Gerard Romero: Data ważności oferty z Arabii Saudyjskiej powodem pośpiechu Messich

Mateusz Doniec

1 czerwca 2023, 08:30

Gerard Romero

45 komentarzy

Fot. Getty Images

Po wczorajszym pożeganiu Sergio Busquetsa Gerard Romero ujawnił kilka kluczowych szczegółów operacji powrotu Leo Messiego do FC Barcelony. Jego zdaniem LaLiga wkrótce zatwierdzi plan finansowy Barçy i w poniedziałek wiele powinno się wyjaśnić.

Jak podaje Gerard Romero, plan finansowy FC Barcelony został już przeanalizowany przez LaLigę i liczby zaczynają się już zgadzać. LaLiga oddała jeszcze jednak ten plan zewnętrznej firmie doradczej, aby ta go sprawdziła i aby inne kluby nie zarzucały LaLidze stronniczości. Romero twierdzi, że LaLiga "oddzwoniła" do Jorge Messiego, informując go, jak wygląda sytuacja. Pośpiech rodziny Messich ma być wywołany tym, że oferta z Arabii Saudyjskiej wygasa za 15 dni. Istnieje zatem u Messich obawa, że jeśli poczekają na Barcelonę, a powrót ostatecznie nie wypali, to 400 milionów euro rocznie przejdzie im koło nosa.

Według Romero pod koniec tygodnia LaLiga ma otrzymać sprawdzony plan finansowy Barçy z powrotem, a w poniedziałek odbędzie się kolejne spotaknie, po którym plan ma już zostać oficjalnie zatwierdzony. To właśnie przekazano według Romero Jorge Messiemu. Poproszono go o cierpliwość maksymalnie do poniedziałku, kiedy to Barça będzie mogła już działać. Jorge Messi zapewnił, że Leo chce szybko domknąć swój powrót do Barçy, ale chce być też w 100% pewny.

Leo Messi cały czas jest w kontakcie z Xavim i obaj emanują spokojem. Od poniedziałku zaczną się kluczowe dni dla operacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak Messi się zgłosi za 16 dni, to na pewno Saudyjczycy pokażą mu drzwi :D
Dobry żart :P

Nawet jak przyjdzie w wieku 40 lat, to mu czerwony dywan rozłożą i miliard na wejściu dadzą.
konto usunięte

@bartoszplucinski ta, wielka bzdura, po roku gry w Barcelonie dostanie jeszcze większy jak oficjalnie beda sie licytować Arabusy o niego. Obstawiam ze oferta może i jest ale to ma tylko wywrzeć na tabasie presje i się ugiął szybciej . I się chyba udaje. Jak wreszcie zrobili to co mieli dawno zrobić a nie dopiero jak Messi dzwoni.. Hiszpania kraj cwaniaków jak TAbas i Leserów pracownicy La liga.

@bartoszplucinski Messi jak wino, im starszy tym lepszy. Wiek moze mu orzeszkadzac tylko w wytrzymalosci i sprintach, ale przy jego masie do 45lat moze grac, trzeba tylko uwazac na kontuzje. Drybling, strzaly i glowa zostaje bez zmian. Takie moje dywagacje bo nigdy nie bylem w jego wieku

@Serducho Nie no nie jest obecnie jest sporo słabszym zawodnikiem niż 5 lat temu.

@bartoszplucinski Musisz wziąć pod uwagę, że Szejkowie to nie są tradycyjni działacze sportowi, to ludzie (wspierani przez rząd), którzy dysponują chorymi zasobami gotówki i są niezwykle dumni. Jeżeli ktoś ich potraktuje jako opcję zapasową na zasadzie jak mi nie wyjdzie z Barceloną, to się do Was zgłoszę, to zdecydowanie odbiorą to jako afront. W takich negocjacjach musisz uwzględniać różnice kulturowe, to podstawa w biznesie.

@iksajotien Racja, to zapewne jest ważna kwestia. Ale w takim wypadku stawiam na to, że znajdą się inni szejkowie :P

@bartoszplucinski Nie zdziwiłbym się, gdyby potencjalne transfery były tak zaaranżowane przez szejków, żeby nie powstała jedna super drużyna, bo to negatywnie wpłynie na ligę. IMHO mają konkretny plan i go konsekwentnie będą realizować. To niestety źle dla futbolu.
« Powrót do wszystkich komentarzy