Gabri Veiga nie w Napoli, lecz... w Arabii Saudyjskiej

Michał Gajdek

24 sierpnia 2023, 08:00

Fabrizio Romano

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Letnie okienko transferowe 2023 będzie z pewnością pamiętane z ofensywy Arabii Saudyjskiej na niespotykaną wcześniej skalę. Jak podaje Fabrizio Romano, na przenosiny do Zatoki Perskiej w wieku zaledwie 21 lat zdecydował się jeden z największych talentów LaLigi i hiszpańskiego futbolu, Gabri Veiga.

Grający dotychczas w Celcie Vigo zawodnik był swego czasu łączony z FC Barceloną, choć jak się wydaje, nigdy nie doszło do konkretów. Z pewnością jednak pomocnik nie mógł narzekać na brak ofert i można było spodziewać się, że nie zostanie w Galicji - o jego usługi miały starać się głównie różne kluby Premier League.

Ostatecznie wydawało się, że kwestia jego nowego pracodawcy jest już rozstrzygnięta, gdy Fabrizio Romano opublikował słynne here we go, zapowiadające przenosiny Veigi do Napoli. 

Jak jednak później informował włoski dziennikarz, operacja ostatecznie się nie powiodła.  Wówczas do gry wkroczyło Al-Ahli, a młody talent ma przenieść się właśnie do Arabii Saudyjskiej.

Podczas, gdy kierowana przez Javiera Tebasa liga reklamuje Arabię Saudyjską jako destynację turystyczną, tamtejszy klub ruszył po jeden z największych talentów hiszpańskiego futbolu.

Warto również zauważyć, że działania klubów z Arabii Saudyjskiej mogą się dopiero nasilić - o ile w większości lig europejskich okienko transferowe zamyka się 1 września, to w kraju z Zatoki Perskiej możliwość dokonywania wzmocnień istnieje aż do 20 września.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No szkoda ale gość po prostu korzysta ze swojej szansy, dużo zarobi a później wróci do europejskiej piłki.

Hungry bastard.

Nie rozumiem płaczu komentujących?
Jaka śmierć piłki nożnej?
Mało to piłkarzy w Europie?
Nie będzie nowych zawodników?
Dajcie spokój.

Wygląda na to, że miał być następcą Zielińskiego, ale jako, że Zielu został to transfer mógł z tego powodu zostać anulowany.
Smutne to jest, ale często zapominamy o jednym - piłkarze są często najzwyczajniej w świecie głupi, z ograniczoną edukacją, wiedzą o świecie itd. Znają się tylko na jednym i łatwo ich zmanipulować oraz namówić do czegoś, co wydaje się totalnie bezsensowne. Do tego pazerne i chciwe otoczenie, które pewnie częściej niż rzadziej naciska na kurę żeby znosiła więcej i więcej złotych jaj.
A może Celta tak jak większość w Hiszpanii ma nóż na gardle. Betis też wypchnął do Arabów kilku grajków.

Gość ma talent, 21 lat, jak on się tam ma rozwinąć, stać się ważnym graczem reprezentacji. No i w ogóle jak można chcieć tam żyć w złotej klatce na pustyni.

Ja wiem, ze wszyscy jestesmy niewolnikami pieniedza, ale bez przesady kurde.

No i fajnie, przynajmniej jest selekcja rzemielsnikow i pasjonatów

jeden z najbardziej przereklamowanych pilkarzy w Hiszpanii, chyba nawet numer jeden.

Romano i jego hirłigoł, skończcie już promować tego pajaca, pewny siebie jak Borek

Myślałem, że w Napoli będzie wymiatał. Szkoda, że tak się to potoczyło, bo marnuje swój talent i potencjał. Już bym wolal Go w Realu niż w Arabii.

Dopóki odchodzili sobie piłkarze na emeryturę dorobić ale kiedy odchodzi bardzo młody, wielki talent, to już zaczyna nie być śmieszne, Mam nadzieję, że jak najszybciej to padnie, piłkarze zaczną żałować swojego wyboru.
Gabri Veiga, duży talent, bardzo młody, powinien chcieć grać w najbardziej prestiżowych, słynnych klubach, spełniać marzenia, walczyć o trofea i wciąż dużo zarabiać a nie iść do Arabii za więcej kasy i nic więcej, kariera i najpewniej również rozwój zawieszony na kołku póki tam będzie.

Szkoda chłopaka, szkoda futbolu...
W każdym aspekcie pięknie widać, jak pieniądze rządzą światem i jednocześnie go niszczą.
Zapowiadał się na wyjątkowego piłkarza, może jeszcze wróci do europejskiej piłki na wysokim poziomie.
A taki Lenglet ciągle brzydzi się pieniędzmi i do Arabii się nie wybiera. Aż duma bierze. Pół żartem pół serio oczywiście ;)

I oby tam zapyział . Każdemu z tych piłkarzyków życzę jak najgorzej tam.

Dla mnie wciąż jest to selekcja piłkarzy grających dla pieniędzy (m.in. traktujących piłkę tylko jako zawód i zarobek) od ambitnych i chcących coś osiągnąć. Skoro w wieku 21 lat woli kopać w takim kraju jak Arabia to mam nadzieję, że nigdy nie trafi do Barcelony.

Taki mlody i już nie ma ambicji piłkarskiej.

Na naszych oczach piłka nożna jaką znamy umiera. No ale, jak kozolubcy wejdą do LM to może w końcu większość wielkich europoejskich klubów przejrzy na oczy, że superliga to konieczność

A Ćwiąkała nie tak dawno mówił, że póki co to tylko emeryci, że na młodzież przyjdzie kolej. Wymienił nawet nazwisko właśnie tego młodziaka. Ciekawe, ile Celta za niego dostanie. Mnie się podobała ta jego bezczelność boiskowa, z jaką ładował gole Barcelonie w ostatnim meczu na Balaidos.

Za rok Arabia już będzie miała 2 miejsca w LM. Wystarczy że sypną kase Uefie, a im się oczy zaświecą.

Zaczyna się. Niestety ale takich transferów będzie coraz więcej.

Fatalna wiadomość, chłopak z papierami na duże granie odchodzi do ligi w której znaczenie mają tylko pieniądze. Z dnia na dzień co raz bardziej boję się ligi Arabskiej.

Futbol upada :(