Sport: Obecność Andreasa Christensena w następnej kolejce nie jest zagrożona

Krystian Cichocki

22 sierpnia 2023, 09:15

Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Andreas Christensen został zmieniony w 79. minucie meczu z Cádiz, gdy okazało się, że utyka po zderzeniu z Chrisem Ramosem. Według doniesień hiszpańskiej prasy było to tylko małe stłuczenie, które nie powinno wpłynąć na jego obecność w meczu z Villarrealem w najbliższą niedzielę.

Duńczyk został zmieniony przez Erica Garcíę w poprzedniej kolejce i część kibiców mogła zaniepokoić ta informacja, tym bardziej że ostatnio kontuzji doznał Ronald Araujo. Christensen w trakcie meczu z Cádiz trzymał się za kolano i przez pewien czas utykał, ale później wydawało się, że doszedł do siebie. Mimo to trener zdecydował się oszczędzić obrońcę przed końcem spotkania.

Według doniesień Sportu Duńczykowi nic się nie stało i było to tylko stłuczenie, więc jego stan nie jest poważny i nie budzi większych obaw. Xavi dał drużynie dwa dni odpoczynku, po których w środę zespół wróci do treningów. Andreas Christensen wykorzysta ten czas na odpoczynek i dojście do siebie. Jak pisze Sport, obecność duńskiego obrońcy w niedzielnym meczu z Villarrealem nie jest zagrożona.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tak nam niebawem wypadnie. On, Ronald i Iñigo są z porcelany, a i Jules niejednokrotnie miewał urazy. Oby tylko nie wszyscy na raz.

@David_Martin Za sianie defetyzmu w wojsku od razu była czapa xD

@luka1995
Tylko, że to nie jest sianie defetyzmu, a realne podejście do rzeczywistości. Szkoda, że klub takich rzeczy nie przewiduje i w oparciu o takie przewidywania nie planuje kadry.

@4Fabregas4 Nie ma się co denerwować - to był żart xD
A tak poważnie, też myślę, że prędzej czy później ktoś z naszych obrońców wypadnie na dłużej (na razie Araujo wypadł podobno na miesiąc, aczkolwiek wszyscy kibice FCB wiedzą, że co do przewidywań powrotu po kontuzji, należy być mega ostrożnym i sceptycznym - czego nas nauczyły ostatnie lata np. z Pedrim, czy Dembele)

@luka1995 bo Generał nie rozumie, że nie zawsze mają grać najlepsi, że czasami trzeba wpuścić tych w teorii słabszych. Trudno mówić o zmęczeniu, bo to początek sezonu, ale Xavi już pokazał, że boi się wstawić Erica przeciwko Cádiz i upycha tam de Jonga. Coś czuję, że i Pedri nam wypadnie. Nie wierzę, że w trakcie sezonu dostanie trochę luzu na słabszych rywali.

@David_Martin Oby Pedri (też uważam, że, prędzej czy później wypadnie) nie wypadł na długo - jest to zdecydowanie nasz najlepszy pomocnik.
Tak, Xavi powinien mu dać odpocząć co jakiś czas, szczególnie na słabszych - przynajmniej w teorii - przeciwników
« Powrót do wszystkich komentarzy