Sport: Koszt transferu Clementa Lengleta do Tottenhamu może wynieść 5 milionów euro + zmienne [Aktualizacja 20:07]

Mateusz Doniec

6 sierpnia 2023, 20:10

Mundo Deportivo

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça próbuje domknąć odejście Clementa Lengleta. Klub negocjował ostatnio z saudyjskim Al-Nassr Cristiano Ronaldo, ale zawodnik odrzucił tę opcję, ponieważ chce dalej rywalizować w Europie na najwyższym poziomie. Bardziej niż samą sprzedaż, Barça traktuje priorytetowo niepłacenie jego wysokiego wynagrodzenia.

Jak informuje Gabriel Sans z Mundo Deportivo, zainteresowanie Clementem Lengletem ze strony Tottenhamu nie ustaje, a Barça ma nadzieję odblokować jego sytuację, korzystając z faktu, że angielski klub powalczy 8 sierpnia z Dumą Katalonii o Puchar Gampera na Montjuïc. Liderzy obu klubów liczą znalezienie wtedy rozwiązania. Sam Lenglet również chciałby kontynuować karierę w Anglii.

Według dziennikarza są też inne zainteresowane kluby jak np. AC Milan, który nie chce jednak opłacać całego wynagrodzenia Francuza. W ciągu ostatnich kilku godzin do grona zainteresowanych klubów miało dołączyć też Napoli, które szuka nowego środkowego obrońcy po odejściu Kima Min-Jae, który trafił do Bayernu Monachium.

AKTUALIZACJA

6 sierpnia

20:07 Jak donosi Sergi Capdevila ze Sportu, transfer Lengleta do Tottenhamu może opiewać na 5 milionów euro ze zmiennymi, które mogą zwiększyć kwotę operacji do 10 milionów. Klub z Londynu przejąłby odpowiedzialność za opłacanie 8,3 miliona euro brutto z wynagrodzenia zawodnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca nie potrafi sprzedawać piłkarzy i tyle w temacie
« Powrót do wszystkich komentarzy