Rafael Benítez: Dźwignie finansowe FC Barcelony? Te rzeczy przykuwają uwagę

Mateusz Doniec

22 września 2023, 17:30

AS

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jutro o godzinie 18:30 na Montjuïc rozpocznie się mecz FC Barcelony z Celtą Vigo. Trenerem drużyny z Galicji jest od tego sezonu Rafa Benítez. Na konferencji prasowej 63-latek skomentował m.in. działania FC Barcelony na rynku transferowym.

Porażka z Mallorcą i wizyta w Barcelonie: Drużyna robi wiele rzeczy dobrze. Dzisiaj przedstawono mi kilka liczb, bardzo pozytywnych we wszystkim z wyjątkiem ważnej rzeczy, jaką jest pozycja w tabeli. Potem czeka cię mecz z Barceloną, która jest w świetnym momencie dzięki nowym nabytkom. Trzeba podejść do tego z optymizmem. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby dostosować wiele rzeczy w ataku i obronie.

Cztero- lub pięcioosobowa obrona: Znaleźliśmy sposób, który pozwala nam grać dobrze, stwarzać szanse i być solidniejszymi w obronie. Nie oznacza to jednak, że będzie to system na zawsze. Chciałbym wrócić do czwórki i wprowadzić zmiany w ataku, aby wszyscy zawodnicy mieli więcej opcji. Zawodnicy tacy jak Carles, Aidoo i Douvikas są po to, by uczynić zespół bardziej konkurencyjnym. Gdybyśmy nie mieli wątpliwości na niektórych pozycjach z niektórymi zawodnikami, mówilibyśmy, że skład nie jest wystarczająco dobry. Jeśli chcemy konkurencyjności, będą zawodnicy, którzy nie będą grać. To jest pozytywne.

Barcelona i dźwignie: W ostatniej chwili sprowadzili dwóch dobrych zawodników. Mówię o tym, jak wyglądała kontrola finansowa... i te rzeczy przykuwają uwagę. Nie sądzę, że powinienem się w to zagłębiać i to nie jest odpowiedni czas. Mówiąc ściśle z piłkarskiego punktu widzenia, to dobry zespół, który rozegrał dobre mecze. Sam Xavi mówi o tym, że są w najlepszej formie. To drużyna, która ma wszystkiego po trochu. To pozwala mieć mniej lub bardziej jasne pomysły i dużo pieniędzy, aby wprowadzić je w życie. Jestem pewien, że będzie to trudne, ale nie niemożliwe. Jeśli zrobimy wszystko dobrze, możemy utrudnić życie każdemu.

Posucha Iago Aspasa: Ogólnie jest nastawiony dość pozytywnie. Jest dla nas tak ważny, że martwiłbyś się, gdyby nie strzelał bramek cały czas na treningach, ale widzisz, jak je zdobywa, a czasami są one niesamowite. Wiesz, że "ma gola". To prawda, że w meczach marnował okazje, których normalnie by nie zmarnował. Napastnicy mają seriei jeśli nadal będzie miał takie szanse, to strzeli wiele bramek. To będzie kwestia czasu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tęsknię za Benitezem za sterami Realu. Piękne czasy jak grali taką bułę, że aż ręce same nie składały się do oklasków.

@panczo No tak.... Ostatnie wspomnienie związane z Realem to 0-4 na Camp Nou...

@marqino ostatnie wspomnienie (zakladajac ze chce sie pamietac wszystko a nie tylko to co pasuje), to chyba 3-0 w presezonie ;)

@marqino 0:4 to jedyny tytuł Realu po za pucharem króla w tamtym sezonie xD

@marqino a miał być zbawicielem
« Powrót do wszystkich komentarzy