Prezes Athletico Paranaense: Nie ma szans, aby Vitor Roque dołączył do Barçy w sierpniu [Aktualizacja 23:38]

Krystian Cichocki, Mateusz Doniec

9 sierpnia 2023, 23:38

Sport

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Drużyna Vitora Roque Athletico Paranaense została wyeliminowana z Copa Libertadores. Przyszły zawodnik FC Barcelony odegrał swoją rolę i strzelił jedną z dwóch bramek, ale jego klub przegrał w rzutach karnych. Odpadnięcie z turnieju może oznaczać, że przybycie brazylijskiego napastnika może wydarzyć się jeszcze w tym roku. Wczoraj pisaliśmy o tym, że 18-latek nie dołączy do Barçy przed styczniem.

Przed rozpoczęciem spotkania z Bolivar w 1/8 finału Copa Libertadores dyrektor generalny Athletico Paranaense Alexandre Mattos stanowczo zaprzeczył jakoby Vitor Roque mógł opuścić klub z najbliższych dniach.

- Nie ma żadnego zamieszania z Barceloną, ponieważ Vitor Roque zostaje tutaj przynajmniej do grudnia. To, do czego Barça ma prawo, ze względu na porozumienie, które osiągnęliśmy to fakt, że od stycznia istnieje możliwość zabrania zawodnika i tak właśnie się stanie.

Jak pisze Sport, FC Barcelona nie podjęła jeszcze decyzji co do przyszłości Vitora Roque, ponieważ wciąż musi dokonać kilku sprzedaży i nie określiła, jakie transfery będzie w stanie przeprowadzić. Przyjście Brazylijczyka oznacza konieczność pozostawienia marginesu jeśli chodzi o Finansowe Fair Play.

Dziś w nocy Vitor Roque rozegrał całe spotkanie przeciwko Bolivar i zdobył bramkę na 2:0 w 67. minucie, wyrównując stan dwumeczu i doprowadzając tym samym do rzutów karnych, w których rywale Athletico Paranaense okazali się lepsi i to oni awansowali do ćwierćfinału Copa Libertadores.

Aktualizacja

13:30 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Barça rozpoczęła działania mające na celu sprowadzenie Vitora Roque już tego lata. Andre Cury wrócił nawet w tym celu do Brazylii. Athletico Paranaense nadal jest jednak niechętne do oddania napastnika już teraz, ponieważ okienko transferowe w Brazylii jest już zamknięte i nie będzie już opcji zastąpienia 18-latka.

20:50 Albert Fernández (GOL): Kilka rzeczy musi się zgrać i potrzebne będą spotkania z Athletico Paranaense, ale Barça już zdecydowała, że ​​postara się o rejestrację Vitora Roque na początek tego sezonu. To na 100% będzie transfer do linii ataku Barçy.

22:45 Joaquim Piera ze Sportu sugeruje w rozmowie z Gerardem Romero, że aby przyspieszyć przybycie Vitora Roque, Barcelona musiałaby zapłacić Athletico Paranaense więcej pieniędzy.

23:38 Prezes Athletico Paranaense Alexandre Mattos dla Fabrizio Romano: "Nie ma szans, aby Vitor Roque odszedł i dołączył do Barçy w sierpniu. Odejdzie w styczniu, taki był układ z Barçą i będzie on respektowany. Potrzebujemy go na ostatnie 20 meczów i aby zakwalifikować się do Copa Libertadores 2024".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spokojnie. Dzis wieczorem wyjdzie news, że dementują plotki i nigdzie nie idzie.
A jutro od nowa dzień świstaka.

@Rupert_Haubica Dokładnie.
« Powrót do wszystkich komentarzy