Robert Lewandowski: Cieszę się, że mogę być częścią tej zmiany, która zachodzi w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

2 czerwca 2023, 19:10

TVE

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Robert Lewandowski udzielił wywiadu hiszpańskiej telewizji publicznej TVE, w którym podsumował ostatni sezon i wyraził optymizm co do kolejnych rozgrywek. Polak zabrał też głos na temat powrotu Leo Messiego do Barcelony oraz ewentualnego odejścia Karima Benzemy z Realu Madryt.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnęliśmy w tym roku, nie tylko ze względu na klub czy kolegów, ale też miasto i kibiców. Chcę być częścią tego projektu i wiem, że drużyna potrzebuje czasu, że nie możesz zmienić wszystkiego z tygodnia na tydzień. Uważam jednak, że przyszłość będzie dużo lepsza i cieszę się, że mogę być częścią tej zmiany, która zachodzi w Barcelonie. Podoba mi się, jak wszystko ewoluowało.

- Kiedy jesteś w Barcelonie, zawsze musisz pracować, żeby być wśród największych zespołów. Dla nas ubiegłoroczna Liga Mistrzów była wielkim rozczarowaniem, ale to, co zrobiliśmy w LaLidze, jest bardzo pozytywne. W następnym sezonie obie te sprawy mogą pójść bardzo dobrze.

- Czasem pierwszy sezon jest dla zawodnika najtrudniejszy. Dla mnie mógł być dość łatwy, ale dla nas, jako zespołu, było trudno z powodu oczekiwań, ponieważ rozpoczęliśmy sezon na bardzo wysokim poziomie. Znam to uczucie i wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy robić bardzo ciekawe rzeczy.

- Musimy poczekać, aby zobaczyć, czy Leo Messi może przyjść do Barcelony. Mam nadzieję, że przyjdzie. Może za kilka dni będziemy mieli więcej konkretnych informacji. To ekscytujące nie tylko dla mnie, to byłoby spektakularne dla całego świata, znów zobaczyć Messiego w Barcelonie. Wiem, że byłoby bardzo łatwo z nim grać, ponieważ Leo może występować niemal na każdej pozycji w każdym momencie meczu. To nie tylko legenda Barcelony, on zmienił ten klub. Każda drużyna chciałaby go mieć. Dla nas byłoby to czymś niewiarygodnym i bylibyśmy zachwyceni, gdyby wrócił.

- Realowi będzie bardzo ciężko, jeśli Benzema odejdzie, mówimy o ikonicznym zawodniku. To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, jeden z najlepszych napastników. Nadal udowadnia, że jest odpowiednim graczem na tę pozycję. Jest jednym z najważniejszych piłkarzy Realu w ostatnich latach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@AlexDark00 Lewandowski myślący tylko o sobie:D

@Bagsik88 myśle ze poczekamy na grad komentarzy jak tylko lewemu nie będzie szło ;)

@Arczi87 @Bagsik88 On pisał brednie i bezczelnie kłamał nawet na Jesieni kiedy Lewemu szło akurat najlepiej.

@daniel32778 I dalej kłamie.
Komentarz usunięty

@Heros11 U wyzywamy. Widzę, że poziom wysoki. Zobacz jak Lewandowski drużynowo zachował się w meczu z Atletico nie podając do Raphinhi. A co do pierwszej części, to bardzo dobry mecz z Bayernem...

@AlexDark00 Yamal jak nie podał w debiucie to co?:D

@Bagsik88 15 letniego debiutanta porównać do dziadka w zupełnie innej sytuacji xd Widzę piątek wszedł mocno xd

@AlexDark00 To był przykład, ale tak to jest jak się nie ogląda:D Np. Dembele takie miał:D

@Bagsik88 Pokaż mi akcje, gdzie Dembele przy wyniku 1:0 mógł wystawić partnerowi dosłownie patelnię na pustą bramkę, bo bramkarz wyszedł. Takiego aktu egoizmu jaki zrobił Lewandowski to ja nie wiedziałem chyba nigdy.

@AlexDark00 Bo nie oglądasz to nie widziałeś:D
https://www.whoscored.com/Players/299513/History/Ousmane-Demb%C3%A9l%C3%A9
Ile ma strzałów na mecz, a ile bramek?:D

@Bagsik88 Ale co mają strzały do grania dla drużyny i nie podania koledze na pustą bramkę przy wyniku 1:0 z ciężkim rywalem?

@AlexDark00 a ile Lewy ma asyst kibicu. Więcej od nie których pomocników naszych.
« Powrót do wszystkich komentarzy