Sport: Manchester United poprosił formalnie o wypożyczenie Marcosa Alonso [Aktualizacja 18:55]

Mateusz Doniec

28 sierpnia 2023, 18:55

Sport

58 komentarzy

Fot. Getty Images

Temat przyszłości Marcosa Alonso w Barcelonie od kilku dni nie jest jasny. Choć niektóre media donoszą, że Hiszpan jest nie na sprzedaż i sam chce zostać w klubie, to inne twierdzą, że o zawodnika poważnie zabiega Manchester United. Według Sportu angielski klub miał już nawet oficjalnie poprosić o wypożyczenie lewego obrońcy.

Jak donosi David Bernabéu na łamach dziennika Sport, Manchester United poprosił formalnie FC Barcelonę o wypożyczenie Marcosa Alonso. Dziennikarz twierdzi też, że zawodnikiem zainteresowane jest również Atlético Madryt, a Barça mogłaby to wykorzystać w operacji sprowadzenia João Felixa.

Jednakże Lluis Miguelsanz z tego samego dziennika twierdził jeszcze kilka dni temu, że Alonso  nie jest na sprzedaż, ponieważ Xavi na niego liczy, a on sam woli pozostać w klubie. Pewne wątpliwości co do jego planów budził fakt, że Hiszpan nie był zarejestrowany na dwie pierwsze kolejki ligowe, lecz już w trzeciej zagrał od pierwszej minuty. Zobaczymy, jak na intencje zawodnika wpłynie formalna już oferta Czerwonych Diabłów

AKTUALIZACJA

18:55 Gabriel Sans (Mundo Deportivo): Marcos Alonso od dawna wie o zainteresowaniu ze strony United, ale NIE chce opuszczać Barçy, marzy o sukcesie jako zawodnik Barçy. Wie jednak, że mimo iż chce zostać, okienko transferowe jest szalone. Zaoferowano mu 2 lata umowy i znacznie wyższą pensję.

14:56 Jak donosi Luis F. Rojo z Marki, Manchester oferuje Alonso dwuletnią współpracę, a zatem wykraczałaby ona poza roczne wypożyczenie zawodnika. Do tej pory Hiszpan zakładał, że zostanie w Barcelonie, ale teraz zastanawia się nad swoją sytuacją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szerokiej drogi już czas, cieszyłbym się z transferu w okolicach nawet 5 mln euro.
« Powrót do wszystkich komentarzy