Joan Laporta wzywa członków Unii Europejskiej do głosowania na "tak" ws. języka katalońskiego

Krystian Cichocki

18 września 2023, 19:00

Twitter, Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezydent FC Barcelony, Joan Laporta wezwał państwa członkowskie Unii Europejskiej do głosowania za uznaniem języka katalońskiego za oficjalny w Parlamencie Europejskim w najbliższy wtorek.

W filmie opublikowanym na profilu Plataforma per la Llengua, który prezydent opublikował również na swoim koncie, Joan Laporta mówi o języku katalońskim i wartościach Katalonii, które reprezentuje FC Barcelona na arenie międzynarodowej.

Mam na imię Joan Laporta, prezydent FC Barcelony. FC Barcelona to więcej niż klub piłkarski. Jesteśmy dumni z bycia ambasadorami Katalonii na świecie w obronie wartości naszego kraju. Inicjatywa, szacunek, ambicja, uczciwość, pokora, wolność, równość i solidarność. Jesteśmy również szczególnie oddani językowi katalońskiemu, oficjalnemu językowi FC Barcelony i językowi 10 milionów Europejczyków. Chcemy, aby język kataloński stał się 25. oficjalnym językiem w Unii Europejskiej i to jest powód, dla którego proszę przedstawicieli państw Unii Europejskiej do głosowania za oficjalnym statusem języka katalońskiego w Parlamencie Europejskim. Proszę, zróbcie to dla Europy i Europejczyków! Dziękuję bardzo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A tak zupełnie poważnie - czy gdzieś poza Katalonią, która jest co najwyżej terenem autonimicznym, gdziekolwiek indziej mówi się w tym języku?
Czy istnieje inny "twór", który oficjalnie nie jest państwem, a jego język jest uznany jako "oficjalny"?

Szacun, wszyscy wiedzą że bez Katalonii z Hiszpanią było by słabo, Madryt nie pozwoli na niezależnie ość Katalonii bo ona utrzymuje biedniejsza czesc Hiszpanii

Für Catalen. Danke.

bez katalońskiego Europa zginie marnie!!!

Przegina facet. Zdrowo.