OLE: Inter Miami podejmie ostatnią próbę pozyskania Leo Messiego! [Aktualizacja 19:38]

Mateusz Doniec

31 maja 2023, 19:35

L'Equipe, Relevo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

We wtorek późnym wieczorem pojawiła się informacja, że powrót Leo Messiego do Barcelony jest możliwy w dość niecodziennej formie, a konkretnie poprzez wypożyczenie z... Interu Miami, które miało być gotowe pozyskać Argentyńczyka. Relevo dementuje jednak te doniesienia.

Francuski dziennik L'Equipe podaje, że Barça chciałaby nawiązać współpracę z Interem Miami, aby powrót Leo Messiego do stolicy Katalonii stał się rzeczywistością. Argentyńczyk trafiłby do amerykańskiego klubu, ale od razu zostałby wypożyczony do Barcelony na okres od sześciu do nawet 18 miesięcy. Według L'Equipe taka opcja pasowałaby Messiemu, który chce jeszcze grać na najwyższym poziomie w Europie.

Jak jednak donosi César Luis Merlo z argentyńskiego TyC Sport, mimo że Inter Miami rzeczywiście złożył ofertę Messiemu, to opcja wypożyczenia do Barçy jest skreślona. W podobnym tonie wypowiada się Toni Juanmarti z Relevo. Jego zdaniem informacja o kooperacji Barcelony z Interem Miami wywołała zaskoczenie w Stanach Zjednoczonych. W klubie Davida Beckhama nikt nic na ten temat nie wie, a taka opcja nie jest nawet planowana.

Media są zgodne, że priorytetem Leo Messiego jest Barcelona, lecz jak na razie nie otrzymał on od klubu żadnej formalnej oferty, więc nie powrót do Barçy nie jest na ten moment opcją, którą rozważa. Dodatkowo, aby Duma Katalonii mogła tę ofertę złożyć, musi otrzymać zgodę LaLigi na realizację planu finansowego, która nie wiadomo, kiedy nadejdzie. A gdy nadejdzie, najpierw trzeba będzie wypełnić poszczególne punkty tego planu, aby sprowadzenie Leo Messiego było możliwe.

Aktualizacja

19:38 Diario OLE: Inter Miami przygotowuje strategię, aby zaoferować Leo Messiemu coś poważnego. Klub Davida Beckhama chce również "obudować" Messiego innymi zawodnikami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Serial pod tytułem "Gdzie zagra Messi?" odcinek 2375

Inter Miami wziąłby messiego 35 letniego ,by go wypożyczyć na 1.5 roku , żeby wrócił do nich przed 37 rokiem życia haha deal masakra

Ale wymyślają. Leo powiedz w końcu gdzie co i jak bo aż żal czytać takie newsy.

Ten moment kiedy chcesz panele na dotacje ale pytasz firmę czy pożyczy Ci na wkład własny

Artykuł w stylu pisać byle co ale pisac

LePsZe MlS nIż WiElbŁĄdy za 3..2...1...


zaprawdę powiadam Wam, nie podniecajcie się każdym wysrywem dziennikarzyny:)