Oficjalnie: Vitor Roque zerwał więzadła w stawie skokowym, ale nie ma konieczności operacji [Aktualizacja 10:45]

Michał Gajdek, Mateusz Doniec

23 września 2023, 10:45

ESPN, AS, Sport

112 komentarzy

Fot. Getty Images

Złe wieści nadchodzą z Brazylii. Dziś w nocy czasu polskiego Athletico Paranaense mierzyło się z Internacionalem. Po ostrym wejściu jednego z obrońców Vitor Rouque musiał opuścić boisko na noszach. Pierwsze prognozy mówią o co najmniej trzech miesiącach przerwy młodego napastnika.

Do zdarzenia doszło już w siódmej minucie meczu. Roque został ostro potraktowany przez Nicolasa Hernándeza, który otrzymał za swoje wejście żółtą kartkę. Po faulu obrońca pokazywał jeszcze sędziemu, że... trafił w piłkę.  

Młody napastnik, wyraźnie załamany, opuścił boisko na noszach. Jak donosi Sport, nie udał się on jednak do szpitala, a pozostał na ławce rezerwowych, z opatrunkiem z lodu na kostce. Dopiero w przerwie meczu udał się do szatni o kulach. 

Na chwilę obecną pozostaje nam oczywiście czekać na wyniki badań, które odbędą się najpewniej popołudniem czasu polskiego - w Paranaense różnica czasu wynosi pięć godzin w stosunku do Polski. Javi Miguel, znany z bliskości ze sztabem szkoleniowym Barçy pisze jednak o tym, że w klubie są "bardzo zmartwieni". Brazylijczyk miał doznać urazu stawu skokowego, a pierwsze prognozy mają mówić o "minimum trzech miesiącach przerwy". Warto jednak zauważyć, że dziennikarz napisał o tym o 1:12 w nocy czasu polskiego, czyli już po kilkudziesięciu minutach od tej sytuacji - trudno wierzyć, aby istniała już wówczas jakkolwiek wiarygodna diagnoza medyczna.  

Przypomnijmy, że Vitor Roque ma dołączyć do Barcelony w styczniu lub po zakończeniu sezonu, w zależności od sytuacji z finansowym fair play. 

Aktualizacja

10:45 Javi Miguel podtrzymuje pierwotną wersję o co najmniej 3 miesiącach przerwy Tigrinho. Okres ten miał potwierdzić sam klub po otrzymaniu raportu nt. kontuzji piłkarza.

23.09.2023

21:48 Fabrizio Romano donosi, że Athletico Paranaense oczekuje Vitora Roque z powrotem na boisku za 30-40 dni, co jest dużo bardziej pozytywną prognozą niż ok. 3 miesiące.

21:35 Athletico Paranaense informuje w oficjalnym komunikacie, że nie zdecydowano się na operację. Toni Juanmarti twierdzi, że postawiono na leczenie zachowawcze. Fernando Polo z Mundo Deportivo pisze, że Barcelona również dysponuje informacjami na temat stanu zdrowia Roque, które nie wskazują na potrzebę operacji.

20:35 Toni Juanmarti: Koniec sezonu Vitora Roque w Athletico Paranaense. Zerwał 2 z 3 więzadeł w stawie skokowym. Przechodzi końcowe testy medyczne. Odbędzie się wspólne spotkanie z udziałem Barçy, aby zdecydować, czy dojdzie do operacji.

19:06 Alfredo Martínez mówi nawet o ponad 3 miesiącach absencji.

18:55 Francisco De Laurentiis (ESPN): Vitor Roque ma zerwane więzadła w lewym stawie skokowym i będzie musiał przejść operację. Może pauzować nawet przez trzy miesiące i nie zagrać już w ogóle dla swojego klubu Athletico Paranaense. Lekarze FC Barcelony uważnie przyglądają się sytuacji.

17:15 Javi Miguel z ASa mówi o 8-10 tygodniach przerwy.

15:15 Jak donosi Joaquim Piera na łamach dziennika Sport, Vitor Roque będzie pauzował ok. 8 tygodni

22.09.2023

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jeśli nawet poszły więzadła w kostce, to do przeżycia, kostka nie kolano :D sam zerwałem trzy z trzech, przy okazji złamania kompresyjnego, kulałem przez pół roku, tylko mnie leczyli na nfz, w ramach maksymy czas leczy rany i sam doszedłem do siebie, bo lekarz stwierdził zwichnięcie, 3 tygodnie w gipsie i do roboty. od 15 lat nie miałem powikłań. na szczęście kostka nie kolano gdzie kur... naderwie się głupie ścięgno i ciągnie się to za człowiekiem przez całe lata.

@Dynak nie opowiadaj takich rzeczy bo az mnie kolano zabolalo haha
« Powrót do wszystkich komentarzy