Pedri trenuje już z piłką na murawie [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

2 października 2023, 17:45

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri jest coraz bliżej powrotu do gry. Barcelona udostępniła dziś mediom zdjęcia z porannego treningu, na którym Kanaryjczyk pracuje już z piłką na murawie.

Pedri nadal ćwiczy indywidualnie, ale fakt, że może to robić z futbolówką, pokazuje, że jego rehabilitacja przebiega coraz sprawniej. Xavi też zapewniał podczas ostatniej konferencji prasowej, że odczucia dotyczące 20-latka są pozytywne.

Ze względu na historię kontuzji Pedriego, który w ostatnich sezonach często po powrocie na boisko doznawał kolejnych urazów, sztab szkoleniowy będzie jednak bardzo ostrożny w kontekście powrotu zawodnika do gry. Nic nie wskazuje na to, żeby Kanaryjczyk miał wrócić na boisko jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Według Mundo Deportivo nie oczekuje się, że Pedri będzie gotów wcześniej niż na konfrontację z Athletikiem 22 października. Tym samym opuściłby nie tylko pojedynek z Porto (4 października), ale też starcie z Granadą (8 października). Dobrą wiadomością w tym kontekście jest dobra forma Fermina Lópeza, który może aspirować do zastąpienia Pedriego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli Xavi odpuści granie czterema pomocnikami, a nawet pięcioma, to każda trójka, jaką wystawi wygląda dobrze.

Pod nieobecność Pedriego cały swój potencjał pokazał Gavi, który nie tylko wyróżniał się walecznością ale również kreacją gry. Kontuzja De Jonga pokazuje się Fermin Lopez.
Mniejmy nadzieję, że Pedri wróci w pełni zdrowy i ominą go kolejne kontuzje, a wówczas nasza II linia będzie naprawdę bardzo mocna:
Pedri, DeJong, Goundogan, Romeu, Gavi, Fermin.
Mam nadzieję, że niezależnie od posiadanegho już potencjału również w niektórych meczach szansę gry dostaną "pomocnicy" z rezerw: Casado (defensywny pomocnik) oraz Garido (środkowy pomocnik - aktualnie kontuzjowany).

A tak już nie w sprawie obsady linii pomocy to chciałoby się by Xavi, w wybranych meczach pozwolił zagrać w pierwszym zespole dwóm środkowym stoperom Barcy B:
Mamadou Mbacke (21 lat, 189 cm) czy też Mikayil Faye (19 lat, 186 cm).
Myślę, że w meczach CdR mogliby dostać szansę pomimo, że i linia obrony, a zwłaszcza pozycje stoperów są nieźle obsadzone (Christiansen, Martinez, Araujo, Kounde).
Ale patrząc na to jak dużo gra Kounde oraz skołonność do kontuzji pozostałych to wypróbowanie dwóch wyżej wspomnianych moim zdaniem byłoby dobrym rozwiązaniem.

On powinien grać po połowie do końca sezonu aż nie ogarnie tych problemów z kontuzjami

Nasza Perełeczka! Zdrowia!...

Kluczowe słowo „już”.

Czekamy z niecierpliwością Pedri. Szybkiego powrotu do zdrowia i najwyższej formy
konto usunięte

Czekamy magiku :)

Oby kanarek znów się nie połamał.

Fajnie jakby wrócił na Granadę na kilka minut, potem przerwa to będzie kolejny odpoczynek, takz dobrze się składa. Daliśmy sobie całkiem dobrze radę bez niego.
Będzie piękna kadra jak wróci on i De Jong, a do tego Fermin złapie rytm.
konto usunięte

Żym zapomniał o nim kompletnie.

Znając historie jego powrotów po urazach maksymalna ostrożność wskazana i niech wróci jak będzie na 200% gotowy. Narazie to świetna szansa dla Fermina żeby wywalczyć sobie jakaś konkretna role w zespole i nie podzielić losu Torre. Trzymam mocno kciuki bo chłopak imponuje.

niech sie perełka wyleczy i wraca do składu :)