Oficjalnie: Fernando Santos zwolniony! [Aktualizacja 17:20]

Mateusz Doniec

13 września 2023, 17:20

WP Sportowe Fakty

77 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć na wczorajszym spotkaniu prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy z selekcjonerem Fernando Santosem nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, to wygląda na to, że dziś już Portugalczyk przestał pełnić funkcję selekcjonera kadry Biało-Czerwonych.

"Fernando Santos przestał być trenerem reprezentacji Polski! PZPN i portugalski trener doszli do porozumienia w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy" - pisze na łamach WP Sportowe Fakty Piotr Koźmiński. Zdaniem dziennikarza decyzję podjęto dziś rano. Santos miał  zgodzić się na warunki rozstania zaproponowane przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę.

Aktualizacja

17:20 Oficjalnie: Fernando Santos zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski!

W komunikacie czytamy:

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał prezes PZPN. 

13:23 Tomasz Włodarczyk (Meczyki.pl): Fernando Santos pojawił się w siedzibie PZPN na podpisanie porozumienia ws. rozwiązania kontraktu. Wkrótce można spodziewać się oficjalnego komunikatu federacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz już wiem, za co powinien być zwolniony szef PZPN. To trzeci selekcjoner kadry wywalony za jego rządów. A co bardziej mnie irytuje, to że "firma" nie kontroluje obiecującej młodzieży grającej poza Polską. Obowiązkiem PZPN jest stały kontakt z potencjalnymi reprezentantami Polski.
« Powrót do wszystkich komentarzy