Marcelo Brozović mówi "nie" ofercie Al-Nassr i czeka na Barcelonę! [Aktualizacja 8:45]

Mateusz Doniec

27 czerwca 2023, 23:40

Santi Aouna, Cronache di spogliatoio

80 komentarzy

Fot. Getty Images

Przed nami decydujące godziny w sprawie Marcelo Brozovicia. Choć wszystkie media donoszą, że Inter Mediolan porozumiał się już z Al-Nassr co do kwoty transferu Chorwata w wysokości 25 milionów euro, wygląda na to, że sam zawodnik nie dał jeszcze zielonego światła Saudyjczykom.

Wczoraj wieczorem Matteo Moretto z portalu Relevo poinformował, że Marcelo Brozović nie ma jeszcze gwarancji od Al-Nassr co do zarobków i długości trwania kontraktu i do tej pory nie powiedział "tak" Saudyjczykom. Javi Miguel z ASa skomentował to słowami: "Każda upływająca godzina bez zielonego światła Brozovicia dla Saudyjczyków budzi nadzieję w Barcelonie". Z kolei Gerard Romero zapewniał, że Barcelona nie jest w stanie wyrównać oferty Al-Nassr, aby pozyskać Brozovicia.

Niespodziewanie dziś rano włoski portal Cronache di Spogliatoio podał, że Brozović odrzucił ofertę z Arabii Saudyjskiej, ponieważ czeka na inną, bardziej odpowiadającą mu opcję. Chorwat miał na razie powiedzieć "nie" Al-Nassr, lecz pewne ma być, że odejdzie z Interu. Źródło tej informacji nie jest zbyt pewne, lecz w podobnym tonie wyraża się dziennikarz Santi Aouna z FootMercato, który donosi, że Brozović domaga się 30 milionów rocznie, a Al-Nassr proponuje 20 milionów, oraz Giacomo Iacobellis z Tuttosport, według którego na godzinę 10:05 Brozović jeszcze nie podpisał umowy z saudyjskim klubem i miał poprosić o więcej czasu.

Czyżby Marcelo Brozović czekał na Barcelonę? Gerard Romero pisze dziś rano: "Zobaczymy, czy Barcelona da mu gwarancje".

Aktualizacja

10:55 Nicolo Schira: Sytuacja Marcelo Brozovicia w tej chwili pozostaje taka sama jak z zeszłego tygodnia: całkowite porozumienie między Al Nassr i Interem na kwotę 23 milionów euro; strony wraz z agentami naciskają na jak najszybsze zamknięcie operacji. Brozović utknął jednak wczoraj w martwym punkcie: telefon od Xaviego zwiększył wątpliwości.

12:30 Lluis Miguelsanz (Sport): Brozović chciałby przejść do Barçy i zaakceptowałby odejście do Arabii Saudyjskiej pod warunkiem, jeśli otrzyma na tyle wysoka ofertę, która rozwieje jego wątpliwości. Barcelona planuje zaoferować Interowi za Chorwata 15 milionów euro i wypożyczenie jednego ze skreślonych piłkarzy.

12:43 Giacomo Iacobellis (Tuttosport) u Gerarda Romero: Żona Marcelo Brozovicia nie jest przekonana do opuszczenia Europy. Brozović zarabia w Interze mniej więcej tyle samo co Kessie w Barcelonie, lecz Iworyjczyk nie chce odchodzić z klubu, a tym bardziej do Włoch. Jego agent mówi, że powrót do Włoch zostałby przez nich uznany jako porażka.

12:48 Gianluca Di Marzio: Brozović domaga się od Al-Nassr 30 milionów euro rocznie. Barcelona przygląda się sytuacji.

12:57 Fabrizio Romano: Marcelo Brozović nie zaakceptuje obecnej oferty od Al-Nassr. Saudyjski klub musi poprawić swoją propozycję, aby pozyskać Chorwata. Inter uzgodnił z Al-Nassr kwote transferu w wysokości 23 milionów euro, ale od niedzieli umowa zależy tylko od gracza.

13:10 Gianluca Di Marzio: Wśród powodów, które wyjaśniają wahania Brozovicia, jest przede wszystkim zainteresowanie Barcelony.

15:07 W międzyczasie Fabrizio Romano informuje, że delegacja Al-Nassr podróżuje do Francji, aby pozyskać pomocnika RB Lens Seko Fofanę.

15:15 Brozović wyśmiał na Instagramie jego rzekome wymagania co do wynagrodzenia w Al-Nassr.

15:35 Matteo Moretto (Relevo): Kwestia Brozovicia wygląda dokładnie tak, jak w ciągu ostatnich kilku godzin: chorwacki zawodnik nie dał jeszcze zielonego światła, mimo że umowa między Interem a Al-Nassr jest sfinalizowana. Negocjacje między stronami trwają, ale wątpliwości Marcelo powstrzymują Saudyjczyków. Barça pozostaje w wyścigu.

15:45 Gianluca Di Marzio: Okazuje się, że Brozović poprosił Al-Nassr o dwuletni kontrakt z pensją w wysokości 30 milionów euro rocznie zamiast trzyletniej umowy z wynagrodzeniem na poziomie 20 milionów euro rocznie. Wahania Brozovicia tłumaczy zainteresowanie ze strony FC Barcelony. Kataloński klub ma zgodę Chorwata, lecz nie jest jeszcze gotowy do złożenia formalnej oferty. Będzie potrzebował więcej czasu, ale nadal nad tym pracuje.

15:50 Gianluigi Longari (SportItalia TV): Po "wejściu na scenę" FC Barcelony ponad tydzień temu priorytety Brozovicia zmieniły się. Dla niego to nie jest tylko kwestia finansowa, ale również projektowa. "Bardzo gorące dni".

16:25 Javi Miguel (AS): Barcelona nadal uważa opcję sprowadzenia Brozovicia za skomplikowaną, ponieważ najpierw należy sprzedać zawodników, lecz przyznaje, że otwierane są różne drogi i wszystko może się wydarzyć.

17:42 Gianluigi Longari (Sport Italia): Brozović nigdy nie zaakceptował oferty Al-Nassr. Błędem byłoby sądzić, że Chorwat gra na zwłokę, aby ugrać dla siebie jak najlepsze warunki. Punkt zwrotny miał miejsce 19 czerwca, kiedy Barcelona wyraziła nim zainteresowanie. To wzbudziło wahania u 30-letniego pomocnika. Kluczowe znaczenia dla Chorwata ma projekt, a w Barcelonie jest dla niego miejsce na kluczowej pozycji po odejściu Sergio Busquetsa.

22:30 Fernando Polo (Mundo Deportivo): Barça wciąż analizuje, jak daleko może się posunąć finansowo, aby przedstawić mu i jego klubowi formalną ofertę. Pracują nad tym zarówno Mateu Alemany, jak i Deco. Portugalczyk współpracuje z agentem zawodnika, aby dowiedzieć się szczegółowo, czego chce Chorwat i powstrzymać go przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej, podczas gdy Alemany analizuje, w jaki sposób koszt pozyskania Brozovicia może zmieścić się w rachunku płac Barçy. Najpierw konieczne są jednak sprzedaże. Xavi nie dzwonił jeszcze do zawodnika. Dopóki nie otrzyma sygnału, że operacja jest wykonalna, nie zadzwoni.

23:41 Gianluca Di Marzio: Na ten moment Marcelo Brozović powiedział "nie" ofercie Al-Nassr, ponieważ jest świadomy zainteresowania Barcelony, która jednak nie ma obecnie pieniędzy. Barça postara się sprzedać w najbliższych dniach zawodników, aby móc wyłożyć za Chorwata ok. 17 milionów euro.

Środa, 28 czerwca
8:45 Roger Saperas (RAC1): Barelona czeka, aż Brozović przyjmie lub odrzuci ofertę z Arabii Saudyjskiej. Barça nie może złożyć propozycji Interowi Mediolan, dopóki nie domknie sprzedaży zawodników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barcelona jest jak jakaś gwiazda pudelka. Trochę wstyd. Niech w końcu kogoś sprzedadzą jak i tak bez tego nikt już nie przyjdzie wiec na co tyle spekulacji. Gdzie sens i logika ?

Aktualizacja :
31.08.2023 godz 23.55
Brozović czeka na Barcelone która ze względów finansowych ma problem z jego sprowadzeniem. W klubie panuje jednak optymizm.

Też myślę, że transfer Chorwata byłby dobrym ruchem ze strony Barcy. Jeżeli chodzi o aspekty czysto piłkarskie twierdzę, że będzie dobrym wzmocnieniem naszego środka pola, tym bardziej, że takiego zawodnika potrzebujemy, a kwota zakupu też jest atrakcyjna jak za tak doświadczonego pomocnika i finalistę Ligi Mistrzów.
Skoro faktycznie tak jest, że sam piłkarz wie o zainteresowaniu Barcelony to dobrze jakby niedługo jakieś nazwiska z klubu zaczęły odchodzić i dały nam możliwość zakontraktowania Chorwata.

Pierwszy to powinien być zamknięty transfer Victor rouge a nie tego grajka którym po za arabmi nikt się nie interesuję co świadczy chyba nie najlepiej o jego wartości i przydatności

Oj ciężko La bambie dogodzić widzę i trzeba kilka spraw wyjaśnić bo po niektórych komentarzach można się za głowę złapać. Może do nas przyjść finalista ligi mistrzów i medalista mistrzostw świata pasujacy profilem i to poniżej ceny rynkowej, a niektórzy się zachowują jakby był niegodny gry w Barcelonie(swoją droga kto w takim razie jest godny) i pełno narzekań, a to ze stary, a to drewniany czy ze przychodzi z Wloch, a każdy szanujący się ekspert z La Bamby wie, że skoro Kessie i Pjanic nie wypalili to znaczy ze zawodnicy z Włoch tu nie pasują i kropka. A teraz już poważnie.
1. Wiek- Brozovic kończy w tym roku 31 lat, a nie 41 i spokojnie jeszcze kilka lat gry na najwyższym lat przed nim. Dobrze wiemy jak „nieśmiertelni” są Chorwaccy pomocnicy, a Brozovic dopiero co pol roku temu pobił rekord przebiegnietych kilometrów w jednym spotkaniu mistrzostw świata i zjazd fizyczny mu w najbliższym czasie nie grozi.
2. Zawodnicy z Włoch. To nie gra we Włoszech jest problemem tylko ściganie stamtąd nieodpowiednich zawodników. Każdy kto widział chociaż kilka spotkań Kessiego w Milanie wiedział, że jest to antyteza Barcelońskiego pomocnika i jedyne logiczne wytłumaczenie tego ruchu to okazja rynkowa na której można później zarobić. Co do Pjanica mnie tez zawiódł, ale tutaj już było widać obniżkę formy pod koniec kariery we Włoszech. Bośniak również nigdy nie dysponował takimi parametrami fizycznymi jak Chorwat.
3. I moje ulubione czyli nazywanie Brozovica „drewnem” tudzież zawodnikiem surowym technicznie. Tego nawet nie mam ochoty tłumaczyć bo wydaje mi się tak irracjonalne wiec przygotowałem sobie graficzne porównanie z głównym celem sztabu czyli Zubimendim oraz Kessie do którego jest tak chętnie porównany mimo innej pozycji i profilu. Polecam zwrócić szczególna uwagę na statystyki progressive passes i forward passes.
https://zapodaj.net/plik-Ktb4kDmOt4
https://zapodaj.net/plik-9Asv7vvFFc

i kolejny... ;-) oby udało sie go kupic

tymczasem Vitor Roque kolejny gol...

Wszyscy trezymacie kciuk aby nie prezyszedł a jaodwrotnie. Potrzebujemy DPM'a a to jest dobry gracz który może sobie u nas na tej pozycji poradzić. Nico napewno fajna opcja ale doświadczenie na tej pozycji to mus. Najchętniej chciałbym ich obu

Szczerze? Wole przemęczyć się z darmowym Nico. Wyzbyć się ciążących kontraktów. A jeśli jakimś cudem uda się to kupić Roque.

to się nie doczeka :D Serio nas nie stać na taki transfer 20 mln? Optymista :)

Rachunek jest prosty póki nic nie sprzedadzą to debatowanie nic im nie da. Deco czy Alemany dobrze o tym wiedzą.

Oby ten transfer doszedł do skutku

Trzeba zadzwonić do Busquetsa, może Miami go wypożyczy

Bardzo ciekawe jak ta saga sie zakonczy. Jezeli dojdzie do skutku piekne okienko no i wkoncu moze transfery na miare ligi mistrzow. Trzymam kciuki

Ale koszmar co dzieje sie z tym klubem xD
konto usunięte

Oby nie doszło do tego transferu.

Trzymam kciuki za brak tego transferu

rozmowa z typowym debilem z forum Barcelony:
On: "Brozović będzie jak Pjanić"
Ja: dlaczego
On: "bo tak"
Ja: ale dlaczego
On: "bo z Włoch przychodzi"
Ja: no i...
On: "bo stary jest"
Ja: ale on ma 30 lat jeszcze 3-4 lata gry na topowym poziomie, w finale LM grał ostatnio bardzo dobrze zresztą
On: "ale z Włoch przychodzi jak Pjanić, lepiej na młodych stawiać"
Ja: ale u nas młodzi są zazwyczaj za ciency w uszach, milion przykładów mogę wymienić: Bojan Krkić, Alen Halilović (nowy Messi), Gerard Deulofeu, Gai Assulin, Sergi Semper, Jean Marie Dongou (nowy Eto), Abel Ruiz, Munir, Carles Alena, Giovanni dos Santos, Riczi Pig itd.
On: "ale warto stawiać na młodych"
Ja: a wymień zespół który stawiając na młodych osiągnął sukces w Europie?
On: "yyyy..."

Barcelona bardzo polubiła kupno piłkarzy 30+

Kupić byle kupić okaże się kolejnym nie wypałem, jak każdy kupowany na tą pozycję sytuacja finansowa jest do dupy to po co ją pogarszać takim grajkiem o którego się nikt inny w mocnych ligach nie stara? Trudno nie stać nas trzeba grać wychowankami niech się młodzi ogrywają a nie wydawać kasę na starych gdzie nie ma pewności że się dostosuje

Trener znowu będzie miał wymówkę. Gdyby był ogarnięty to mógłby zmienić ustawienie na jakiś czas i spróbować czegoś bez klasycznej pozycji Busquetsa, ale że klapki na oczach i warsztat ograniczony jak fundusze Barcy to mamy co mamy. Szukanie byle czego na sezon.

Co Wy macie z tym Nico? Chłopak który nie do końca się przebił w słabej Valencii ma obsadzić praktycznie najważniejszą pozycję w naszym zespole? Można oczywiście nie wypożyczać Go w przyszłym sezonie, dać pograć z Cadizem, ale naprawdę chcecie grać z Nico w najważniejszych meczach? Ryzykownie, nie powiem.

A my czekamy na decyzję Jebasa.

Brozowić może być niczym ten Pjanić. A tak serio to tyle lat i się nic nie nauczyli. Barcelona i tak newralgiczna pozycja jaką jest pomocnik a oni dalej szukają półśrodków...

Mówią że techniczny że u nas się nadaje. Kessie też niby był dobry technicznie... Ale na ligę włoska nie hiszpańską nie na Barcelonę gdzie styl gry jest znacznie inny. Inter gra inaczej Chorwacja gra inaczej. Był Gomes, Song, Kessie

Czyli potwierdza sie to co pisalem, nie chodzi o zadne 30 czy 40mln bo juz 20mln jest w samo w sobie ofertą ktorej taki pilkarz jak Brozovic nie otrzyma nigdzie w Europie

Następne drewno ,które potem nie będzie chciało odejść ......

Po co te informacje skoro nas nie stać? Brozovic wstrzymuje z Al-Nassr bo chce wynegocjować lepszy kontrakt albo czeka na Barcelone która nie ma pieniędzy xd

to ten co w interze polowe meczy wchodzil z lawy a druga polowe byl zmieniany niezly grajek

Myślę, że w obecnej sytuacji nie stać nas na taki transfer. Skoro sam zawodnik odrzucił ofertę od Arabii, to wcale nie znaczy, że czeka na ofertę od nas. Tylko po prostu chce negocjować większą stawkę.

Plan na najblizsze okno transferowe, to kupić Tebasa i odsprzedać arabom, niech tam wprowadza swój ład i pilnuje transferów.
konto usunięte

Nie stać nas na 20 mln transfer. On powiedział nie, ponieważ chce więcej i to tyle. Tu nie chodzi o to, że on czeka na Barcelone. Przespaliśmy temat kiedy był do gry za darmo.