Prezes Las Palmas potwierdził porozumienie z Barceloną ws. Miki Marmola, który zostanie odkupiony z FC Andorry

Mateusz Doniec

10 sierpnia 2023, 05:30

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Mika Mármol, 22-letni lewy środkowy obrońca, który w ubiegłym sezonie grał dla FC Andorry po odejściu z Barcelony, w kampanii 2023/24 będzie występował w UD Las Palmas. Zostało to ogłoszone przez samego prezesa klubu z Gran Canarii  Miguela Ángela Ramíreza.

Ramírez wyjaśnił, że trójstronna umowa z udziałem FC Andorry, Las Palmas i FC Barcelony jest zamknięta i na jej mocy jego klub przejmie 50% praw do młodego obrońcy, podczas gdy druga połowa będzie należeć do Blaugrany, która negocjuje obecnie szczegóły odkupu z FC Andorrą.

- Dzisiaj lub jutro przybędą dwaj kolejni środkowi obrońcy, a jednym z nich będzie Mika Mármol -  powiedział we wtorek Miguel Angel Ramírez. Operacja powinna była zatem zostać ogłoszona wczoraj,  lecz być może nastąpiło pewne opóźnienie.

Przypomnijmy, że 30 sierpnia 2022 roku Mika Mármol podpisał kontrakt z FC Andorrą, która awansowała wtedy do Segunda División. Barcelona zapewniła sobie opcję odkupu oraz 50% praw do zawodnika w przypadku przyszłej sprzedaży. Jeszcze dwa tygodnie temu Mundo Deportivo informowało, że kwota odkupu dla Barçy wynosi milion euro, podczas gdy klauzula dla pozostałych klubów sięga 3 milionów euro. Więcej szczegółów na temat "trójstronnej operacji" w tym artykule.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie kolejny szrot...

Marcos Alonso nie lubi tego

Oj Barca moj Ty rekinie biznesu