Mundo Deportivo: Frenkie de Jong zrobi wszystko, aby wrócić do gry na El Clásico

Mateusz Doniec

24 września 2023, 15:30

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong doznał w meczu z Celtą Vigo kontuzji więzozrostu piszczelowo-strzałkowego w prawej nodze. Według pierwszych prognoz Holender ma pauzować nawet przez 1,5 miesiąca, co oznaczałoby powrót dopiero w listopadzie, ale teraz Mundo Deportivo twierdzi, że pomocnik postara się o gotowość na El Clásico.

Jak donosi Xavier Muñoz z dziennika Mundo Deportivo, Frenkie de Jong zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zagrać w El Clásico w sobotę 28 października na Estadi Olímpic Lluis Companys. Do meczu pozostało jeszcze pięć tygodni i na ten moment nie oczekuje się, że uda mu się zdążyć na to spotkanie, ale służby medyczne klubu nie wykluczają takiej możliwości.

Wraz z lekarzem Ricardem Pruną zdecydowano, że Holender przejdzie leczenie zachowawcze i w zależności od rozwoju sytuacji zostanie podjęta ostateczna decyzja. Jeśli wyzdrowieje w niemal 100% i zostanie to uznane za konieczne, sztab może zdecydować się nawet na znieczulenie tego obszaru. Jeśli jednak Frenkie wciąż będzie daleki od pełnej sprawności w okolicach Klasyku, nikt nie będzie podejmował ryzyka.

Zakładając optymistyczny scenariusz, czyli powrót na El Clásico, De Jong opuściłby najbliższe mecze LaLigi z Mallorcą (wyjazd), Sevillą (dom), Granadą (wyjazd) i Athletikiem (dom), a w Lidze Mistrzów nie zagrałby przeciwko FC Porto na Estadio do Dragão 4 października i Szachtarowi Donieck na Montjuïc trzy dni przed El Clásico.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dmuchać, chuchać i pod kocyk. Jest Gundo, jest paru innych. Może Pedro wróci. Jakby co, to i Roberto chętnie wstanie z ławki. Nie no, żartowałem.
« Powrót do wszystkich komentarzy