Arabia Saudyjska kusi João Cancelo, a Arnau Martínez wraca na radar Barcelony [12:15]

Mateusz Doniec

5 sierpnia 2023, 08:35

Toni Juanmarti, Mundo Deprotivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona postawiła sobie za cel sprowadzenie do końca okienka prawego obrońcy. W ostatnich tygodniach najwięcej mówiło się o Ivanie Fresnedzie oraz o João Cancelo, ale teraz Mundo Deportivo pisze o kolejnych opcjach, w tym o Arnau Martínezie z Girony. Toni Juanmarti informuje z kolei o zainteresowaniu Cancelo ze strony Saudyjczyków.

Jak informuje Toni Juanmarti, Arabia Saudyjska upiera się przy próbie uzyskania zielonego światła od João Cancelo, kuszonego bardzo dużą propozycją finansową. Zdaniem dziennikarza Portugalczyk chciałby trafić do Barçy, ale w klubie nie ma jeszcze pełnej zgody, a jego pensja będzie sporą przeszkodą ekonomiczną. Saudyjczycy jeszcze się nie poddają. Może się to wydawać nieco sprzeczne względem tego, co jeszcze kilka dni temu mówili Fabrizio Romano i Matteo Moretto, jakoby Barça porozumiała się już z Cancelo. Wygląda jednak na to, że porozumienie z zawodnikiem, a zielone światło dla przeprowadzenia operacji to dwie różne sprawy.

Z kolei Gabriel Sans z dziennika Mundo Deportivo wyróżnia jako główne cele na prawą obronę Cancelo, Fresnedę, Juana Foytha, a także Arnau Martíneza z Girony, wychowanka FC Barcelony. Dziennikarz także zwraca uwagę, że wysokie zarobki Cancelo są głównym problemem w sprowadzeniu go i jedynym wyjściem byłoby wypożyczenie. Jednak zdecydowane postawienie klubu na pozyskanie Bernardo Silvy utrudnia jeszcze bardziej tę operację.

Sans wspomina jednak również o Arnau Martínezie. Kilka miesięcy temu media donosiły o zainteresowaniu Barçy swoim wychowankiem, lecz nie przeistoczyło się to jednak w nic konkretnego. Teraz MD twierdzi, że 20-latek budzi pełen konsensus w klubie w przeciwieństwie do Ivana Frensedy, którego uważa się jeszcze za zbyt niedoświadczonego. Martínez, choć tylko 2 lata starszy, ma być według Xaviego już dużo bardziej dojrzały. Przeszkodą jest jednak jego cena - 20 milionów euro, czyli wartość klauzuli wykupu. Girona nie zamierza negocjować niższej kwoty.

Na końcu Gabriel Sans wymienia też Thomasa Meuniera, lecz wydaje się, że byłaby to opcja awaryjna na wypadek gdyby nie udało się sprowadzić żadnego z wcześniej wspomnianych piłkarzy. Borussia Dortmund byłaby gotowa oddać Belga za darmo.

Aktualizacja

12:15 Javi Miguel (AS): Sztab trenerski szuka bardziej defensywnego profilu prawego obrońcy, aby zbalansować skład z bardziej ofensywnym Balde na lewej stronie. Stąd wraca nazwisko Juana Foytha, ale nie skreśla to Cancelo ani Fresnedy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I niech go skusi skutecznie.
« Powrót do wszystkich komentarzy