ABC: Inspektorzy UEFA uważają, że Barcelona powinna zostać ukarana w związku ze sprawą Negreiry! [Aktualizacja 15:56]

Dariusz Maruszczak

1 czerwca 2023, 14:45

ABC

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Nieoczekiwany zwrot akcji ws. podejścia UEFA do sprawy Negreiry. Jak poinformował dziennik ABC, jej inspektorzy przychylają się do ukarania Barcelony.

Zgodnie z tymi doniesieniami dwie osoby badające sprawę po wszczęciu postępowania uznały, że Barça powinna zostać ukarana za dokonywanie płatności na rzecz byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów José Marii Enriqueza Negreiry. Przypomnijmy, że Jean Samuel Leuba i Mirjam Koller Trunz są inspektorami wyznaczonymi przez Komitet Etyki i Dyscypliny UEFA do zbadania sprawy. Mieli oni dojść do wniosku, że Barça naruszyła ramy prawne europejskiej organizacji i stąd powinna zostać ukarana rokiem bez gry w europejskich pucharach. Jeden z inspektorów miał nawet wskazać, że widzi oznaki działań mających na celu ustawianie lub wpływanie na wyniki meczów.

Teraz prezes UEFA Aleksander Čeferin będzie rozważał dwie możliwości: otworzenie postępowania dyscyplinarnego i poczekanie na rozstrzygnięcie ze strony hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości lub też ukaranie Barcelony brakiem występów w europejskich pucharach na okres jednego roku. Doniesienia wskazują, że ekipy, które mają wziąć udział w Lidze Mistrzów, muszą zostać zgłoszone do 12 czerwca. Na razie Barça otrzymała licencję na grę w tych rozgrywkach, ale zobaczymy, co będzie dalej.

AKTUALIZACJA

14:49 Według Sportu źródła zbliżone do Barcelony zaprzeczają doniesieniom ABC.

15:06 Gerard Romero też uspokaja, że Barça nie zostanie ukarana.

15:56 Gerard Romero i Moises Llorens (ESPN): Barça otrzymała od dwóch funkcjonariuszy UEFA 71 pytań do sprawy Negreiry, na które klub musi udzielić odpowiedzi w przyszłym tygodniu. Na obecna chwilę niemożliwe jest stwierdzenie, że Barcelona zostanie wykluczona z Ligi Mistrzów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

- A ma pan dowód?
- A ma pan dowód?

@Gruak Płatności do sędziego chyba poszły, prawda? Czego więcej trzeba?

@J23Closs Jak to czego? To był sędzia w stanie spoczynku w dniu otrzymania pieniędzy. Dowód polega na wykazaniu, że Negreira miał wpływ na decyzje aktywnych sędziów.

@Gruak A kim był Negreira jak dostawał kasę? Szefem osiedlowego spożywczaka?
A może był jednak wiceprezesem Komitetu Technicznego Arbitrów? Nie miał wpływu na sędziów?

@J23Closs To za mało. Jakiś wpływ pewnie miał ale trzeba udowodnić czy sędziowie faworyzowali konkretnie Barce ponad inne kluby. Nikt tego nie udowodni bo dobrze wiadomo, że tak nie było, to klub z Madrytu był faworyzowany. Czyli co, Bartomeu dał łapówkę, żeby inny klub był faworyzowany? W sumie w przypadku tego bandyty to wszystko jest możliwe.

@Gruak Kurka. Ty naprawdę nie rozumiesz takie prostego faktu, że jakakolwiek relacja finansowa miedzy klubem a sędzią jest DYSKWALIFIKUJĄCA i klub i tego sędziego?
Nie ma co udowadniać. To widać na fakturach!
Tak samo jak sędzia (karny/cywilny) nie może pojawić się na spędzie partii politycznej!!!!

@J23Closs Tak by było gdyby Negreira wtedy sędziował. Jeszcze raz powtarzam, on był BYŁYM sędzią w momencie gdy otrzymał pieniądze. Skoro nie ma co udowadniać to czemu cały czas w tej sprawie trwa śledztwo?

Z resztą cytuję cytat (xD) niejakiego Emilio Cortesa z artytułu, któru przed chwilą pojawił się na tym portalu.
"brakuje jednej części równania, tj. arbitrów. Prawo karne ma bardzo wąski margines zastosowania, jeżeli nie zejdziemy o schodek niżej i nie okaże się, że Negreira co najmniej rozmawiał i obiecywał jakąś korzyść tym, którzy mieli gwizdki w ustach".

@Gruak Wyszła kupa kasy z Barcelony i poszła na konto Negreiry. Tenże Negreira wyciągał potem kasę z bankomatu. Dalej ślad pieniądza oczywiście się urywa.
Ale po co Barcelona płaciła ten wiceprezesowi Komitetu Technicznego Arbitrów? Taki mieli kaprys? Śmierdzi korupcją na kilometr, a Ty tego nie czujesz?
Jak Marciniak wystąpił na jednej konferencji Mentzena to zaraz musiał składać samokrytykę. A tutaj co? Cichutko jest? Rasizm teępimy, a na korupcję przyzwalamy?

@J23Closs Na szczęście mamy jeszcze gotówkę żeby mieć odrobinę prywatności do której człowiek ma niezbywalne prawo. Ślad się urywa i dobrze. Barcelona płaciła za raporty i nikomu nic do tego. Śledczy ustalili już że rzekomo nie chodziło tutaj raczej o przekupywanie sędziów tylko o pranie brudnych pieniędzy. Więc po co Barca zakładając, że chciała świadomie uczestniczyć w procederze prania brudnych pieniędzy zaczęła współpracę właśnie z byłym sędzią i przez to przykuła uwagę i wzbudziła podejrzenia. To wszystko się kupy nie trzyma, za dużo jest luk logicznych żeby wyprowadzać daleko idące wnioski.

Co do Marciniaka to sytuacja jest absurdalna. Pismaki piszą, że uczestniczył w wydarzeniu "skrajnej prawicy" xD. To wydarzenie nie miało nawet charakteru politycznego! Absurd. Przeprosił bo widocznie nie chciał poświęcać swojej kariery na walkę z tym lewackim absurdem i nie winię go za to. Też by mi było szkoda rujnować taką karierę tylko przez danie się wciągnąć rzekomo w politykę wg. narracji medialnego ścieku, ale to niestety wystarczy. Marciniak za dużo miał do stracenia.
« Powrót do wszystkich komentarzy