Oficjalny komunikat FC Barcelony ws. Leo Messiego!

Mateusz Doniec

7 czerwca 2023, 22:32

FCB

75 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona wydała oficjalny komunikat, w którym przedstawia swoje stanowisko ws. Leo Messiego.

Oficjalny komunikat FC Barcelony:

FC Barcelona życzy Lionelowi Messiemu powodzenia na nowej drodze zawodowej. Zarówno Joan Laporta, jak i Jorge Messi zgodzili się również współpracować w celu promowania wielkiego hołdu.

W poniedziałek 5 czerwca Jorge Messi, ojciec i przedstawiciel zawodnika, poinformował prezydenta klubu Joana Laportę o decyzji piłkarza o podpisaniu kontraktu z Interem Miami, pomimo propozycji złożonej przez Barçę, w związku z chęcią powrotu do Blaugrany wyrażoną zarówno przez FC Barcelonę, jak i Lionela Messiego.

Prezydent Laporta zrozumiał i uszanował decyzję Messiego o rywalizacji w rozgrywkach o mniejszych wymaganiach i z dala od światła reflektorów i presji, pod jaką znajdował się w ostatnich latach.

Zarówno Joan Laporta, jak i Jorge Messi zgodzili się również współpracować w celu promowania wielkiego hołdu Barçy dla zawodnika, który był, jest i zawsze będzie kochany przez Barçę.

Gerard Romero zwraca uwagę, że po spotkaniu z Joanem Laportą Jorge Messi wypowiadał się na temat możliwości gry Messiego w Barcelonie, mówąc m.in. "Wierzymy, że się uda". Tymczasem w komunikacie klub informuje, że już wtedy ojciec Leo poinformował klub o decyzji zawodnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta jak zwykle łże jak pies. Siedzi przy jednym stole z Kaczyńskim i Tuskiem.

@talizmo co? ;p Chyba emocje zaciemniły Ci trzeźwy osąd. Tu nie chodzi o sympatie czy antypatie, ale o zwykłą logikę. Argumentacja Messiego się tutaj nie spina.

@Aragorn33 a mi się trochę spina. Barca nie dała mu gwarancji kiedy go pozyska, a mogłoby się okazać, że im dalej w las (czyt. presezon) to mogłyby pojawić się inne komplikacje i skończyłby na lodzie. ponadto nie chciał by w celu jego ściągnięcia wyrzucano piłkarzy z klubu.
ponadto On chyba wie (choć głośno tego nie mówił), że w klubie są ludzie dla ktorych po prostu jest lepiej by jego nie pozyskali.

@theOneAndOnlyKing Rozumiałbym, gdyby nie chciał czekać do końca okienka czy chociaż końca presezonu, ale on przecież i tak musi jeszcze 3 tygodnie z hakiem siedzieć w PSG ;p

Z tą niechęcią do sprzedaży innych piłkarzy to XD

@Aragorn33 z tego co udało się zaobserwować odnośnie Messiego to, że nie lubi być pomawiany, hejtowany czy obwiniany za coś na co nie ma wpływu.

co do czasu to już raz się naciął na ten sam klub i tego samego prezydenta i powiedzmy że do końca sierpnia nie udało by się zakontraktowac Messiego i co wtedy? Laporta powie, że ma czyste ręce bo niczego nie obiecywał.
Messi zaś będzie w czarnej de, bo okres przygotowań i aklimatyzacji (2 miesiące) z rodziną mógłby spędzić inaczej a nie na siedzeniu z walizkami.
« Powrót do wszystkich komentarzy