Film dokumentalny o jednym z największych talentów La Masii

Tomasz Jastrzębski

22 września 2023, 21:00

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Polscy kibice FC Barcelony wciąż czekają na możliwość obejrzenia nowego sezonu produkcji Amazon Prime Video o swoim ukochanym klubie. Tymczasem Rakuten TV zapowiada film dokumentalny na temat Bojana Krkica. Produkcja powinna ujrzeć światło dzienne w listopadzie bieżącego roku, jednak nie wiadomo, czy będzie od razu dostępna również dla polskich widzów.

Bojan Krkic niedawno został ogłoszony przez klub nowym koordynatorem obszaru piłkarskiego. Jednak niewielu mogło się spodziewać, że jego kariera potoczy się w taki sposób, gdy zaczynał swoją przygodę w seniorskiej drużynie Barcelony. Bojan był swego czasu postrzegany jako największy talent La Masii, zaraz po Leo Messim i wróżono mu wielką karierę. Debiutował w pierwszej drużynie już jako 17-latek i w swoim pierwszym sezonie strzelił aż 12 bramek. W kolejnych latach nie rozwijał się jednak zgodnie z oczekiwaniami i w końcu musiał odejść z Blaugrany i szukać swego szczęścia w innych klubach. Było ich naprawdę sporo i to bardzo różnego kalibru. Od Milanu i Romy, poprzez Ajax i Stoke, aż po egzotyczne kierunki w Japonii i Kanadzie. Nigdy już jednak nie dorównał początkom swojej przygody z piłką nożną i zdecydował się zakończyć karierę w zeszłym roku, w wieku zaledwie 32 lat. Teraz wrócił do klubu, w którym świecił swoje największe triumfy, aby pomagać młodym zawodnikom radzić sobie z presją, oczekiwaniami i krytyką. Jak sam stwierdził, to właśnie problemy mentalne sprawiły, że jego potencjał nigdy nie dorównał oczekiwaniom.

Rakuten TV opowie jego historię ustami osób z jego najbliższego otoczenia, a w filmie wypowiedzą się też ludzie związani z Barceloną, m. in. Joan Laporta . Za reżyserię odpowiada Oriol Bosch, który wcześniej pracował przy podobnych produkcjach na temat Pau Gasola i Andrésa Iniesty. Scenarzystą jest Marcos López, a producentem Raúl Llimos. Film będzie również pokazywany w katalońskiej telewizji TV3, a premierowy pokaz odbędzie się w jednym z barcelońskich kin. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy i kiedy dokument będzie dostępny dla polskich fanów FC Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bojana uwielbiałem. Krótko, niestety zdecydowanie zbyt krótko, ale był wspaniały. Zdecydowanie bardziej mi szkoda Bojana niż Ansu, Gaia czy całej rzeszy środkowych pomocników.
A wszyscy którzy tu pierdaczą o jego przeciętnych umiejętnościach ewidentnie go nie oglądali.
« Powrót do wszystkich komentarzy