Fabrizio Romano: Manchester City pytał o sytuację Alejandro Balde

Dariusz Maruszczak

9 września 2023, 15:00

Fabrizio Romano

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Katalońskie media w przeszłości donosiły o podchodach Manchesteru City w stronę Alejandro Balde. Te informacje zostały potwierdzione przez bardzo wiarygodnego dziennikarza Fabrizio Romano, który uważa, że przyszłość lewego obrońcy w Barcelonie nie jest zagrożona, a podobnie jest w przypadku Lamine Yamala.

Zgodnie z tymi doniesieniami Manchester pytał o sytuację Balde na przełomie maja i czerwca. Do konkretnych negocjacji nigdy jednak nie doszło ze względu na stanowczą odpowiedź Blaugrany, która twardo określiła 19-latka jako zawodnika nietykalnego. Barça nie była zainteresowana żadnym rodzajem operacji z udziałem Balde, choć jego kontrakt oficjalnie wygasa już za rok.

Romano nie ma jednak wątpliwości, że przyszłość Balde związana jest z Barceloną. Zdaniem dziennikarza dla klubu jest to kluczowy gracz w kontekście przyszłości i dlatego doszło do porozumienia ws. przedłużenia współpracy do 2028 roku. Balde jest już oficjalnie w pierwszym zespole i ma numer 3, ale czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie podpisania kontraktu. Ma do tego dojść już w najbliższych dniach, ale tego typu informację słyszymy w mediach od długiego czasu, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Romano jest przekonany, że wkrótce umowę podpisze nie tylko Balde, ale i Lamine Yamal. 16-latek ma związać się z klubem do 2026 roku, ponieważ z graczem w jego wieku nie można nawiązać dłuższej współpracy. Według Romano porozumienie z Lamine Yamalem miało zostać osiągnięte jeszcze przed rozpoczęciem presezonu. W obu przypadkach pomocne miały być świetne relacje z Jorge Mendesem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No cała nadzieja ze poprostu będzie wolał Barce od city
« Powrót do wszystkich komentarzy