Andreas Christensen i Ilkay Gündoğan opuścili boisko w pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Realem Madryt

Mateusz Doniec

30 lipca 2023, 00:23

Cadena SER

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Pierwsza połowa towarzyskiego meczu z Realem Madryt obfitowała w ostre zagrania i zółte kartki. W trakcie pierwszych 45 minut murawę opuściło już trzech piłkarzy, w tym Ilkay Gündoğan i Andreas Christensen. Jakie informacje dochodzą na temat ich zdrowia?

Choć spotkanie było dosyć ostre, to zarówno Gündoğan, jak i Christensen poprosili o zmianę z powodu urazów, których nie odnieśli w kontakcie z przeciwnikiem. W 8. minucie Duńczyk został zmieniony przez Erica Garcíę, a w 42. Sergi Roberto zmienił Ilkaya Gündoğana.

Według wstępnych informacji z hiszpańskich mediów Christensen odczuł dolegliwości w ścięgnie Achillesa, a Gündoğan w przywodzicielu. Adria Albets, wysłannik Cadena SER w USA, uspokaja jednak, że żaden z nich nie odniósł kontuzji, a są to jedynie drobne dolegliwości. Zostali zmienieni z ostrożności. Czekamy na więcej informacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

oby nic poważnego

Skąd ja to uspokajanie znam. Zaraz będzie jak w przypadku Pedriego i Dembele w tamtym sezonie... niby drobne urazy i cyk wypadli na pół sezonu.

Problem Christiansena jest wlasnie taki ze moze byc idealem na Barce, bylby spokojnie w wyjsciowej 11, ale przez kontuzje zawsze bedzie tracil wazne okresy w sezonie. Wiec byc moze go zostawia w tym sezonie, ale za rok moga sie zastanowic nad sprzedaza. Zobaczymy.

Eric wszedł w 29’ a nie 8’ ;)

Zaczęło się......

Takie mikrourazy się mogą zdarzać w okresie przygotowawczym, taki koszt "budzenia" mięśni do wytężonej pracy. Nie jest to oczywiście idealne, ale to też nie powód do stresu.

Lepiej dmuchać na zimne..

Oby to było tylko z ostrożności