Mundo Deportivo: Barcelona ułatwi Las Palmas pozyskanie swojego wychowanka grającego w klubie Gerarda Piqué

Mateusz Doniec

25 lipca 2023, 19:20

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Wychowanek FC Barcelony Mika Marmol opuścił Dumę Katalonii za darmo zeszłego lata, przechodząc do klubu Gerarda Piqué FC Andorry. Barça zagwarantowała sobie 50% z przyszłego transferu zawodnika oraz opcję odkupu w wysokości miliona euro, co może wykorzystać UD Las Palmas.

Jak donosi Gabriel Sans z Mundo Deportivo, FC Barcelona jest o krok od porozumienia z UD Las Palmas ws. transferu Miki Marmola. 22-letni środkowy obrońca odszedł do FC Andorry 30 sierpnia zeszłego roku za darmo, ale Barcelona zapewniła sobie 50% od przyszłej sprzedaży zawodnika, a także zawarła w umowie transferu klauzulę odkupu piłkarza za milion euro. Początkowo Blaugrana nie planowała aktywowania tej klauzuli, lecz zainteresowanie Miką Marmolem ze strony UD Las Palmas może doprowadzić do "trzystronnej" operacji, z której zadowolone będą tylko Barça i Kanaryjczycy.

Barça ma opcję odkupu Marmola z FC Andorry za milion euro, lecz wszystkie inne kluby obowiązuje klauzula wykupu zawodnika wynosząca trzy miliony euro. Las Palmas nie jest jednak wykładać takiej kwoty, więc poprosiło Barcelonę o wykupienie Marmola z Andorry i "przekazanie" go Kanaryjczykom w zamian za... odpuszczenie Barcelonie płatności zmiennej za Pedriego w wysokości 5 milionów euro. Wygląda na to, że strony są już bliskie porozumienia.

Mika Marmol rozegrał w sezonie 2022/23 w barwach Andorry w Segunda División aż 3 238 minut w 38 spotkaniach (85 minut/mecz), zdobywając jedną bramkę i notując jedną asystę. Teraz jest o krok od powrotu pod skrzydła Garcíi Pimienty, który awansował właśnie z Las Palmas do Primera División. Obaj współpracowali już w zespole Barçy Atlétic. Marmol zagrał pod okiem Pimienty w 27 meczach, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. 15 maja 2022 roku w meczu z Getafe obrońca zadebiutował w pierwszej drużynie, wchodząc tylko na jedną minutę. To był jedyny występ Marmola pod wodzą Xaviego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież to się nie trzyma kupy, nie chcą dać 3 milionów ale mogę odpuścić 5 milionów?

Mogli by nam dać w zamian Moleiro