Neymar poza kadrą PSG na pierwszy mecz Ligue 1 [Aktualizacja 16:20]

Mateusz Doniec

12 sierpnia 2023, 16:20

PSG, Sport

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Sprawa Neymara wkracza powoli w decydującą fazę. Brazylijczyk chce odejść z PSG i jego głównym celem jest Barcelona, a PSG chce go pożegnać. Mistrzowie Francji nie zamierzają jednak oddawać go za darmo i według Sportu Barça liczy na porozumienie z Saudyjczykami.

Zgodnie z przewidywaniami Neymar, wraz z Kylianem Mbappe i Marco Verrattim, nie zostali powołani na mecz pierwszej kolejki Ligue 1 przeciwko Lorient. W kadrze PSG nie znalazł się jeszcze Ousmane Dembélé, który został dziś już oficjalnie ogłoszony zawodnikiem mistrza Francji. Wczoraj na konferencji prasowej Luis Enrique zapytany o sytuację Neymara i Verrattiego powiedział, że jego czyny będą odzwierciedlały jego decyzje. Pominięcie Brazylijczyka i Włocha jest zatem potwierdzeniem doniesień francuskich mediów, że Hiszpan na nich nie liczy.

Tymczasem dziennik Sport, podobnie jak wczoraj francuska prasa, zapewnia, że Paris Saint-Germain nie zgodzi się na rozwiązanie umowy z Neymarem i liczy na sprzedaż zawodnika. Barcelona ma zatem upatrywać swojej szansy na pozyskanie Brazylijczyka na zasadzie wypożyczenia z klubu z Arabii Saudyjskiej, który uprzednio wykupiłby 31-latka z PSG.

Aktualizacja

16:20 Marca: Gdyby to zależało tylko od Neymara, jutro broniłby barw Barcelony na Coliseum Alfonso Pérez. Brazylijczyk jest zdeterminowany, by wrócić do Barçy, co wyznał swojemu otoczeniu, ale wie, że nie będzie to łatwe. Zawodnik negocjuje odejście z paryskiego klubu. Zawodnikowi pozostały jeszcze dwa lata kontraktu, więc PSG jest już zainteresowane polubownym porozumieniem. Stronie Neymara zależy na rozwiązaniu kontraktu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mi się wydaję ze przydałby się ten neymar coś z niczego zawsze zrobi w poprzedim sezonie nie było wogóle tylko fart jak bylo 1:0 i to tyle i obrona zadnych fajnych akcji skrzydłami
« Powrót do wszystkich komentarzy