Dzień, w którym Barça zabrała Betisowi Fermina Lópeza: "Cholera, był wyjątkowy!"

Mateusz Doniec

2 października 2023, 19:45

El Desmarque, RAC1, Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Po występie przeciwko Sevilli Fermin López stał się jednym z nazwisk "na topie" w FC Barcelonie. Klub, kibice i środowisko culés są bardzo podekscytowani eksplozją talentu 20-latka. Jordi Roura przypomniał z tej okazji w rozmowie z RAC1, jak Blaugrana pozyskała utalentowanego gracza.

Jordi Roura, były trener drużyn młodzieżowych Barçy, powiedział w rozmowie z RAC1, że Barça została w swoim czasie poinformowana, że w Realu Betis jest chłopak, który gra naprawdę dobrze. Verdiblancos mieli wtedy przybyć na turniej do katalońskiej Tarragony. Roura pojechał go zobaczyć i, jak sam mówi: "Cholera! Był wyjątkowy!".

"Fermin miał 13 lat. To był Wielki Tydzień i całkiem przypadkiem odbywał się wtedy turniej w Tarragonie. [...] Pod względem fizycznym był bardzo, bardzo mały, ale uważałem, że Barcelona powinna na niego postawić. Był bardzo mały, ale robił już wyjątkowe rzeczy. Mówiłem, że musimy go pozyskać" - mówił Roura.

Były trener barcelońskiej młodzieży wspomina też, jak przebiegał rozwój Fermina w La Masii: "W infantilu, cadete, juvenilu bardzo cierpiał, bo w ogóle nie rósł. Trenerzy zastanawiali się, czy go wystawiać w danym meczu... A przecież ten chłopak musiał grać. Był moment, w którym juvenil nie bardzo go chciał. Potem odszedł na wypożyczenie do Linares... i widzicie teraz" - zakończył Roura.

Tymczasem dziennik Sport donosi, że Fermin López został uwzględniony w powołaniach do reprezentacji Hiszpanii U-21 oraz że jest w gronie kandydatów do gry na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Miał pare dobrych momentów ( gol z Realem, mecz z Sewilla) i to cieszy, ale na dzis to tylko obiecujący młodzian jakich sporo ostatnimi laty u nas sie przewinęło. Poczekamy zobaczymy co z niego bedzie.

Oby po powrocie Pedriego dalej dostawal szanse, bo na to zasługuje

Śmieszne jak co roku "respi" się nam jakiś nowy młody który z buta wchodzi do zespołu. Może w dużym stopniu przez to że nie jesteśmy w stanie wykładać pieniędzy na mocne nazwiska, ale z przyjemnością śledzi się dzieciaków ze szkółki.

Chłopak ma zapał do gry coś z gaviego ma, jak tak będzie grał to myślę że będzie świetnym ofensywnym pomocnikiem.

Chciałbym, żeby szanse dostał też Aleix Garrido, gra podobno bardzo inteligentnie

Jeden już taki co nie rósł już tu zrobił karierę :))

Fermi Lopez już pisałem że Wierzę w tego młodego. Od początku mi zaimponował, obym się nie mylił . Ma ogromny talent