Fabrizio Romano: Lamine Yamal i Alejandro Balde podpisali już nową umowę [Aktualizacja 10:30]

Dariusz Maruszczak

16 września 2023, 10:25

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Cały czas czekamy na podpisanie nowych kontraktów przez Alejandro Balde i Lamine Yamala. Pewnych informacji w tej sprawie udziela Roger Torello z Mundo Deportivo.

Mimo braku oficjalnych komunikatów ze strony Barcelony dziennikarz jest już pewny, że doszło do wstępnego porozumienia z piłkarzami. Jeszcze przed udaniem się do Stanów Zjednoczonych Balde i Lamine Yamal mieli w środę spotkać się z Mateu Alemanym w Ciutat Esportiva, gdzie osobiście wyrazili zgodę na przedłużenie kontraktów. Jednocześnie Torello podkreśla, że nic nie zostanie oficjalnie ogłoszone do momentu powrotu Blaugrany z tournée, co ma nastąpić 2 sierpnia.

Dziennikarz Mundo Deportivo zwraca uwagę, że nie było zagrożenia ws. pozostania obu piłkarzy w Barcelonie, mimo że zainteresowanie wyrażały wielkie europejskie kluby. Lamine Yamal ma związać się z Blaugraną na maksymalny czas dopuszczalny dla graczy w tym wieku, czyli do 2026 roku. Równie mocno związany z Dumą Katalonii jest Balde, który ma podpisać kontrakt do 2028 roku. Ostatnio pojawiły się doniesienia o zainteresowaniu Manchesteru City, który miał przebić ofertę Barcelony, ale lewy obrońca nie miał wątpliwości co do pozostania w obecnym klubie.

Aktualizacja 

16.09.2023

10:30 Romano po raz kolejny podkreśla, że Lamine Yamal i Alejandro Balde podpisali już nowe kontrakty z Barceloną jeszcze przed rozpoczęciem presezonu. Pierwszy z piłkarzy związał się z klubem do czerwca 2026 roku, a drugi - do czerwca 2028 roku. Oficjalne ogłoszenie nowych umów ma być kwestią czasu. Inna sprawa, że oczekiwanie na to wydarzenie przeciąga się już prawie dwa miesiące.

28.07.2023  

21:50 Fabrizio Romano informuje, że nowa umowa została już podpisana przez Lamine Yamala i będzie obowiązywała do 2026 roku. Oficjalne ogłoszenie nastąpi po powrocie z tournée.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dbać, szlifować ale nie rozpieszczać
« Powrót do wszystkich komentarzy