Media: Leo Messi nie chce już czekać i może trafić do Interu Miami [Aktualizacja 9:12]

Dariusz Maruszczak

6 czerwca 2023, 17:49

Jijantes

376 komentarzy

Fot. Getty Images

Temat dotyczący przyszłości Leo Messiego nabiera tempa. W nocy pojawiły się kolejne doniesienia na podstawie rozmowy z ojcem piłkarza, a przesłanie nie było już tak optymistyczne jak w ciągu dnia. Czas ucieka i gra na niekorzyść Barcelony.

Jorge Messi spotkał się wczoraj z Joanem Laportą, a w wypowiedziach dla mediów przyznał, że jego syn chce wrócić, a on sam także byłby zachwycony, gdyby Leo mógł grać dla Barcelony. Późniejsze słowa ojca zawodnika nie są już tak optymistyczne. Miał z nim rozmawiać Carlos Monfort z Jijantes pod jedną z restauracji w Barcelonie. Zgodnie z relacją dziennikarza Jorge nie sądzi, że Leo przyjdzie. Sprawa jest bowiem „skomplikowana i zależy od wielu rzeczy”. Według wersji Jorge Leo chciałby wrócić, ponieważ Barcelona to jego dom, a pod względem finansowym nie byłoby problemu, ponieważ gdyby trzeba było, grałby za darmo. Oczywiście jest to niewykonalne ze względu na przepisy LaLigi i hiszpańskie prawo, ale może to obrazować nastawienie cracka z Rosario.

Monfort na podstawie słów ojca piłkarza przedstawił również inne wewnętrzne aspekty operacji. Jorge źle się czuje z tym, że jego syn cierpi. Leo ma czuć dużą presję po dwóch ciężkich latach w Paryżu, a szczególnie trudne były dla niego pierwsze cztery miesiące. Zgodnie z tym, co Jorge mówił dziennikarzowi, relacje z Laportą są dobre i nie ma problemu w tym zakresie. Piłkarz czuje się jednak źle, widząc całą tę sytuację, jest nią znudzony i zmęczony, dlatego chce już podjąć decyzję, czy to związaną z powrotem do Barcelony, czy obraniem innej drogi. Doniesienia wskazują też, że Messi rzekomo obiecał dać Al-Hilal odpowiedź w ciągu 72 godzin. Jego ojciec naciska, ponieważ odczuwa presję ze względu na deadline w zakresie oferty z Arabii, choć prosił o więcej czasu. Jorge obawia się też, jak culés odbiorą ewentualną decyzję.

Czas gra więc na niekorzyść Barcelony, która musiałaby sprzedać piłkarzy (Gerard Romero mówił o 2-3 zawodnikach), aby móc pozyskać Leo, ponieważ Argentyńczyk chce mieć gwarancję, że zostanie zarejestrowany. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że drużyna jest teraz w Japonii. Informacje wskazują, że gdy Leo podejmie decyzję, ma ona zostać ogłoszona poprzez komunikat w mediach społecznościowych. Według Monforta ma do tego dojść już we wtorek lub w środę.

AKTUALIZACJA

11:13 Guillem Balagué uważa, że wczoraj w ciągu dnia z ust Jorge Messiego wyszły frazesy skierowane do dziennikarzy, natomiast późnym wieczorem mówił już od serca i właśnie tych wypowiedzi należy słuchać. Nie ma magicznej formuły, a sytuacja czasowa piłkarza i klubu nie jest ze sobą zbieżna. Wydaje się, że Messi niezwłocznie poinformuje o swojej przyszłości.

11:34 Dziennikarz Sebastian Quadrelli też pisze, że Messi oddala się od Barcelony ze względu na brak gwarancji, ponieważ nie chce przechodzić przez to samo co przy przy odejściu z klubu. Wcześniejsze deklaracje ojca piłkarza miały zostać źle zinterpretowane. Barça robi wszystko, co możliwe, aby jak najszybciej złożyć ofertę, ale nie będzie mogła udzielić gwarancji, jeśli ktoś nie zostanie sprzedany. Quadrelli donosi też, że Inter Miami jest gotów na złożenie oferty, i wierzy, że jeszcze w tym tygodniu otrzyma zgodę piłkarza. Z kolei Arabia Saudyjska przyznaje, że z różnych względów traci na znaczeniu w kontekście tej operacji. Veronica Brunati potwierdza, że Inter poczynił postępy ws. oferty dla Messiego.

13:21 Gerard Romero: Otrzymałem negatywny telefon ws. Messiego i potrzebujemy cudu lub radykalnego zwrotu akcji. To jeszcze nie koniec, ale temat jest bardzo trudny ze względu na timing.

13:32 Gerard Romero: Wczoraj Saudyjczycy złożyli kolejną ofertę Messiemu w odpowiedzi na spotkanie ojca piłkarza z Laportą. Nic nie jest jeszcze zamknięte, a Leo nie podjął jeszcze decyzji. Z Interem Miami też nic nie ma zamkniętego, a w Barcelonie przyznaje się, że sytuacja jest trudna. Totalny chaos.

13:56 Fabrizio Romano: Źródła zbliżone do Al-Hilal zaprzeczają, że Messiemu została złożona nowa propozycja. Wciąż obowiązuje poprzednia - miliard euro w ramach dwuletniej umowy.

14:00 LaLiga wysłała już Barcelonie informację na temat jej limitu płacowego, a także zatwierdziła jej plan rentowności, w ramach którego Barça zobowiązała się zrealizować niektóre prognozy finansowe w ciągu dwóch lat.

14:21 Rodrigo Messi też nie wie, jak będzie wyglądała przyszłość jego brata Leo. 

14:57 Jak podaje Marca, Jorge Messi i Laporta zobowiązali się spotkać ponownie, gdy LaLiga zatwierdzi plan rentowności. Skoro tak się stało, wkrótce powinno dojść do kolejnych rozmów, a Barça wreszcie będzie mogła przedstawić konkretną ofertę. Pamiętajmy jednak, że Messi oczekuje gwarancji rejestracji, a bez sprzedaży graczy może jej nie uzyskać.

15:04 Joan Fontes znany z podcastów Dongcast czy Bar Canaletes uważa, że Messi będzie czekał na Barcelonę tak długo, jak będzie mógł, a nawet trochę dłużej. Argentyńczyk docenia oferty, ale jego priorytetem jest Barca. Fontes twierdzi, że niektórzy po prostu czerpią korzyści z tych wszystkich spekulacji i zwrotów akcji. Dodaje również, że dział marketingu Barcelony przygotowuje wiadomość dotyczącą powrotu Messiego.

15:19 Z kolei we wspomnianym programie Bar Canaletes pojawiła się też informacja, że jeden z dyrektorów Barcelony miał powiedzieć Messiemu, że jeśli nie przyjdzie do klubu, to Barça powie prasie, że już przed Copa América 2021 miał podpisaną przedwstępną umowę z PSG, za zerwanie której groziła mu kara 100 milionów euro.

15:42 Xavi: Sytuacja jest w rękach Laporty i Jorge Messiego. Zobaczymy, co się wydarzy.

16:08 Barcelona zamierza w środę złożyć ofertę Leo Messiemu, choć nie udało jej się sfinalizować żadnej sprzedaży. Klub może zgodzić się na transfer Erica Garcíi, jeśli pojawi się interesująca oferta.

17:12 Mundo Deportivo: Messi chce podjąć decyzję raczej wcześniej niż później i zdjąć z barków presję, która na nim ciąży. Nie chce dłużej żyć w napięciu, zwłaszcza po traumie związanej z odejściem z Barcelony.

AS: Dwa czołowe europejskie kluby wysłały Messiemu formalną ofertę

17:49 Gerard Romero: Od 16:30 trwa zdalne spotkanie Barcelony z LaLigą, podczas którego omawiany jest temat Leo Messiego i możliwych rozwiązań, aby mógł on wrócić do klubu.

18:21 Gerard Romero: Operacja związana ze sprzedażą graczy musi zostać przeprowadzona szybko.

18:37 Toni Juanmarti: Operacja związana z odejściem zawodników jest obecnie zimna. Na ten moment żadnemu piłkarzowi nie przekazano, że lepiej, aby poszukał sobie zespołu. Sprawa Abde czy Lengleta nie jest zaawansowana, a spotkanie z Tottenhamem dotyczące Francuza zostało przełożone.

20:05 Jak podaje RAC1, Barcelona jest pesymistycznie nastawiona do sprawy Messiego. Barça przekazała mu warunki i terminy, których potrzebuje, aby jego powrót był możliwy, ale klub uważa, że Argentyńczyk nie będzie czekał.

20:08 David Bernabéu ze Sportu informuje, że zdaniem Barcelony Messi zaakceptuje inną propozycję i wkrótce to ogłosi.

20:19 Toni Juanmarti: Oferta, tak, gwarancje, nie. Wszystkie karty już są na stole. Na szczęście ta opera mydlana wkrótce się skończy. Barça komentuje, że nie może zrobić więcej i zrozumie, jeśli Messi nie będzie chciał czekać, aby zobaczyć, jak rozwinie się w lecie sytuacja Blaugrany.

20:54 Jijantes: Barcelona skonsultowała z LaLigą wszystkie możliwe opcje, aby sprowadzić Messiego do klubu. Otoczenie Leo też dzwoniło do LaLigi, aby zapytać o gotowość Barcelony, która jest całkowita i piłkarz ma tego świadomość. Jeśli Leo chce przybyć do Barçy, musi poczekać, aż Blaugrana zamknie wszystkie sprzedaże. 35-latek ma gwarancje ze strony klubu, że do tego dojdzie, ale to jego wybór, czy będzie czekać.

21:26 Joan Fontes: Żona Messiego chce udać się do USA, a Jorge i Leo myślą o Arabii.

22:35 Gerard Romero opublikował sugestywny wpis na Twitterze. Napisał "Było pięknie, panowie" i dodał piosenkę "La Gozadera" zespołu Gente de Zona, w której pierwsze słowa brzmią "Miami mi to potwierdziło". Czyżby Messi zdecydował się na Inter Miami?

23:47 Jak podaje Manu Carreno z Cadena SER, opcja Miami wygrywa. Messi może tam odejść z Busquetsem, Jordi Alba nie jest w pakiecie. Otoczenie piłkarza starało się dojść do porozumienia z Al-Hilal czy Interem Miami, aby te kluby pomogłyby mu w jakiś sposób wrócić do Barcelony, przy założeniu, że potem przeniesie się do jednego z nich, ale było to trudne. Laporta miał tłumaczyć Jorge Messiemu, że Leo będzie zarabiał najwięcej w kadrze, ale ojciec piłkarza odpowiedział, że 35-latek byłby gotów grać nawet za darmo.

07.06.2023

07:48 Hernan Castillo: Messi zagra w Interze Miami. Nie będzie więcej spotkań i taki będzie jego cel.

9:12 The Athletic: MLS przygotowuje lukratywną ofertę dla Leo Messiego

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

1. LaLiga wali mocno w chuja z tymi limitami po odejściu kapitanów itp
2. Nikt nie kupi za godne pieniądze tych dzbanów z city, będziemy się męczyć z nimi do końca kontraktów, gdyby byłoby inaczej to byłaby inna narracja klubu
3. Z gówna bata nie ukrecisz - Laporta wie doskonale że nie będzie miejsca w obecnym limicie dla Messiego i gra na czas żeby nie wyjść na frajera
4. Messi gdyby chciał grać w Barcelonie to dałby poczekać i sobie pare tygodni wiedząc jaka jest sytuacja w LaLiga
5. Messi usłyszał prawdopodobnie ze będzie grał jak sprzedadzą kogoś - czytaj wie że Barca ma związane ręce
6. Jeśli tego klubu nie popierdoliło do końca to priorytetem będą kontrakty młodych a nie powrót 36 latka.
7. Jest to specjalna zagrywka papa messi na lepsze może warunki w Arabi.
8. Skoro sprzedając 3-4 zawodników mamy minimalne szanse na rejestracje Messiego to na chłopski rozum wiadomo ze zarząd nie będzie ryzykował sytuacji z przed 2 lat. 9. Nie wiem po co Messi ? Oprócz kasy z przychodów - może ?
10. Gdyby chciał przyjść powiedziałby ze chce grać za czapkę gruszek - Patrz Dani Alves i nikt mi kurwa nie powie ze to chodzi o miłość do klubu,

Podsumowując - ogarnijcie się i patrzcie w przyszłość, tam jest kierunek z nasza młodzieżą i doszlifowanie różnych aspektów, dziękuje Leo za wszystko ale świat się nie zatrzyma. Przychodzi jako wolny zawodnik za symboliczna opłata - ok rozumiem i nie ma problemów, widocznie próbuje jeszcze trochę wydoić klub nad przepaścią, tego każdy chce ? Powtórki z rozrywki ? Myślałem ze ten temat naprawdę już zakończył się, mam nadzieje ze to ostatnie lato z Messim, pora iść na przód.

@michasfcb89
4. To nie koniecznie musi tak wyglądać. Prawdopodobnie ma bajeczną ofertę/y i być może tamte kluby nie chcą czekać. Druga sprawa, jeśli Leo będzie czekał do końca okienka, może zostać bez klubu.
6. Klub potrzebuje kasy, a przyjście Messiego to zysk i rozgłos.
10. A dlaczego musi chcieć grać za "grosze"? Może kochać klub, ale również chcieć zarobić kasę. A klubu nie oskubie, skoro klub na tym i tak zarobi. Po za tym, nie wiesz, jak wyglądają jego finanse, jakie ma plany itd., może wydaje pieniądze jak debil, a ma sporo zobowiązań i nie może sobie pozwolić na grę za "darmo"?

@pomi11 we wszystkim masz racje. Jednak zostaje przy swoim: trzeba zakończyć to piękna sagę i czas na nową. Ps chyba już wybrał wiec miejmy nadzieje ze obudzimy się widząc więcej. Pozdrawiam

@michasfcb89
Co do sagi to się zgadzam - niech już to wszystko się skończy, bo to męczące.

@pomi11 Messi zostqc bez klubu? Nie żartuj sobie , co było 2 lata temu ? 2 dni minęły i podpisany w psg.

Jeśli by chciał, to podpisał by umowę jak Alves za 100k , ale poumierali by z głodu on i następne 5 pokoleń..... które ma już ustawione
« Powrót do wszystkich komentarzy