Oficjalnie: Vitor Roque zerwał więzadła w stawie skokowym, ale nie ma konieczności operacji [Aktualizacja 10:45]

Michał Gajdek, Mateusz Doniec

23 września 2023, 10:45

ESPN, AS, Sport

112 komentarzy

Fot. Getty Images

Złe wieści nadchodzą z Brazylii. Dziś w nocy czasu polskiego Athletico Paranaense mierzyło się z Internacionalem. Po ostrym wejściu jednego z obrońców Vitor Rouque musiał opuścić boisko na noszach. Pierwsze prognozy mówią o co najmniej trzech miesiącach przerwy młodego napastnika.

Do zdarzenia doszło już w siódmej minucie meczu. Roque został ostro potraktowany przez Nicolasa Hernándeza, który otrzymał za swoje wejście żółtą kartkę. Po faulu obrońca pokazywał jeszcze sędziemu, że... trafił w piłkę.  

Młody napastnik, wyraźnie załamany, opuścił boisko na noszach. Jak donosi Sport, nie udał się on jednak do szpitala, a pozostał na ławce rezerwowych, z opatrunkiem z lodu na kostce. Dopiero w przerwie meczu udał się do szatni o kulach. 

Na chwilę obecną pozostaje nam oczywiście czekać na wyniki badań, które odbędą się najpewniej popołudniem czasu polskiego - w Paranaense różnica czasu wynosi pięć godzin w stosunku do Polski. Javi Miguel, znany z bliskości ze sztabem szkoleniowym Barçy pisze jednak o tym, że w klubie są "bardzo zmartwieni". Brazylijczyk miał doznać urazu stawu skokowego, a pierwsze prognozy mają mówić o "minimum trzech miesiącach przerwy". Warto jednak zauważyć, że dziennikarz napisał o tym o 1:12 w nocy czasu polskiego, czyli już po kilkudziesięciu minutach od tej sytuacji - trudno wierzyć, aby istniała już wówczas jakkolwiek wiarygodna diagnoza medyczna.  

Przypomnijmy, że Vitor Roque ma dołączyć do Barcelony w styczniu lub po zakończeniu sezonu, w zależności od sytuacji z finansowym fair play. 

Aktualizacja

10:45 Javi Miguel podtrzymuje pierwotną wersję o co najmniej 3 miesiącach przerwy Tigrinho. Okres ten miał potwierdzić sam klub po otrzymaniu raportu nt. kontuzji piłkarza.

23.09.2023

21:48 Fabrizio Romano donosi, że Athletico Paranaense oczekuje Vitora Roque z powrotem na boisku za 30-40 dni, co jest dużo bardziej pozytywną prognozą niż ok. 3 miesiące.

21:35 Athletico Paranaense informuje w oficjalnym komunikacie, że nie zdecydowano się na operację. Toni Juanmarti twierdzi, że postawiono na leczenie zachowawcze. Fernando Polo z Mundo Deportivo pisze, że Barcelona również dysponuje informacjami na temat stanu zdrowia Roque, które nie wskazują na potrzebę operacji.

20:35 Toni Juanmarti: Koniec sezonu Vitora Roque w Athletico Paranaense. Zerwał 2 z 3 więzadeł w stawie skokowym. Przechodzi końcowe testy medyczne. Odbędzie się wspólne spotkanie z udziałem Barçy, aby zdecydować, czy dojdzie do operacji.

19:06 Alfredo Martínez mówi nawet o ponad 3 miesiącach absencji.

18:55 Francisco De Laurentiis (ESPN): Vitor Roque ma zerwane więzadła w lewym stawie skokowym i będzie musiał przejść operację. Może pauzować nawet przez trzy miesiące i nie zagrać już w ogóle dla swojego klubu Athletico Paranaense. Lekarze FC Barcelony uważnie przyglądają się sytuacji.

17:15 Javi Miguel z ASa mówi o 8-10 tygodniach przerwy.

15:15 Jak donosi Joaquim Piera na łamach dziennika Sport, Vitor Roque będzie pauzował ok. 8 tygodni

22.09.2023

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedy słyszę o leczeniu zachowawczym to przed oczami stają mi Umtiti oraz Fati. Mam nadzieję, że się mylę.

@Przemson Tylko problemem wielu ludzi jest fakt, że uważają ze operacja jest najlepszym wyborem, zapominając, że ingerencja chirurgiczna może nieść ze sobą ryzyko powikłań, które mogą doprowadzić do gorszych komplikacji zdrowotnych niż było wcześniej. Ale lekarze z internetu wiedzą lepiej. Medycyna nie jest czarno biała, są sytuację, że nie ma dobrego rozwiązania

@La Pulgaa
Rozumiem, ja nie próbuję wcielić się w rolę internetowego lekarza tylko cały kontekst jest po trochu podobny. Poważne kontuzje, operacje lub ich brak. Decyzje od których zależy bardzo dużo. Miejmy nadzieję, że zawodnik wróci do pełni zdrowia i zostawi te problemy za sobą.
« Powrót do wszystkich komentarzy