Czy Barcelona spróbuje pozyskać Nico Williamsa?

Dariusz Maruszczak

9 września 2023, 16:15

Mas Que Pelotas

34 komentarze

Fot. Getty Images

Adrian Sánchez z Mas Que Pelotas poinformował, że Barcelona interesuje się trzema utalentowanymi piłkarzami występującymi w LaLidze. Jednym z nich jest Nico Williams, który ostatnio strzelił kolejnego gola dla reprezentacji Hiszpanii, a po tym sezonie wygasa jego kontrakt z Athletikiem.

Zgodnie z tymi doniesieniami Barça ma 21-latka na celowniku już od dłuższego czasu, a cieszy się on już aprobatą Xaviego. Według Jimeneza Barcelona kontaktowała się z obozem Williamsa w momencie, gdy Ousmane Dembélé postanowił opuścić kataloński klub. Na korzyść Blaugrany mogłoby przemawiać to, że kontrakt zawodnika Athleticu wygasa już 30 czerwca 2024 roku. Dziennikarz Mas Que Pelotas uważa jednak, że Los Leónes nie będą mieli problemu z przedłużeniem umowy swojego wychowanka. W zamian jednak oczekuje on, że klauzula odejścia nie będzie wyższa niż 90 milionów euro, aby mieć furtkę do odejścia. Akurat ta informacja nie jest z perspektywy Barcelony pozytywna, ponieważ wydaje się pewne, że klub w najbliższych latach nie będzie w stanie dysponować kwotą tego rzędu.

Co innego, gdyby udało się wyciągnąć Williamsa za darmo po wygaśnięciu kontraktu. Dla Blaugrany mógłby to być świetny ruch, zwłaszcza że po odejściu Dembélé, Abde czy Fatiego drużynie brakuje skrzydłowych. A Williams stale pokazuje przebłyski wielkiego talentu i może grać na obu flankach. W reprezentacji Hiszpanii strzelił już dwa gole, w tym w ostatnim starciu z Gruzją, dokładając asystę przy trafieniu Lamine Yamala. Wcześniej wystąpił nawet we wszystkich czterech meczach mistrzostw świata, nawet jeśli nie w każdym spotkaniu zagrał od pierwszej minuty. Z kolei w obecnym sezonie ligowym Williams ma już na koncie dwie asyty po podaniach i dwa wywalczone rzuty karne, po których padły bramki. Jedna z akcji z udziałem skrzydłowego została wybrana na najładniejszą w LaLidze w całym sierpniu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, że jeśli przedluzy kontrakt to nie mamy szans go sprowadzić. Jedyna opcja, że odejdzie po sezonie za darmo, ale wątpię że Athletic na to pozwoli.
« Powrót do wszystkich komentarzy