Mundo Deportivo: Barça zainteresowana Florianem Wirtzem

Krystian Cichocki

26 września 2023, 08:45

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Zarząd FC Barcelony jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z utalentowanym niemieckim zawodnikiem Florianem Wirtzem z Bayeru Leverkusen. 20-letni rozgrywający dobrze rozpoczął sezon w drużynie Xabiego Alonso. Dotychczas w siedmiu rozegranych meczach strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst.

Florian Wirtz jest jednym z ważniejszych zawodników Bayeru Leverkusen i zaczyna odzyskiwać swoją najlepszą formę po poważnej kontuzji. 20-latek, który w przeszłości deklarował się jako fan Barcelony, byłby kosztownym nabytkiem, ponieważ nie ma ustalonej klauzuli wykupu.

Według portalu Transfermarkt Florian Wirtz jest aktualnie warty 85 milionów euro, choć jak pisze Mundo Deportivo, w Niemczech mówi się, że ewentualne odejście pomocnika z Bayeru Leverkusen wymagałoby inwestycji w wysokości 100 milionów euro.

W obecnej sytuacji ekonomicznej Barça nie byłaby w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Te same informacje sugerują, że gdyby zarząd pod przewodnictwem Joana Laporty zdecydował się na ten krok, musiałby rozważyć możliwość znalezienia sposobów na wygenerowanie dochodu, aby sfinansować podpisanie umowy. Według Mundo Deportivo sugeruje się, że jednym z nich byłaby duża sprzedaż. Wśród możliwych kandydatów do opuszczenia klubu miałby być Gavi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

100mln?? Nie stać nas
« Powrót do wszystkich komentarzy