AS: Barcelona i Real Madryt powalczą o Gabriego Veigę [Aktualizacja 17:53]

Krystian Cichocki

31 maja 2023, 15:45

AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Pomocnik Celty Vigo Gabri Veiga rozgrywa bardzo dobry sezon i ma obecnie na swoim koncie dziewięć bramek i cztery asysty. 21-latek znalazł się na celowniku wielu europejskich klubów w tym Realu Madryt i FC Barcelony. Królewscy traktują pozyskanie młodego Hiszpana jako plan B na wypadek, gdyby transfer Jude’a Bellinghama nie doszedł do skutku.

Jak pisze AS, pewne jest tylko to, że Gabri Veiga nie będzie kontynuował swojej kariery w Celcie. Klub z Vigo uważa pomocnika za straconego, co publicznie skomentował już prezes Carlos Mouriño. Klauzula 21-latka opiewa na 40 milionów euro, a przy tej cenie zatrzymanie go w klubie będzie niemożliwe. Dodatkowo przedstawiciele zawodnika od miesięcy otrzymują propozycje i zapytania odnośnie do młodego pomocnika. Według doniesień ASa Veiga znajduje się w kręgu zainteresowań takich klubów jak Manchester United, Manchester City, Chelsea, Bayern Monachium, Real Madryt czy FC Barcelona.

Jedną z ciekawszych opcji dla 21-latka wydaje się być Barcelona. Po odejściu ostatnich zawodników, którzy pamiętali lata świetności klubu (Piqué, Busquets i Alba), Blaugrana rozpocznie nowy etap w przyszłej kampanii. Jeśli Gabri Veiga zdecydowałby się dołączyć do drużyny Xaviego, jego szanse na wskoczenie do pierwszego składu byłyby duże. Nie wiadomo jednak czy Barcelony będzie w stanie wygospodarować dla niego miejsce w ramach kontroli ekonomicznej narzuconej przez LaLigę.

Real Madryt również bacznie przygląda się rozwojowi tej operacji. Jude Bellingham jest obecnie priorytetem Królewskich, ale zostaną poinformowani o krokach podjętych w związku z Gabrim Veigą i wtedy będą mogli rozpocząć działania. Wszystko zależy w dużej mierze od transferów, które zespół ze stolicy Hiszpanii dokona tego lata.

Warto dodać, że w Barcelonie razem z Joanem Laportą wylądował właśnie Pini Zahavi, który jest agentem Gabriego Veigi. Adrian Sánchez z Mas Que Pelotas donosi, że Zahavi zaoferował Hiszpana Barcelonie.

Aktualizacja

17:53 José Felix Díaz (Marca): Newcastle jest bardzo blisko pozyskania Gabriego Veigi za 30 milionów euro (klauzula wykupu).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W artykule jest klauzula 40mln, przy czym w aktualizacji jest 30. To ile w końcu wynosi?

Niech go kupują na rynku są dziesiątki lepszych piłkarzy

Ciekawy zawodnik, ale przy obecnej kadrze, to czeka go w FCB los Pablo Torre...

Dobra nie żartujmy sobie - piłkarz gra na pozycji mocno obstawionej biorąc pod uwagę możliwe przybycie Gundogana. Jeśli Barcelona chce sprawadzić młodego ofensywnego pomocnika to tylko takiego który będzie światową gwiazdą piłki i już teraz coraz więcej kibiców co mecz zachwyca się jego zagraniami - to Arda Guler, którego data transferu do wielkiego klubu będzie tworzyła nową historię w świecie poważnej piłki.

Gabri Veiga przy ewentualnym spadku Celty ma niższą klauzulę?
@ViscaBarca123