Oficjalnie: Fernando Santos zwolniony! [Aktualizacja 17:20]

Mateusz Doniec

13 września 2023, 17:20

WP Sportowe Fakty

77 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć na wczorajszym spotkaniu prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy z selekcjonerem Fernando Santosem nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, to wygląda na to, że dziś już Portugalczyk przestał pełnić funkcję selekcjonera kadry Biało-Czerwonych.

"Fernando Santos przestał być trenerem reprezentacji Polski! PZPN i portugalski trener doszli do porozumienia w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy" - pisze na łamach WP Sportowe Fakty Piotr Koźmiński. Zdaniem dziennikarza decyzję podjęto dziś rano. Santos miał  zgodzić się na warunki rozstania zaproponowane przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę.

Aktualizacja

17:20 Oficjalnie: Fernando Santos zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski!

W komunikacie czytamy:

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał prezes PZPN. 

13:23 Tomasz Włodarczyk (Meczyki.pl): Fernando Santos pojawił się w siedzibie PZPN na podpisanie porozumienia ws. rozwiązania kontraktu. Wkrótce można spodziewać się oficjalnego komunikatu federacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zwalnianie i zmienianie trenerów jak rękawiczki tu nic nie da.
Tu trzeba grubej reformy systemu zarządzania i reformy szkolnictwa od u12 aż po dorosłą reprezentację.
Przede wszystkim potrzeba czasu, musimy się pogodzić, że ta drużyna reprezentacja Polski nie istnieje, trzeba jak najbardziej wykorzystać ostatnie lata kariery Lewandowskiego i zbudować podwaliny nowej reprezentacji Polski.
Dlaczego w innych reprezentacjach np: Niemiec czy Holandii trenerzy od najmłodszych trampkarzy aż po dorosłą kadrę konsultują się, rozmawiają między sobą, wymieniają się spostrzyrleniami oraz zawodnikami promując im trenerom z starszych reprezentacji, a u nas nie ?
Dlaczego inne reprezentacje odnoszą większy - mniejszy sukces międzynarodowy w piłce nożnej , a my nie ?
Bo nasz system szkolnictwa w ogóle istocie nie istnieje.
Tu potrzeba szkolenia trenerów, zmiany oraz metody myślenia iż jesteśmy małym narodem.
Przestańmy się nad sobą użalać dawając łatkę narodu mniejszości.
Polska może być istotnym graczem w piłce nożnej tylko musi się zmieć, zmienić metodę myślenia, przeprowadzić reformę restrukturyzacji Polskiego szkolenia.

@Oskar28 zmiana myślenia to najgorszy proces. Gdy przychodzi trener z pomysłem aby trenować dzIeciaki to często jest ustawiany przez kolegów albo zarząd. Masz tu konspekt i trzymaj się tego tylko bez wychylania. Z takim podejściem ciężko o zmianę. Pzpn to Niestety beton.

@suszini Dlatego trzeba wszystkich wywalić tzw: trzeciej ręki i zatrudnić odpowiednie osoby rządzące w PZPNie. Tym powinien zając się minister sportu tylko tutaj pojawia się problem, bo nie ma do tego narzędzi oraz uprawnień.
Ponieważ PZPN jest osobną samo rządzącą instytucją która sama wyznacza sobie standardy prawne.
Polski związek powinien piłki nożnej być instytucją państwową, a nie prywatną i to trzeba koniecznie jak najszybciej zmienić!
« Powrót do wszystkich komentarzy