Oficjalnie: Raphinha zastępuje Viníciusa na liście powołanych do reprezentacji Brazylii

Mateusz Doniec

29 sierpnia 2023, 22:00

@CBF_Futebol

4 komentarze

Reprezentacja Brazylii poinformowała oficjalnie, że Raphinha zastąpi Viníciusa Juniora na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Brazylii. Początkowo skrzydłowy FC Barcelony nie został powołany, lecz kontuzja zawodnika Realu Madryt sprawiła, że selekcjoner Fernando Diniz uwzględnił Raphinhę na liście.

"Napastnik Realu Madryt Vinícius Jr został wykluczony ze składu seniorskiej reprezentacji Brazylii. Lekarz reprezentacji, dr Rodrigo Lasmar, skontaktował się z działem medycznym Realu Madryt, który przesłał mu raport z badań. Stwierdzono uraz mięśnia tylnej części prawego uda, który uniemożliwia zawodnikowi grę w pierwszych dwóch rundach kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2026. W miejsce Viníciusa Jr trener Fernando Diniz powołał napastnika FC Barcelony Raphinhę." - czytamy w oficjalnym komunikacie brazylijskiej federacji.

Tym samym Raphinha, który nie zagrał w meczach z Cádizem i Villarrealem z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Getafe, uda się na zgrupowanie reprezentacji Brazylii, podczas którego Canarinhos zmierzą się z Peru (9 września) i Boliwią (13 września).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale przypał XD grać w Barcelonie i nie dostać powołania samemu z siebie

Nie wiem dlaczego, ale śmierdzi mi to kontuzją

Podstawowy zawodnik na mundialu nie dostał powołania na pierwotnej liście?

Nie dobrze, dla nas lepiej żeby nie gral. Jeszcze kontuzje wyłapie, a 16 latkiem grac csly sezon sie nie da. Bo mu mama po 21 nie pozwala z domu wyjść.