L'Equipe: PSG nie wyklucza zatrzymania Neymara [Aktualizacja 00:55]

Mateusz Doniec

11 sierpnia 2023, 23:07

La Porteria

300 komentarzy

Fot. Getty Images

Według programu „La Porteria” na kanale Betevé, powrót Neymara do Barcelony jest bliski. Negocjacje między brazylijskim piłkarzem a Blaugraną mają być bardzo zaawansowane, a ostateczna umowa czeka tylko na zastrzyk 60 milionów euro w ramach opłaty za 16% Barça Studios.

Według informacji, do których dotarł dziennikarz Marc Marbà, Neymar jest skłonny obniżyć astronomiczną pensję z PSG i ponownie trafić do FC Barcelony, zarabiając około 12 mln euro rocznie netto. Kluczową postacią dla tej operacji miała być postać Piniego Zahaviego.

Tymczasem negocjacje między Neymarem a PSG również znajdują się w kluczowym momencie. Paryżanie chcą pożegnać Brazylijczyka i otrzymali dobrą ofertę z Arabii Saudyjskiej. Media donosiły wcześniej, że Neymar mógłby zostać następnie wypożyczony z saudyjskiego klubu do Barcelony. Celem Neymara i Barçy, choć wydaje się to najbardziej skomplikowaną operacją, jest jednak rozwiązanie przez Brazylijczyka kontraktu z PSG i powrót do Barcelony bez żadnych kosztów.

Warto jednak podejść do  tych informacji z dystansem. "La Porteria" podawała kilkakrotnie informacje, które później się nie potwierdziły, ale z drugiej strony ostatnio jako jedna z pierwszych informowała o przybyciu Ilkaya Gündoğana. W całej narracji nie pasuje też teza, jakoby odsprzedaż 16% Barça Studios miała być kluczowa dla przybycia Neymara, ponieważ po pierwsze, kilka dni temu RAC1 informowało, że celem tej operacji jest rejestracja piłkarzy, a po drugie, zdaniem Mundo Deportivo początkowo niemiecki fundusz Libero Football Finance AG zapłaci początkowo tylko 20 milionów euro za 5% udziałów Barça Studios. Czekamy na rózwój wydarzeń.

Aktualizacja

SOBOTA, 12 sierpnia

00:55 L'Equipe: Włodarze PSG nie wykluczyli zatrzymania w klubie Neymara, jeśli nie osiągną porozumienia z innym klubem. Uważają, że Brazylijczyk cały czas ma wysoką wartość i nie pozwolą mu na odejście za darmo, tym bardziej, że tak właśnie stanie się najprawdopodobniej z Kylianem Mbappe.

00:50 Andre Onrubia: Neymar powiedział PSG w czerwcu, że chce odejść. PSG zaakceptowałoby wypożyczenie, ale z obowiązkowym wykupem w przyszłym roku. Nie ma opcji, aby rozwiązał kontrakt i stał się wolnym agentem.

00:45 Santi Ovalle (Cadena SER):  Skonsultowaliśmy się ze źródłami w klubie i mówią nam, że to zapowiada się na długą sagę, ale potwierdzają, że Neymar jest celem prezydenta. Głównym problemem jest to, że musi rozstać się od PSG, które jest winne Brazylijczykowi pieniądze, a on nie jest skłonny z nich zrezygnować. Xavi nie jest przekonany: przeważają u niego bardziej "minusy" niż "plusy". Ani nie jest priorytetem, ani nie chce go w drużynie.

PIĄTEK, 11 sierpnia

19:35 Javi Miguel (AS): Xavi Hernández pozostaje nieprzekonany do podpisania kontraktu z Neymarem. Trener Blaugrany pozostaje stanowczy w swoim sprzeciwie wobec przybycia brazylijskiego napastnika, pomimo nalegań ze strony klubu. Argument za odrzuceniem Neymara przez trenerów nie jest sportowy. Pod tym względem uważa się, że może on być przydatnym graczem, pomimo jego podatności na kontuzje. Chodzi o aspekt pozasportowy: trenerzy obawiają się, że może on mieć zły wpływ na szatnię pełną młodych graczy.

19:07 La Portera de Núñez: To już nie jest kwestia tego, czy chcesz, czy nie. To kwestia tego, o której godzinie, ponieważ sprawa jest *prawie* zamknięta.

19:05 Abdellah Boulma: PSG nie planuje rozwiązać kontraktu Neymara ani pozwolić mu na swobodne odejście.

18:30 Marcelo Bechler (TNT Sports Brazil): Barça czeka na rozwiązanie umowy Neymara z PSG. Panuje optymizm, że zawodnik odrzuci propozycje z Arabii. Pomysłem jest zaoferowanie kontraktu początkowo na jeden sezon.

17:35 Fabrice Hawkins (RMC Sport): PSG zapewnia, że nie zamierza pozwolić Neymarowi odejść za darmo, nie tylko ze względu na finansowe fair play. Barça naciska na jego pozyskanie. Al-Hilal i MLS również są zainteresowane. PSG chce się z nim rozstać, a Brazylijczyk jest otwarty na przeprowadzkę.

17:25 Neymar opuści PSG i być może poprzez rozwiązanie kontraktu. Przy takim rozstrzygnięciu Barcelona widzi swoją szansę. Nadal jest to bardzo skomplikowane, ale nie niemożliwe. Między otoczeniem Neymara a Barceloną są już kontakty, aby ocenić wykonalność operacji. Xavi będzie kluczowym czynnikiem dla jego ewentualnego przybycia.

16:30 Matteo Moretto (Relevo):  PSG i Neymar szukają formuły, która pozwoliłaby zawodnikowi opuścić klub teraz. Prawdą jest, że strony mogłyby rozwiązać tę kwestię poprzez rozwiązanie kontraktu. Realną/silną opcją jest MLS. To bardzo ważne, co zdecyduje Xavi. Ostatecznie Luis Enrique zrezygnował z Neymara z wielu powodów. Wciąż jest to bardzo, bardzo skomplikowane. Prawdą jest, że istnieją kontakty między otoczeniem Neymara a Barçą w celu oceny i zbadania możliwego sposobu ewentualnego powrotu. Nie jest to niemożliwe, ale wciąż mówią mi, że jest to bardzo, bardzo skomplikowane.

14:57 Victor Navarro (Cadena COPE): Barça postara się przekonać Xaviego do Neymara, ale najpierw rejestracje.

14:55 José Álvarez (Chiringuito): Całkowite porozumienie między Neymarem a Barçą! 13 milionów euro netto za sezon plus bonusy. Umowa na 2 sezony + 1 opcjonalny. Do jego przybycia pozostały jeszcze dwa elementy: rozwiązanie kontraktu z PSG i sprzedaże Barcelony. Optymizm po obu stronach.

14:00 Javi Miguel: Xavi wciąż ma wiele wątpliwości co do Neymara. Przybycie Brazylijczyka nie jest w żadnym wypadku nieuchronne, ani nie można uznać sprawy za zamkniętą. Tylko telefon od Xaviego do Neya mógłby odblokować sytuację.

13:58 Javier Gascon (Mundo Deportivo): Neymar i PSG negocjują już rozwiązanie kontraktu. Barça przygląda się sytuacji.

12:36 Gerard Romero: Klubowe źródła twierdzą, że ws. Neymara nie ma jeszcze nic konkretnego.

12:33 Javi Miguel (AS): Calma Neymar. Dopóki nie zostaną zarejestrowani wszyscy gracze, nie będzie więcej wzmocnień.

12:27 Fabrizio Romano: Neymar i Paris Saint-Germain pozostają w kontakcie w sprawie rozstania. Obie strony dążą do tego, by stało się to jak najszybciej. Neymar chce odejść i PSG chce jego odejścia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Naszym jedynym skrzydłowym który potrafił był dryblować był Dembele który rzadko kiedy pomyślał co pożytecznego zrobić z piłką, na dodatek oddając strzał kibice na trybunach musieli być czujni żeby nie oberwać piłką. Denzel nie spartacz tego i bierz Neymara, który ma drybling, potrafi dograć i uderzyć. Jestem pewny, że Lewy też by skorzystał na obecności Neymara.
Oczka się otworzą w październiku jak znowu zostaniemy przy nudnym podawaniu piłki wszerz boiska i liczenie na cud, że coś wpadnie po przypadkowej wrzutce.

@VeB 1899 mamy Yamala a Abde s Ferran s Fatim juz na pewno odpala, to mamy 4 driblerow

@MatBac1991 nie możemy polegać na 16 latku… który się musi jeszcze wiele nauczyć.
Abde wielki znak zapytania
Ferran i Fati na nich bym nie liczył. Wg żaden z nich nie ma takiej lekkości w dryblingu jak Neymar

@VeB 1899 nie ma, zartowalen ofc, ale moze Xavi postavi na gre bez skrzydel bo widzi, ze Pep z taka gra wygram Lige i LM

@MatBac1991 Pep gra bez skrzydeł? To w takim razie gdzie w tamtym sezonie grał Grealish i Bilva - dwaj kluczowi zawodnicy w sukcesie City?

@VeB 1899 o to wlasnie chodzi ze Neymar nie jest juz dobrym dryblerem, popatrz na jego statystyki dryblingu w Ligue 1, poprzedniego sezonu, przeciez nawet taki Abde go zjada

@domin0o no Grealish a Silva nie sa typowymi skrzidlami...nominalnie sa stredopolarzy

@VeB 1899 masz rację, bedziemy nudno klepać bo Neymar będzie siedział w szpitalu kontuzjowany
« Powrót do wszystkich komentarzy