Javier Tebas: Arabia Saudyjska wciąż jest daleko w tyle za najlepszymi ligami europejskimi pod każdym względem

Krystian Cichocki

9 września 2023, 18:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas wziął udział w drugiej edycji Thinking Football Summit, wydarzenia organizowanego przez ligę portugalską, gdzie dokonał przeglądu bieżących wydarzeń piłkarskich, a także odniósł się do skandalu związanego z Luisem Rubialesem.

Javier Tebas podkreślał, że sytuacja hiszpańskiej piłki nożnej nie jest łatwa i stoi w obliczu „największego kryzysu reputacji”, przypominając, że wcześniej pytano go o „sprawę Negreiry”, a teraz o Luisa Rubialesa.

W swoim przemówieniu prezes LaLigi ponownie odniósł się do klubów Premier League i ich dużych kontraktów.

- Tracą do 200 lub 300 milionów euro rocznie, mimo że zasady UEFA i Premier League ustalają limit 90 milionów euro. – mówił Javier Tebas.

W odniesieniu do rozwoju piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej, która była dużą konkurencją i która zainwestowała najwięcej w trakcie letniego okna transferowego, Javier Tebas powiedział, że „wciąż jest daleko w tyle za najlepszymi ligami europejskimi pod każdym względem”.

- Musimy chronić pozostały futbol, nie tylko elitarny. Stanowi to zagrożenie dla równowagi ekonomicznej europejskiego futbolu. Musimy chronić ligę krajową. – mówił Javier Tebas w odniesieniu do Super Ligi.

Na koniec prezes LaLigi bronił niektórych nowych funkcji, które zostały wdrożone w tym sezonie w transmisjach telewizyjnych meczów ligi hiszpańskiej.

- Wywiady w połowie meczu, kamery w szatni, mikrofony podczas rozmów trenerów… to wszystko jest produktem, ważne jest, aby widz miał więcej czasu i coś innego, nie musimy niczego wymyślać, wszystkie amerykańskie sporty to robią. Kiedy trener mówi, że to narusza prywatność… robi się to w Premier League i nikt nic nie mówi. – tłumaczył Tebas.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja sądzę że liga arabska przebija hiszpańską napewno w kwestii prezesa choć nie wiem kto jest prezesem tamtej ligi :P

A ty, dziadu spasiony, robisz wszystko aby liga hiszpańska zmniejszyła ten dystans.

Tylko jest jedno ALE...
Oni się rozwijają a Liga Hiszpańska pod pana Bandera upada...Więc to kwestia czasu

Facet z mentalnością, ze samo będzie działać. Chłopie z każdej strony utrudniasz hiszpańskim klubom i zaraz Hiszpania będzie bez szans na walkę o miano najlepszej ligi na świecie - jak już nie jest.

tebas czlowiek absurd i paradoks

A w Twitterach krąży info jakoby Tebas udzielał nieprawdziwych informacji w sprawie Negreiry, szkodząc Barcelonie. Jeśli to by się potwierdziło, ty by miał kumulację- łapówki za mundial w katarze, krzywoprzysięstwo.

"wciąż" słowo klucz. Kwestia czasu.

Nie finansowym.

Pod każdym poza finansowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)