Madrycki polityk usuwa posty o kupowaniu sędziów przez FC Barcelonę

Mateusz Doniec

18 września 2023, 11:30

Twitter

26 komentarzy

Fot. Getty Images

W marcu media donosiły, że FC Barcelona rozpoczęła składanie pozwów przeciwko dziennikarzom i mediom, które próbowały zaszkodzić wizerunkowi klubu informacjami na temat płatności dla Negreiry. Jak się okazuje, wśród pozwanych są też politycy. Dzisiejszej nocy jeden z nich poinformował publicznie, że usuwa tweety, przyznając, że nie posiada wiedzy o sprawie.

Hiszpański polityk z lewicowej partii Podemos, a także członek Zgromadzenia Madrytu Ramón Espinar opublikował dziś w nocy dwa posty na portalu Twitter/X, w których informuje, że usuwa 6 postów, w których twierdził, że Barcelona kupowała arbitrów. Po niespełna 12 godzinach tweet zgromadził już 1,5 miliona wyświetleń.

Na mocy porozumienia z Futbol Club Barcelona podaję do wiadomości publicznej, że wycofuję się z 6 wiadomości opublikowanych na tym portalu w dniu 16 lutego 2023 r. między 22:10 a 22:24 oraz w dniu 18 lutego tego samego roku o godzinie 12:05, które przystępuję do usunięcia.

Przyznaję, że nie posiadam wiedzy, która umożliwiłaby mi zidentyfikowanie arbitra, spotkania lub ustawionego wyniku w konsekwencji bezprawnego wpływu lub przekupienia.

Na szczęście w Internecie nic nie ginie. Zaraz pod wpisem Espinara satyryczne konto "Mundo Despectivo" umieściło screeny dwóch z sześciu wspomnianych tweetów. Polityk pisał wtedy:

Xavi podaje skład i dostaje 5 minut czasu telewizyjnego.
Futbol Club Barcelona od 18 lat płaci sędziom, żeby ich kupić, a słyszy się o tym jak o niczym.
Hihi, haha z Villarato i okazało się, że to prawda i że kradną tytuły od 20 lat.

"To prawda, że stosował doping, ale był najlepszy. Wygrałby bez dopingu".
"To prawda, że kupili sędziów, ale byli tak dobrzy, że wygraliby bez kupowania ich".
"Kupił sędziego, ale ten był niewinny. I tak wygrałby proces".
To jest barcelonismo w 2023 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

teraz to se usuwaj piździelcu madrycki. obyś był posądzony i fałszywe oskarżenia

Skoro Barca kupowała sędziów to po co usunął posty?!?!?!

Pali się pod dupą to już nie taki do przodu. Ale tak niestety wygląda dziś świat "rzuć g*****m coś się może przykleić" a potem"a nie sorry nie mam dowodów". Zasada domniemania niewinności już nie obowiązuje (przynajmniej w sferze publicznej).

Mam nadzieję że i tak pozwą tych co pisail brednie o Klubie. Niech najmniejszy leszcz zapłaci nawet symboliczną kwotę to na drugi raz się zastanowi i kogoś nie będą oskarżać bez dowodów.

Lewicowej partii xd

I Muniaki w ryk.

Żeby el łoniaka też dojechali to byłoby pięknie

Następy tweet poprosze o zwolnieniu tej pluskwy z pracy, jeżeli jego przełożeni tego nie zrobią, to powinni również przeprosic nasz klub za takie wybryki tego pseudo dziennikarzyny.

Wyświetlenia miały się zgadzać, a teraz piesek za furtką. Oby mu walnęli wysoką karę za te bzdury.

A mnie tu napastował taki użytkownik, kibic Realu, jak to nam brakuje pokory bo wystarczy łączyć kropki podane na RM.pl by wyszło że kupowaliśmy sędziów 20 lat. Że się w kanał prawie powinniśmy jako kibice Barcy chować.

Klub walczy o dobre imię w końcu :D

Typowe madryckie popychle: nieznam się ale się wypowiem, nie wiem nie widziałem nie słyszałem ale rzucę oskarżeniem bo mogę.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Szczury wracają do kanałów.

Pierwszy kamyczek turla się ze zbocza..