Oficjalnie: Lamine Yamal podpisał kontrakt z Barceloną! [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

2 października 2023, 14:24

FCBarcelona.es

16 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że Lamine Yamal podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Zawodnik związał się z Barçą trzyletnią umową.

W ceremonii podpisania kontraktu uczestniczyli Joan Laporta, Rafa Yuste, Deco i Joan Soler. Klauzula odejście Lamine Yamala opiewa teraz na okrągły miliard euro. Przypomnijmy, że Barça nie mogła związać się z tak młodym piłkarzem na dłużej niż trzy lata, stąd taka długość umowy. Według mediów porozumienie nastąpiło jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, ale dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie, że Lamine Yamal zostanie w klubie.

Nie ma wątpliwości, że Barcelona wiąże wielkie nadzieje z Lamine Yamalem, który już teraz występuje w wyjściowym składzie drużyny Xaviego. Jak donosi Ferran Correas ze Sportu, Barça ma już nawet porozumienie z Jorge Mendesem ws. kolejnego kontraktu mającego obowiązywać do 30 czerwca 2030 roku. Dziennikarz podaje, że gdy tylko Lamine Yamal osiągnie pełnoletniość (13 lipca 2025 roku) podpisana zostanie następna umowa, która znacząco poprawi zarobki zawodnika.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ przeszedłem długą drogę w La Masii. To dla mnie powód do dumy. Bycie przez kolejne trzy lata w klubie mojego życia jest dla mnie spełnieniem marzeń, mam nadzieję, że z Barceloną będę mógł spędzić jak najlepsze chwile. Dwa pamiętne momenty to przybycie do La Masii i debiut. Na razie celem jest zdobywanie trofeów z Barceloną – powiedział Lamine Yamal po podpisaniu kontraktu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Super info. Wierzę w tego chłopaczka, ma ogromny talent i potencjał. Oby nie było podobnej sytuacji co z Ansu Fatim. Trzymam kciuki

Oby pensja byla odpowiednia dla tak mlodego grajka bo juz nie jednemu hajs uderzyl do glowy

Świetna wiadomość. Byle zdrowie dopisało, a o resztę jestem dosyć spokojny :DD

Nic, tylko zdrowia i głowy na karku.

Zdrowia! Reszta przyjdzie sama, bo pracowitości mu odmówić nie można.

świetna informacja ! dobra robota !

mocno wierze w tego chłopaka :)

Świetna wiadomość! Teraz do roboty Lamine.

Świetna informacja!

Zajebiscie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Przy podpisaniu Balde nie bylo informacji o pensji i tetaz też nie ma a wydaje mi sie że zawsze były

Byle bez kontuzji, bo głowa jest na miejscu, a umiejętności każdy widzi. Jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, to możemy mieć do czynienia z talentem epokowym.

No i super teraz tylko trzymać formę i dalej się rozwijać, oby kontuzje omijały wielkim łukiem.

No nareszcie! Cudowna wiadomość!

Ciekawe czy pensja nie będzie z kosmosu. Wiadomo, że młodzież jest utalentowana, ale jak w takim wieku będą dostawać za dużo podwyżek, to potem będzie to samo co z amigosami