Kiedy poznamy szczegółowe wyniki finansowe klubu? [Aktualizacja 15:20]

Dariusz Maruszczak

27 września 2023, 14:45

RAC1

4 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelonismo po ogłoszeniu przez LaLigę limitów wynagrodzeń dla klubów Primera División wyczekuje przedstawienia wyników finansowych Barcelony. Wkrótce powinno do tego dojść, a według mediów wyznaczono już termin głosowania nad budżetem.

Jak poinformowała Marta Ramon z RAC1, zgromadzenie socios compromisarios odbędzie się 22 października przed meczem z Athletikiem, który ma zostać rozegrany o 21:00. Podczas zebrania członków klubu przedstawione zostaną sprawozdanie z budżetu na poprzedni sezon oraz założenia finansowe na obecne rozgrywki. Oba zostaną poddane pod głosowanie socios. Barça nie potwierdziła jeszcze oficjalnie daty oraz planu zgromadzenia, ale można spodziewać się, że do punktów obrad mogą też zostać włączone kwestie związane ze składem osobowym kierownictwa klubu. Na pewno będą omawiane propozycje od socios dotyczące różnych obszarów działalności Blaugrany.

Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli czekać aż tak długo na poznanie raportów finansowych Barcelony. Ramon podaje, że klub jeszcze przed końcem tego tygodnia przedstawi szczegóły dotyczące zamknięcia ostatniego budżetu.

AKTUALIZACJA

15:20 Jak donosi Ferran Correas ze Sportu, Barcelona planuje przedstawienie zamknięcia budżetu 2022/2023 dziś lub jutro. Zyski klubu szacowano wcześniej na 274 miliony euro dzięki zastosowaniu dźwigni, ale ostatecznie mają okazać się nieco wyższe od tej liczby. Correas dodaje, że Barça ma też zaprezentować budżet na sezon 2023/2024. Według dziennikarza przewiduje się, że Blaugrana znów będzie „na plusie”, choć tym razem bez uciekania się do dźwigni, a w dodatku w warunkach przeniesienia się na inny stadion.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Założenia są ambitne i obiecujące.

Jeżeli bez dźwigni i bez Camp Nou będziemy na plusie to to jest super wynik. Oby tak dalej.

Mmm Socjos Kompromitacjos
Ci którzy nie chodzą na mecze i nie potrafią przyjść na głosowanie na ważne dla klubu tematy