Sport: Joan Laporta nadał operacji sprowadzenia Leo Messiego najwyższy priorytet

Mateusz Doniec

31 maja 2023, 12:55

Sport

33 komentarze

Fot. Getty Images

Według dziennika Sport sprawy kontraktowe Gaviego, Ronalda Araujo czy Alejandro Balde zeszły na dalszy plan, a priorytetem stało się pozyskanie Leo Messiego, który chce jak najszybciej podjąć decyzję.

Jak donosi Ivan San Antonio z dziennika Sport, Barça ma słowną zgodę LaLigi na plan finansowy. Jest to  jednak niewystarczające stanowisko z punktu widzenia klubu, ponieważ dopóki nie będzie miał go na piśmie, nie będzie w stanie aktywować wszystkich operacji, które zaplanował.

Pierwotnym celem po zatwierdzeniu liczb przez LaLigę było zarejestrowanie kontraktów pięciu zawodników, których przedłużenia nie zostały jeszcze zaktualizowane. Są to Gavi, Sergi Roberto, Ronald Araujo, Marcos Alonso i Alejandro Balde. Według Ivana San Antonio priorytety uległy jednak zmianie i Joan Laporta wydał polecenie, by ponad wszystkie inne operacje postawić sprawę Leo Messiego z prostego powodu: jest to najpilniejsza operacja, ponieważ z każdym dniem możliwość jego powrotu maleje.

Klub chce pokazać Argentyńczykowi, że to, co wydarzyło się  w 2021 roku, już się nie powtórzy. Ponadto klub jest w pełni przekonany, że będzie mógł przeprowadzic wszystkie zaplanowane operacje i uważa, że rejestracja nowych kontraktów są już zagwarantowana.

Według Sportu Barça próbowała nakłonić LaLigę do przekazania jej pisemnej gwarancji, która miałaby z kolei zostać przedstawiona Leo Messiemu, ale Javier Tebas wielokrotnie odmawiał przeprowadzenia tej procedury, więc nie ma innego wyjścia, jak tylko czekać, a w tej sytuacji Barça priorytetowo traktuje sprawę Leo Messiego, również ponad innymi transferami.

Mundo Deportivo dodaje z kolei, że pozytywna odpowiedź LaLigi może nadejść na początku przyszłego tygodnia. Po rzekomym wczorajszym spotkaniu Barçy z LaLigą przeczucia sa pozytywne. Tymczasem Paris Saint-Germain promuje nowe koszulki spotem, w którym wziął udział sam Leo Messi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W sumie racja. Po co nam Balde, Araujo i Gavi? Przecież bez nich damy sobie radę, a bez Messiego nie. Myślę, że warto zrujnować finanse zespołu i ewentualnie stracić młode gwiazdy, skoro przyjdzie 35-letni Messi, który rozwiąże wszystkie nasze problemy. To jest jak najbardziej prawidłowe myślenie wpisujące się w filozofie naszego klubu od kilku lat...

@michal1899 Wydaje mi się, że chodzi po prostu o rozłożenie danych operacji w czasie. By zatwierdzić je wszystkie po prostu trzeba się nagimnastykować z finansowym fairplay i La ligą. A Messi mając inne propozycje nie chce czekać do 30 września. Wydaje mi się, że nikt o zdrowych zmysłach nie stawiałbym aktualnie Messiego ponad Gavim, Araujo i Gavim, gdyby trzeba było wybierać, który transfer TYLKO będzie zrealizowany.

@michal1899 Messi juz nie dostanie bajonskiego kontraktu jaki mial tutaj ostatnio. A Barca skorzysta na tym na pewno pod wzgledem marketingowym

@michal1899 Zrujnować finanse? Przecież dzięki jego obecności w zespole i jego marce klub więcej zarobi na tym biorąc pod uwagę jego wizerunek, sponsorów, etc. niż wyda na jego pensję. Pomyśl trochę grzbiecie zanim coś napiszesz.
« Powrót do wszystkich komentarzy