Media: Ilkay Gündoğan nowym piłkarzem FC Barcelony!

Mateusz Doniec

21 czerwca 2023, 20:15

Gerard Romero

333 komentarze

Fot. Getty Images

Zdaniem Gerarda Romero wszystko jest już przygotowane do pozyskania Ilkaya Gündoğana. Brakuje tylko ostatecznej decyzji Niemca, która ma nastąpić do końca tygodnia.

Jak informuje Gerard Romero, FC Barcelona chce dzisiaj domknąć sprowadzenie Ilkaya Gündoğana. LaLiga ma juz mieć przygotowaną pełną dokumentację tej operacji w oczekiwaniu na ostateczne "OK" zawodnika. Kiedy to nastąpi, według Romero wszystko będzie już gotowe na jego przybycie. Czas od dzisiaj do piątku ma być kluczowy.

Hiszpańskie media są zgodne, że w Barcelonie panuje optymizm ws. przybycia Ilkaya Gündoğana, który chce podjąć decyzję jak najszybciej. Niemiec ma ulepszoną ofertę przedłużenia umowy z Manchesterem City, propozycję trzyletniego kontraktu od Barcelony i lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej opiewającą na ok. 35 milionów euro rocznie. Mówi się, że decyzja 32-latka ma nastąpić na pewno w tym tygodniu.

Aktualizacja

10:02 Matteo Moretto (Relevo): Nadchodzą decydujące godziny w kwestii Gündoğana.

10:05 Javi Miguel (AS): Barça czeka na decyzję Gündoğana ze świadomością, że wykonała swoją pracę, ale pełna napięcia, a nawet rezygnacji, wiedząc, że nie może rywalizować z innymi ofertami na poziomie finansowym. Mateu Alemany miał powiedzieć na ostatnim spotkaniu: Jesteśmy w jego rękach, nic więcej nie możemy zrobić".

11:45 Toni Juanmarti: Gündoğan powiedział "Tak" Barcelonie, ale jak na razie... spokój. Klub pracuje, aby móc go jak najszybciej zarejestrować. Jeśli nie uda się tego zrobić w X dni, co logiczne, Ilkay będzie chciał mieć swobodę wyboru innego kierunku. Jak na razie pałeczka po stronie Barcelony.

12:55 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Gündoğan jest coraz bliżej podpisania kontraktu z Barceloną, która nie bedzie miała problemu z zarejestrowaniem Niemca. Źródła z klubu nie skreślają, że Barça może pozyskać Gündoğana już dzisiaj.

13:05 Javi Miguel (AS): Barça nie otrzymała jeszcze "tak" Gündoğana, ale odczuca są bardziej pozytywne niż w porprzednich dniach.

13:35 Lorena González (Relevo): Gündoğan na 99% zostanie zawodnikiem FC Barcelony! Niemiec przechodzi już badania medyczne w Niemczech i podpisze kontrakt z Barçą na dwa sezony i jeden opcjonalny! Manchester City zaproponował kontrakt tylko w formule 1+1, a ulepszenie oferty na prośbę Guardioli nie przekonało zawodnika. Gündoğan podpisze kontrakt na trzy lata, przy czym ostatni sezon będzie zależał od liczby rozegranych meczów w poprzednim.

13:45 Javi Miguel (AS): Barça kategorycznie zaprzecza, jakoby Gündoğan przechodził badania medyczne w Niemczech.

13:55 Ramiro Aldunate (Marca): Gündoğan jest bliżej Barcelony niż kiedykolwiek. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie założy koszulkę Barçy. Manchester City starał się o przełużenie umowy z Niemcem, ale zawodnik wolał zmienić barwy.

14:15 David Bernabéu (Sport): Gündoğan powiedział absolutne "Tak" Barcelonie. Niemiec będzie zawodnikiem Barcelony. Zostanie to ogłoszone, gdy rejetracja zostanie zagwarantowana.

14:22 Pierwsze potwierdzenie z Wysp: talkSPORT: Gündoğan jest o krok od odejścia z Manchesteru City po uzgodnieniu kontraktu z Barceloną. Katalończycy zaoferowali mu dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

14:36 Sport, Gerard Romero: Mateu Alemany jest w Monachium, aby domknąć porozumienie z ilkayem Gündoğanem!

14:42 Toni Juanmarti: Wątpliwości Gündoğana nie dotyczyły gry w Barcelonie a sytuacji finansowej klubu i rejestracji. Ilkay chciał/chce gwarancji, a klub zapewnia go, że od 1 lipca bedzie mógł już zostać zarejestrowany, ponieważ zaczyna się wtedy nowy rok rachunkowy.

14:50 Helena Condis (Cadena COPE): Barcelona uznaje, że pozyskanie Gündoğana jest blisko. Niemiec poczuł sie niedoceniony przez Manchester City, który oferował mu umowę w formule tylko 1+1. Barça zaproponowała mu trzy lata kontraktu. Opcja odejścia do Arabii została skreślona.

14:57 RAC1: Gündoğan jest bardzo blisko zostania zawodnikiem Barcelony. Podpisze kontrakt na trzy sezony. Barça daje mu gwarancję, że jeśli go nie zarejestruje, będzie miał zapewnione uzgodnione wynagrodzenie.

15:00 Fabrizio Romano: Barcelona pracuje nad gwarancjami rejestracji Ilkaya Gündogana - to kwestia dokumentów i rozmów z LaLigą.

15:15 Luis Rojo (Marca): Gündoğan będzie grał w Barcelonie w przyszłym sezonie. Umowa na dwa lata plus trzeci w zależności od ilości rozegranych meczów.

15:35 Javi Miguel (AS): Optymizm ws. Gündoğana. "Wygląda to bardzo dobrze" - mówią źródła z klubu. Niemiec podpisze umowę na trzy sezony z klauzulą w wysokości 500 milionów euro.

18:05 RAC1: Gündoğan podpisze dziś umowę z Barceloną po przejściu badań medycznych. Niemiec zwiąże się z klubem na trzy sezony, akceptując obniżkę pensji: będzie zarabiał 9 milionów euro rocznie brutto. Klub jest przekonany, że będzie mógł go zarejestrować, ale gwarantuje mu wynagrodzenie w przypadku, gdy się to nie uda.

18:10 Marta Ramon (RAC1): Gündoğan przechodzi właśnie testy medyczne w Monachium. Kiedy służby medyczne dadzą zielone światło, podpisze kontrakt w obecności Mateu Alemanyego, który kieruje operacją.

18:30 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Ilkay Gündoğan nowym zawodnikiem FC Barcelony! Pomocnik podpisał już w Monachium dwuletni kontrakt z Barceloną z opcją przedłużenia o trzeci sezon.

18:33 Javi Miguel (AS): Keep calm. Alemany musi najpierw domknąć operację, a potem odbędą się testy medyczne.

18:41 Fabrizio Romano: llkay Gündoğan do FC Barcelony: HERE WE GO! Po stronie klubu pojawiła się ostateczna zgoda na zarejestrowanie go jako nowego nabytku. Zawodnik również dał zielone światło. Umowa gotowa, podpisana kilka minut temu! Gündoğan zgodził się na dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

18:45 Helena Condis (Cadena COPE): Gündoğan jest już zawodnikiem FC Barcelony; kontrakt: 2+1. Barça ma już wyniki jego zdanych testów medycznych. Klub zagwarantował zawodnikowi rejestrację.

19:10 Javi Miguel (AS): Teraz już tak! Xavi ma już Gündoğana! Absolutna satysfakcja wśród trenerów. "Wzmocnienie na miarę Ligi Mistrzów" - mówi się w szatni.

19:12 Prezydent Joan Laporta zapytany o pozyskanie Gündoğana:

19:35 Joan Laporta podczas prezentacji projektu Barça Vision: "Rynek transferowy odpowiada dobrze".

20:15 Gerard Romero: Około 14:00 Mateu Alemany wylądował w Monachium, a następnie spotkał się w restauracji z Ilkayem Gündoğanem oraz jego wujkiem/agentem Ihanem, gdzie domknięto porozumienie. Oficjalnego ogłoszenia ze strony Barçy można spodziewać się raczej po oficjalnym pożeganu Gündoğana z City.

21:30 Bohater dzisiejszego dnia złapany przez dziennikarzy w Monachium:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak... Real ma Tchouameniego, Camavingę, Fede Valverde i Bellinghama... a Barcą ma 33-letniego Gundogana...

@R_da_Souza_Faria mamy tez de jonga... pedriego... gaviego...

@R_da_Souza_Faria który w obecnej formie wszystkich zawodników jest drugim jak nie najlepszym piłkarzem.

@R_da_Souza_Faria tym tchouamenim i camavinga to postraszyłeś....

@R_da_Souza_Faria za przeproszeniem,ale to jest pieprzenie.

Mamy dwóch super utalentowanych pomocników (Gavi+Pedri),do tego jest jeszcze FdJ w sile wieku,czy nadal perspektywiczny Nico.

W CAŁEJ linii pomocy tylko i wyłącznie Gundogan jest powyżej 30+ ale i tak znajdą się ludzie którzy będą narzekać na darmowy transfer pomocnika z najlepszego klubu na świecie XD

@R_da_Souza_Faria Nie... My mamy Pedriego, Gaviego i De Jonga, a oni Modricia i Kroosa :)

@R_da_Souza_Faria hmm z tego co się orientuję to Barca jest mistrzem i bierze za friko kluczowego gracza zwycięzcy ligi mistrzów. Czyli wg twojego rozumowania się osłabiamy czy o co chodzi?

@R_da_Souza_Faria a w podstawowym składzie Modrić i Kroos sadzają dzieciaczków albo odsyłają ich na boki obrony

@R_da_Souza_Faria Real ich ma bo go stać na nich. My nie możemy sobie pozwolić na takie zakupy

@R_da_Souza_Faria A Kroosa i Modrica już sprzedali ?

@fantom102 Lubię wszechstronność Gundogana, chodzi o to że bierzemy go na sezon, góra dwa.

@HypeR to w takim razie trzeba było go brać parę lat temu :-)

@fantom102 dobrze wiesz że chodzi o wiek.
"Camavingi" mają 'naście lat futbolu przed sobą...
Gundogan 1-2 co najwyżej 3 ale już nie na najwyższym poziomie.
Pamiętasz Thierry Henry? Miał jakość ale już nie miał tego "explosive power". A przecież chodzi o to żeby tchnąć życie w zespół. Pozbywamy się takich "mistrzów" jak on, a tu za darmo to bierzemy!

@LatajacyHolender ale my nie mamy Kroosa i Modricia. Za to w ostatnim sezonie był Busquets... robił liczby na papierze a na boisku go nie było... ;-]

@R_da_Souza_Faria Busquetsa nie było a Gundogan był wszędzie, odbierał, podawał, strzelał i jaki to ma związek z Sergio?

@R_da_Souza_Faria no i genialny ruch masz na choćby sezon choć w mojej opinii minimum dwa jak nie więcej genialnego pomocnika przy którym nasze perełki mogą tylko zyskać. Zresztą jeżeli trzeba tłumaczyć zasadność tego transferu a właściwie to przejęcia bo transfer to za hajs to nie mamy o czym dyskutować

@R_da_Souza_Faria czyli Henry w Barcelonie był słaby i ten transfer nie miał sensu? Jeżeli tak myślisz to dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu

@fantom102 hehe. Był profesorem a nie sprinterem. Chodzi o dynamikę. Czytaj a nie wymyślaj. Lubiłem go w Barcelonie. Wpasował się.

@fantom102 tak oby nie stał się Rakiticiem który będąc w Barcelonie przestał być sobą. Oby nasz "system" nie zamienił się w smycz dla Niemca...

@LatajacyHolender o niby doświadczenie...
« Powrót do wszystkich komentarzy