The Athletic: Oczekuje się, że Barcelona zarobi na sprzedaży Ousmane'a Dembélé ponad 50 milionów euro [Aktualizacja 00:00]

Krystian Cichocki, Dariusz Maruszczak, Mateusz Doniec

31 lipca 2023, 22:15

Marca

1132 komentarze

Fot. Getty Images

Sytuacja Ousmane’a Dembélé w FC Barcelonie wydawała się pewna do momentu, gdy w mediach pojawiła się informacja o zainteresowaniu Paris-Saint Germain skrzydłowym Blaugrany. Najbliższe godziny będą kluczowe jeśli chodzi o potencjalny transfer Francuza.

Zainteresowanie PSG istnieje i choć wydaje się, że zawodnik nie zamierza opuszczać Barcelony, klub z Katalonii nauczył się już, że w takich sprawach nigdy nie można być pewnym. Piłkarze i Xavi pytani o Dembélé odpowiadali, że mają nadzieję na pozostanie francuskiego skrzydłowego w klubie, ale nikt nie był przekonany, że tak się właśnie stanie.

FC Barcelona martwi się o przyszłość Ousmane’a Dembélé, ponieważ jego klauzula odejścia wynosi obecnie 50 milionów euro, z czego tylko połowa trafiłaby do klubu. Taką kwotę drużyny mogą wpłacać do 31 lipca włącznie. Następnie od 1 sierpnia klauzula wróci do stanu początkowego, czyli 100 milionów euro. Jeśli więc Paris-Saint Germain chciałoby sprowadzić Francuza do siebie, najlepszym momentem na zakup będą najbliższe godziny.

AKTUALIZACJA

WTOREK, 1 sierpnia

00:00 Mamy 1 sierpnia, a więc klauzula wykupu Ousmane'a Dembélé wzrosła z 50 do 100 milionów euro.

PONIEDZIAŁEK, 31 lipca

22:15 Pol Ballus (The Athletic): Oczekuje się, że transakcja wyniesie ponad 50 milionów euro. Dembélé chce zakończyć swój pobyt w Barcelonie w pozytywny sposób, uzgadniając opłatę transferową, a nie wpłacając klauzulę wykupu.

19:05 Ferran Correas (Sport): Barcelona negocjuje już z PSG transfer Ousmane'a Dembélé. Barça liczy na conajmniej 50 milionów euro w całości dla siebie.

18:00 Kolejne media potwierdzają poniższe informacje. Barcelona dała Dembélé i PSG pięć dni na zamknięcie transferu za satysfakcjonująca kwotę.

17:35 Marta Ramon (RAC1): Barça godzi się na negocjacje z PSG ws. odejścia Dembélé. Klub dał zawodnikowi pięć dni na negocjacje z PSG i jeśli Francuzi zaprezentują dobrą ofertę, zawodnik będzie mógł odejść. Dembélé poleci z zespołem do Las Vegas.

17:05 Javi Miguel (AS): Dembélé nie pojawił sie dziś na śniadaniu z drużyną.

17:00 Ferran Martínez, Roger Torelló (Mundo Deportivo): Klauzula w wysokości 50 mln euro nie zostanie dziś wpłacona, a Dembélé wyleci z drużyną do Las Vegas na mecz z Milanem. Barcelona dała mu i PSG pięć dni na porozumienie ws. transferu. Jeśli Paryżanie nie przedstawią satysfakcjonującej oferty, klub odwoła się do klauzuli w wysokości 100 milionów euro. Dembélé jak na razie nie powiedział wprost sztabowi, że zamierza odejść.

16:12 Fabrizio Romano: Słowne porozumienie między PSG a Dembélé potwierdzone. Teraz wszystko w rękach Paryżan i Barçy. Klauzula wykupu w wysokości 50 milionów euro wygasa za niespełna 8 godzin, ale można znaleźć też inne rozwiązanie.

15:57 Laia Tudel (Catalunya Radio): Dzisiaj klauzula nie zostanie wpłacona.

15:52 Toni Juanmarti: Źródła bliskie negocjacjom wierzą, że uda się dziś domknąć transfer bez względu na to, czy zostanie on ogłoszony, czy jeszcze nie. PSG i Dembélé finalizują operację.

15:35 Sergio A. González: Według moich źródeł Dembélé zagra w PSG. Klauzula nie zostanie wpłacona, ale dojdzie do porozumienia trzech stron. Operacja zamknie się w 40-50 milionach euro w całości dla Barçy. Wygenerowałoby to 25 milionów euro w FFP.

15:10 Fabrizio Romano potwierdza: Ousmane Dembélé właśnie poprosił Barçę o formalne "pozwolenie" na negocjacje z PSG. Dembélé chce wykonać wszystkie prawidłowe kroki. Wciąż panuje przekonanie, że nie uda się tego zrobić na czas, aby aktywować klauzulę w wysokości 50 milionów euro w ciągu 9 godzin - ale próbuje się to uzgodnić na różne sposoby.

14:30 Helena Condis: Dzisiaj agenci Dembélé wysłali drugi list do Barçy, prosząc o pozwolenie na negocjacje z PSG. Proszą w imieniu Dembélé o trójstronne negocjacje. Francuz nie ma zamiaru płacić klauzuli i odejść jednostronnie.

14:13 Marta Ramon (RAC1): Przedstawiciele Dembélé wysłali pismo do Barcelony z prośbą o możliwość negocjacji z PSG. Nie ogłosili chęci odejścia. Otoczenie zawodnika utrzymuje, że nie chce odejść, wpłacając jednostronnie klauzulę. Chce porozumienia między klubami.

13:55 Lluis Miguelsanz i David  Bernabéu (Sport): Jak tylko Dembélé obudzi się w Dallas, poinformuje Barcelonę, że chce odejść, ale postara się aby doszło do negocjacji między klubami, aby uniknąć wpłaty klauzuli. Nie chce, aby jego odejście było dotkliwe. PSG jest otwarte na negocjacje. Barça na razie nie chce negocjować, ale są pośrednicy, według których Dembélé musiałby się zrzec z części z należnych mu pieniędzy. Barcelona mogłaby wtedy zarobić ok. 40 milionów euro. Część klubu ma dość Dembélé i jego otoczenia.

12:55 Toni Juanmarti: Dziś o północy klauzula wykupu Dembélé wzrasta do 100 milionów, a część, którą otrzyma zawodnik/agent, zostaje zmniejszona z 50% do ok. 20/25%.

12:35 Gerard Romero: Agent Dembélé chce za wszelką cenę, aby klauzula została wpłacona dzisiaj. PSG ma wątpliwości, czy to się uda. Odejście Dembélé na "dzisiejszych" warunkach wygenerowałoby 18,2 mln euro w FFP.

12:11 Gerard Romero: Wydaje sie to skomplikowane, aby odejście Dembélé do PSG zostało sfinalizowane dzisiaj.

12:10 Ferran Martínez (Mundo Deportivo): Dembélé chce odejść do PSG, ale chciałby, aby kluby doszły do porozumienia zamiast wpłacania klauzuli.

10:33 W związku z powielanymi w mediach błędnymi informacjami o "regule 40%" w FFP La Ligi, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat.

09:27 La portera de Núñez, insiderskie konto twitterowe donosi, że Moussa Sissoko miał zaproponować Barcelonie nowe warunki przedłużenia kontraktu do 2027 roku: wzrost pensji w tym okresie łącznie o 20 milionów euro w stosunku do ustaleń stron z czerwca.

08:28 Mateo Moretto: Ousmane Dembélé uzgodnił już z PSG warunki pięcioletniego kontraktu.

01:48 Fabrizio Romano: Ousmane Dembélé powiedział „tak” PSG. Jest wstępne zielone światło na otrzymaną propozycję. Paryżanie uzgodnili z agentem piłkarza pięcioletni kontrakt. PSG wysłało formalny list, aby poinformować Barcelonę o sytuacji, i stara się teraz jak najlepiej sfinalizować operację.

00:54 Ciekawą rzecz napisało dziś L'Equipe. Według otoczenia Dembélé zawodnik słyszał, że Barcelona zaproponowała go PSG w pakiecie z Gavim za Kyliana Mbappe. Obóz skrzydłowego Blaugrany twierdzi, że to dlatego zawodnik zmienił zdanie co do przedłużenia kontraktu. Brzmi to jednak zdecydowanie jak próba przeforsowania narracji Dembélé, aby poprawić jego notowania w oczach opinii publicznej. Barcelonie i tak trudno byłoby bowiem przedstawić Mbappe konkretną propozycję kontraktu, a już próba wymiany Gaviego byłaby zagrywką zupełnie nie w stylu Dumy Katalonii.

00:26 Matteo Moretto podaje, że osoby przebywające teraz z Dembélé wyczuły jego zamiar powiedzenia "tak" PSG. Piłkarza przyciąga koncepcja powrotu do Francji, choć czuje się bardzo dobrze w Barcelonie.

NIEDZIELA, 30 LIPCA

23:50 Javier Miguel: Transfer Dembélé całkowicie wyklucza wypożyczenie Abde. Skrzydłowy odszedłby tylko wtedy, gdyby propozycja transferu przekroczyła 30 milionów euro.

23:28 Toni Juanmarti: W Barcelonie uważa się, że Dembélé nie poleci jutro z drużyną do Las Vegas. Xavi będzie próbował czarować podczas dzisiejszego spotkania, ale tym razem nie będzie mu łatwo.

23:26 Gerard Romero: Agent Dembélé Moussa Sissoko poinformował LaLigę, że zamierzają jutro rano opłacić klauzulę odejścia. Mimo to piłkarz prosił swojego przedstawiciela o trójstronne porozumienie z Barceloną i PSG, ponieważ nie chce odchodzić w zły sposób. Relacje Sissoko z władzami klubu są jednak zerwane. Barça chce tylko odpowiedzi na propozycję przedłużenia kontraktu.

23:23 Helena Condis: Dembélé ujawnił kilku kolegom, że odchodzi do PSG.

22:35 Zachęcamy do przeczytania felietonu autorstwa Michała Gajdka na temat ewentualnego odejścia Dembélé.

22:23 Ferran Martínez podaje, że Dembélé i jego agent ufają Mateu Alemanyemu, ale nie Deco, którego nie znali osobiście. Nie pomaga fakt, że Portugalczyk był agentem Raphinhi, z którym Francuz rywalizuje o miejsce w składzie. Dembélé uważa, że w klubie są ludzie, którzy chcą go sprzedać ze względu na sytuację finansową. To wszystko miało powodować dezorientację przy negocjacjach dotyczących przedłużenia kontraktu.

21:33 Jordi Gil ze Sportu uważa, że postać Luisa Enrique jest jednym z kluczowych elementów ofensywy transferowej PSG. Według trenera Dembélé byłby fundamentalnym piłkarzem dla jego zespołu.

21:31 Gerard Romero: Szatnia Barcelony jest dotknięta więcej niż prawdopodobnym odejściem Dembélé.

21:30 Alfredo Martínez z Onda Cero: Dembélé wyklucza opłacenie klauzuli i odejście w taki sposób z Barcelony. Jeśli ma odejść, chce trójstronnego porozumienia z udziałem Blaugrany i PSG. Dochodzi do kontaktów z klubem, a agenta piłkarza nie ma w Dallas. Dziś nie będzie żadnych nowości.

21:27 Fernando Polo z Mundo Deportivo: Barcelona jest nastawiona pesymistycznie. Osoby bliskie Dembélé nie wierzą jednak, że odejdzie za 50 milionów. Barcelonie miał to obiecać jego agent Moussa Sissoko.

21:12 Gerard Romero: Barcelona ma skontaktować się z LaLigą, aby policzyć, jak odejście Dembélé wpłynie na Finansowe Fair Play. Dziś odbędzie się ostatnie spotkanie Xaviego z Francuzem, ale obecnie piłkarz jest bardziej poza klubem.

21:00 Adria Albets: Dembélé ma od Barcelony ofertę przedłużenia kontraktu do 2027 roku. Obóz zawodnika złożył kontrpropozycję, prosząc o 6/7 milionów więcej i zmienne. Barça nie podejmie działań, a oferta PSG jest bezkonkurencyjna.

20:57 Helena Condis i Adria Albets: Dembélé podejrzewał, że Barça chce na nim zarobić. Dlatego Mateu Alemany spotkał się z nim wczoraj, aby przekonać go, że jest fundamentalny dla klubu i nie jest na sprzedaż. Dziś spotkanie z Xavim. Barcelona „pójdzie na wojnę” z PSG, jeśli Francuzi zapłacą klauzulę.

20:44 Helena Condis z COPE i Marta Ramon z RAC1: Barcelona uważa sprawę Dembélé za przegraną. 

20:39 Adria Albets z Cadena SER: PSG poprosiło wczoraj formalnie Barcelonę o zgodę na negocjacje z Dembélé. Odpowiedź była taka, że piłkarz nie jest na sprzedaż, a jego klauzula wynosi 50 milionów. Dziś PSG podniosło ofertę dla Dembélé. Barça jest nastawiona pesymistycznie, panuje wrażenie, że skrzydłowy odejdzie.

20:34 Laia Tudel z Esport3 pisze, że szatnia Barcelony nie jest pewna, czy Dembélé chce zostać.

20:27 Ferran Martínez: PSG byłoby skłonne negocjować z Barceloną transfer Francuza nawet po 1 sierpnia, jeśli klub nie zdąży przekonać piłkarza do transferu i opłacić jego klauzuli odejścia, gdy będzie opiewała ona na 50 milionów.

20:08 Matteo Moretto i Toni Juanmarti: Agent Dembélé naciska, aby piłkarz zaakceptował ofertę PSG.

20:00 Jak podaje Marta Ramon z RAC1, Barça widzi obecnie Dembélé bardziej poza klubem.

19:46 Gerard Romero: Na tę chwilę tylko spotkanie Xavi - Dembélé, które jest zaplanowane na dziś, może uratować pozostanie Francuza w klubie. Laportę zdenerwowała obecność agenta skrzydłowego w Dallas.

19:44 Tymczasem taki wpis na Twitterze zamieścił dziennikarz Santi Aouna:

19:38 Jak donosi Gerard Romero, część klubu wierzy, że Dembélé jutro odejdzie.

19:34 Javier Miguel informuje, że w klubie jest maksymalna niepewność co do przyszłości Dembélé. Obecność jego agenta w Dallas nie spodobała się klubowi. Skrzydłowy nie przekazał jeszcze niczego Xaviemu.

19:08 Gerard Romero też podaje, że najbliższy czas będzie kluczowy, a PSG stara się pozyskać Dembélé już teraz. Barcelona już wie o zainteresowaniu paryżan i obawia się, że piłkarz może odejść. Według Esport3 Dembélé na razie nie zmienił zdania o pozostaniu w Blaugranie, a Ferran Martínez z Mundo Deportivo podaje, że nie ma żadnych nowości, a Barça czeka na decyzję skrzydłowego. Przypomnijmy, że Katalończycy otrzymają jedynie 50% z następnego transferu Francuza, a resztę otrzyma strona piłkarza. Agent Dembélé jest obecnie w USA.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (1132)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z takimi bohaterami jak Neymar i Dembele to PSG już na pewno wygra LM xd Jeden będzie out w listopadzie i grudniu, drugi w styczniu i w lutym a obydwaj w kwietniu i maju xd

@Mezocyklon87 I bardzo dobrze, oby za mojego życia ten klubik nie wygrał nigdy CL..
« Powrót do wszystkich komentarzy