Sport: Barça skontaktowała się już z agentem Nico Williamsa [Aktualizacja 20:03]

Michał Gajdek

14 września 2023, 20:00

Sport

56 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach pojawiały się już informacje o możliwym zainteresowaniu Barcelony Nico Williamsem. Teraz Alfredo Martínez ze Sportu idzie o krok dalej i twierdzi, że klub skontaktował się już z agentem zawodnika, żeby zbadać jego sytuację. Kontrakt skrzydłowego z Athletikiem wygasa latem 2024 roku.

Jak podaje Martínez, agentem obu braci Williams jest Felix Tainta, który reprezentuje również Oihana Sanceta oraz Yeraya Álvareza. Barça już skontaktowała się z agentem, żeby przekazać mu zainteresowanie Nico, zwłaszcza jeżeli ten nie przedłuży wygasającego z Athletikiem kontraktu.

Ze swojej strony, Baskowie uważają Nico za kluczowego zawodnika i oferują mu nową, trzyletnią umowę. Są jednak także świadomi zainteresowania ze strony Barcelony, a także Aston Villi, w której za sznurki pociągają Unai Emery oraz Monchi.

Młody skrzydłowy świetnie spisał się podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Ponadto, uwadze kibiców nie uszło, że świetnie dogadywał się z barcelońską młodzieżą: Lamine Yamalem, Balde oraz Gavim. Wszyscy chociażby żartowali z pomocnika Barçy z uwagi na jego ochronny kask.

Choć sam Nico wrócił do Bilbao z urazem, to nie jest on na szczęście poważny. Alfredo Martínez podkreśla, że Barça zainteresowała się Williamsem z uwagi na jego profil: jest on typowym skrzydłowym, szybkim, dobrze grającym jeden na jeden, młodym... i mogącym trafić do klubu z wolnego transferu. Zobaczymy zatem, czy podąży on śladami Iñigo Martíneza i zamieni Kraj Basków na Katalonię. 

AKTUALIZACJA

20:03 Jak podaje Javier Beltran z ASa, negocjacje Nico Williamsa z Athletikiem trwają od tygodni, a koncepcja jest taka, żeby piłkarz podpisał niezbyt długi kontrakt, a jego klauzula odejścia nie została nadmiernie zwiększona z obecnych 50 milionów euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To byłoby naprawdę czadowe posunięcie. Ciekaw jestem gdzie jest sufit tego chłopaka.
« Powrót do wszystkich komentarzy