Alfonso Pedraza: Mecz z Barceloną powinien być dla nas uderzeniem pięścią w stół

Mateusz Doniec

23 sierpnia 2023, 23:30

AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Lewy obrońca Villlarrealu Alfonso Pedraza udzielił wywiadu dziennikowi AS przed niedzielnym meczem z FC Barceloną na Estadio de La Ceramica. 27-latek twierdzi, że to spotkanie powinno być dla jego drużyny uderzeniem pięścią w stół. Zwraca też uwagę na warunki pogodowe, jakie będa miały miejsce w porze rozgrywania meczu.

Alfonso Pedraza o zwycięstwie z Mallorcą: Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów w meczu, który był dla nas kluczowy. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać ten mecz po porażce u siebie, ponieważ była ona dla nas ciosem. Te trzy punkty były bardzo ważne, ponieważ pozbawiły nas niesmaku po meczu z Betisem. Myślę, że to był bardzo dojrzały mecz w naszym wykonaniu, zachowaliśmy czyste konto i jesteśmy bardziej pewni siebie.

Mecz z Barceloną: Dzięki temu [zwycięstwu z Mallorcą] do następnego meczu z FC Barceloną przystąpimy spokojniejsi i bardziej pewni siebie. Wiemy, że w następnym meczu musimy spisać się bardzo dobrze, ale jesteśmy do niego zmotywowani. Zagramy przeciwko wielkiemu rywalowi i wygrana z nim byłaby bardzo ważna, ponieważ dałaby nam spokój ducha. Ten mecz powinien być dla nas uderzeniem pięścią w stół.

Czy Barça nie jest już tak silna? Jesteśmy na początku sezonu i kondycja fizyczna nie jest w tej chwili dobra, ponieważ drużyny wciąż wchodzą w swój rytm. Do tego dochodzą nowi zawodnicy, co utrudnia drużynom dojście do formy. Ale jeśli myślimy, że Barça jest łatwa do pokonania, to się mylimy, ponieważ będą walczyć na 100% i przyjadą tutaj, aby wygrać.

Mecz o 17:30: O tej porze jest tu bardzo gorąco i wilgotno, powiedziałbym naszym kibicom, aby dużo pili, aby nie mieli żadnych problemów. To terminarz, do którego musimy się dostosować, więc postaramy się zrobić to najlepiej, jak potrafimy. Chociaż wiemy, że będzie bardzo gorąco i będziemy bardzo cierpieć.

Jakiego meczu się spodziewa? Wiemy, że przeciwko Barçy zawsze jest trudno, wiemy, że będziemy cierpieć bez piłki, ponieważ oni będą chcieli ją mieć. Ważną rzeczą będzie to, że kiedy my będziemy mieli piłkę, będziemy musieli wykorzystać te momenty i nadarzające się okazje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak widać, można wypowiedzieć się z klasą.

Znowu murowanie i kontry?