Oficjalnie: Mika Marmol przechodzi do UD Las Palmas; Barcelona zachowuje prawa do zawodnika

Mateusz Doniec

11 sierpnia 2023, 13:30

Las Palmas

7 komentarzy

Fot.Getty Images

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami wychowanek FC Barcelony, środkowy obrońca Mika Marmol trafił do UD Las Palmas. FC Barcelona zachowała 50% praw do zawodnika. Kwota transferu wyniosła milion euro.

"Mika Mármol Medina będzie nosił koszulkę UD Las Palmas przez kolejne trzy sezony, w następstwie porozumienia osiągniętego pomiędzy klubem a FC Andorrą. Dzięki tej operacji Unión Deportiva Las Palmas nabywa 50% praw ekonomicznych zawodnika, które do tej pory znajdowały się w rękach zespołu z Andory. Pozostałe 50% należy do FC Barcelony." - czytamy w komunikacie UD Las Palmas. Gerard Romero dodaje, że kwota transferu wyniosła milion euro, mimo że klauzula wykupu zawodnika wynosiła 3 miliony euro. Oznacza to zatem, że w porozumieniu pośredniczyła prawdopodobnie Barcelona, która miała opcję odkupu swojego byłego piłkarza właśnie za milion euro. Wcześniej media podawały też, Barça ułatwi ten transfer Las Palmas, w zamian za "odpuszczenie" płatności jednej ze zmiennych transferu Pedriego.

Mika Marmol rozegrał w sezonie 2022/23 w barwach Andorry w Segunda División aż 3 238 minut w 38 spotkaniach (85 minut/mecz), zdobywając jedną bramkę i notując jedną asystę. Teraz wraca pod skrzydła Garcíi Pimienty, który awansował właśnie z Las Palmas do Primera División. Obaj współpracowali już w zespole Barçy Atlétic. Marmol zagrał pod okiem Pimienty w 27 meczach, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. 15 maja 2022 roku w meczu z Getafe obrońca zadebiutował w pierwszej drużynie, wchodząc tylko na jedną minutę. To był jedyny występ Marmola pod wodzą Xaviego.

Tym samym w drużynie Las Palmas jest już pięciu piłkarzy z Barceloną w CV: Munir El-Haddadi, Sandro Ramírez, Marc Cardona, Julian Araujo i właśnie Mike Marmol

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O co chodzi? Barcelona odkupiła go(50%) z Andory za 1 mln i za tyle samo sprzedała do Las Palmas? Jaki tu interes oprócz oprócz tego, ze gra poziom wyżej?

W sytuacji ekonomicznej w jakiej znajdują się kluby w La Liga, takie transfery będą normą. Myśle, że to nie najgorsza strategia. Niska kwota przy odkupie jest kluczowa oczywiście.