Vitor Roque nie dołączy do Barcelony w tym roku? [Aktualizacja 10:15]

Mateusz Doniec

8 sierpnia 2023, 10:15

Catalunya Radio

92 komentarze

Fot. Getty Images

Raczej nieunikniona już sprzedaż Ousmane'a Dembélé do Paris Saint-Germain otwiera wiele frontów w Barcelonie. Niektórzy piłkarze jak Ez Abde mogą wobec tego jednak zostać w zespole, a inni jak np. Bernardo Silva czy João Felix minimalnie zbliżyli się do Blaugrany. Z kolei Vitor Roque, którego przybycie zostało zaplanowane na 2024 rok, mógłby dołączyć do zespołu już tego lata.

Jak informuje Catalunya Radio, przyspieszenie przybycia Vitora Roque do FC Barcelony jest jedną z opcji będących konsekwencją odejścia Ousmane'a Dembélé. Barça może zarobić na Francuzie nawet dwukrotność tego, co miało wpłynąć na konto Barçy na podstawie wygasłej już klauzuli wykupu w wysokości 50 mln euro (25 mln dla Barçy). Z tego względu pole manewru Blaugrany zdecydowanie się zwiększy, a jedną opcji będzie przybycie Roque już teraz.

Wiele wskazuje jednak na to, że choć taka opcja rzeczywiście może się pojawić, to kluby pozostaną przy pierwotnych ustaleniach, czyli przybycie Vitora zimą bądź latem 2024 roku w zależności od sytuacji finansowego fair play Barcelony. Co więcej, Athletico Paranaense chce, aby Roque rozegrał jeszcze w swojej obecnej drużynie kolejną edycję Copa Libertadores.

Aktualizacja

8 sierpnia

10:15 "Nie ma szans" - jak donosi Marca, takie słowa miały paść z ust jednego z działaczy Athletico Paranense, gdy został zapytany o transfer Vitora Roque jeszcze w tym roku.

6 sierpnia

00:35 Fabrizio Romano: Athletico Paranense liczy na Vitora Roque do grudnia. Brazylijski klub chce, aby Vitor został i pomógł drużynie zakwalifikować się do kolejnej edycji Copa Libertadores. Będzie to kluczowe dla klubu, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje stulecie. Athletico chce, a by Vitor dołączył do Barcelony dopiero na pierwszy mecz 2024 roku.

4 sierpnia

22:13 Jak donosi Fabrizio Romano, Barcelona chciałaby sprowadzić Vitora Roque już teraz. Po sprzedażach Dembélé i Kessiégo jest szansa, że będzie to możliwe.

3 sierpnia

12:50 Javi Miguel (AS): Bardzo poważnie rozważana jest możliwość przyspieszenia transferu Vitora Roque tego lata.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak Dembele odejdzie to najważniejsze jest żeby się nie napalać i nie kupować byle kogo na zastępstwo.

Lepiej testować młodzież niż później płakać nad rozlanym mlekiem za wydane pieniądze na następnego Coutinho.

@JaroCoach jestem tego samego zdania

@JaroCoach Dokładnie. Tak samo jak nie kupować kolejnych Boatengow low cost żeby tylko ktoś tam był...
Jak dostaną kasę to najpierw prawa obrona a później kombinować ewentualnie i negocjować jakaś opcje kupna Bernardo lecz nie za wszelką cenę.

@pacior95 na Bernardo szans nie ma, bo przecież nawet jak teraz jest klauzula 100 baniek to my nie dostaniemy całości na transfery.

@SenoX Oni tam potrafią wymyślić różne rzeczy.
Np. Zapłacić cześć kasy a resztę na raty. Za Dembele jak dostaniemy do wydania 30 mln to będzie max.
Nie wiem czy uda im się działać przy zasadzie 1-1 ale dobrze by było bo wtedy caly zarobek na transfery. Można sprzedać Kessiego oraz Lengleta i Desta. Nie wiem co z Abde wolałbym aby został. Jakieś tam szanse na taki transfer są ale wolałbym chyba wzmocnić prawa obronę.

@pacior95 nie będzie dobrze, bo my nie możemy działać na zasadzie 1-1. jeżeli dobrze pamiętam, to przez FPP mamy do wydania 40% (?) zarobionej kwoty.

@goryllo Tak, aktualnie lecz może się to zmienić.
« Powrót do wszystkich komentarzy