Oficjalnie: Frenkie de Jong kontuzjowany; wróci do gry pod koniec listopada?

Bartosz Pluciński

23 września 2023, 22:17

68 komentarzy

Fot. Getty Images

Pierwsza połowa meczu Barcelony z Celtą była negatywna co najmniej z dwóch powodów. Do złego wyniku (0:1), należy także dodać kontuzję, którą odniósł Frenkie de Jong.

Frenkie musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie pojedynku z Celtą. Po jednym ze starć z rywalami Holender prawdopodobnie doznał urazu kostki i choć starał się tę kontuzję "rozbiegać", to ostatecznie w 36. minucie zmienił go Gavi.

AKTUALIZACJA

22:36 Wg Relevo De Jong może pauzować nawet 7 tygodni, co oznaczałoby, że nie zagra m.in. w El Clásico i ominie go niemal cała faza grupowa Ligi Mistrzów.

22:17 Barcelona oficjalnie potwierdziła na Twitterze, że pomocnik skręcił staw skokowy. W artykule na stronie klubu czytamy natomiast o "kontuzji więzozrostu piszczelowo-strzałkowego".

21:05 Wg Marki Frenkie cierpi jedynie z powodu skręcenia prawego stawu skokowego. Również Helena Condis pisze o tego typu kontuzji. Wygląda więc na to, że przerwa w grze nie będzie aż tak poważna. Konkretnych informacji możemy spodziewać się po dokładniejszych testach.

20:42 Toni Juanmarti informuje, że Holender może nie zagrać aż do listopada.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skład sypie się przed najważniejszymi meczami w LM ?
Nowe, nie znałem...
konto usunięte

@fotohobby dobrze ze lawe mamy

@fotohobby wrócil Araujo wypadł FdJ 1:1. To nazywasz sypaniem?

@bartoszek trochę słabe porównanie za Araujo mamy zdecydowanie lepsze zastępstwo to raz a dwa de Jong od początku sezonu był naszym najlepszym zawodnikiem który regulował całą grę. Aaa i to fakt nie opinia:) pozdrawiam

@fantom102 zgadzam się w 100 procentach on Ter Stegen oraz Kounde najbardziej solidna trójka od początku sezonu. Miejmy nadzieję, że po badaniach okaże się, że to nic groźnego.

@bartoszek Szkoda tylko, że to piłkarze o zupełnie odmiennych funkcjach na boisku...
« Powrót do wszystkich komentarzy