Santi Aouna: Otoczenie Leo Messiego przyjęło już rekordową ofertę od Al-Hilal

Mateusz Doniec

29 maja 2023, 20:48

Mundo Deportivo, Sport

143 komentarze

Fot. Getty Images

Zarówno Mundo Deportivo, jak i Sport opublikowały jednocześnie prawie identyczną informację dotyczącą przyszłości Leo Messiego, co może w wskazywać, że jest to komunikat od Jorge Messiego. Zdaniem katalońskich mediów Argentyńczyk podejmie decyzję już w najbliższych dniach.

Jak pisze Mundo Deportivo, decyzja Leo Messiego w sprawie jego przyszłości jest bliska. Według dziennika Argentyńczyk chce zdecydować o swojej przyszłości w ciągu kilku dni, teraz, gdy sezon dobiega końca, a on wygrał już ligę z PSG. Inną kwestią jest to, czy zakomunikuje tę decyzję czy nie, ale decyzję o tym, gdzie będzie grał, podejmie w bardzo krótkim czasie.

MD donosi, że w tej chwili argentyński zawodnik ma kilka ofert, w tym jedną z Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej i innych klubów, które wysłały mu oferty w ciągu ostatnich kilku godzin. Wśród tych ofert Argentyńczyk nie ma tej wyczekiwanej z FC Barcelony, ponieważ według osób, które go znają, ta oferta formalnie nie istnieje, ponieważ między innymi Barça wciąż czeka na zatwierdzenie planu finansowego przez LaLigę.

Sport dodaje, że to nie jest kwestia tego, że Leo Messi chce lub nie chce czekać na Blaugranę. Zawodnik nie ma pewności, że Barça może ostatecznie złożyć ofertę teraz lub nawet 31 sierpnia. Zależy to od wielu okoliczności i w tej chwili wydaje się, że nie ma gwarancji, że oferta z FC Barcelony nadejdzie.

Gerard Romero zapewnia, że wygląda to na komunikat zespołu Leo Messiego, być może w odpowiedzi na dzisiejsze słowa Xaviego, który stwierdził, że teraz wszystko zależy od decyzji Argentyńczyka. Dziennikarz uważa też, że może to być ostateczna próba wywarcia presji na LaLidze i FC Barcelonie.

Fernando Polo, autor wiadomości Mundo Deportivo, dodaje: "Messi chce zadecydować o swojej przyszłości już teraz, już wkrótce, decyzja jest nieuchronna. Ma ofertę od Al-Hilal i innych klubów i na teraz nie rozważa Barçy jako opcji. Wie o zainteresowaniu Laporty i Xaviego, ale nie uważa powrtu do Barçy za "namacalną" opcję. Argentyńczyk nie chce dłużej czekać".

Aktualizacja

21:35 ESPN: Otoczenie Messiego oczekuje, że Barcelona przedstawi im ofertę w najbliższych dniach. Priorytetem Leo jest zawsze Barca.

22:56 Media zgodnie: Messi chce podjąć decyzję w najbliższych dniach. Barcelona czeka na decyzję LaLigi ws. planu finansowego, ale Argentyńczyk wie już, jaką otrzyma ofertę od Barçy, kiedy LaLiga da "OK". Barcelona jest priorytetem 35-latka, który ma też inne oferty w tym tę z Al-Hilal. Dzisiejsze doniesienia pochodzące od otoczenia zawodnika służą ewidentnie wywarciu presji.

23:25 Santi Aouna (Foot Mercato): Leo Messi wciąż ma nadzieję na dołączenie do Barçy, ale jego otoczenie przyjęło już ofertę od Al-Hilal. Saudyjczycy zaproponowali dwuletni kontrakt o wartości 1,2 MILIARDA euro oraz najwyższą w historii prowizję dla przedstawicieli Argentyńczyka.

00:57 Jak podaje dziennikarz Francesc Aguilar, Messi jest przyzwyczajony do słuchania ludzi, do których ma pełne zaufanie, i deleguje ojca do negocjacji, ale w ostatnich latach on sam podejmował decyzje wraz z żoną. Jeśli LaLiga na to pozwoli, Leo planuje wrócić z rodziną do Castelldefels i grać w Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pazerny ojciec zrobi swoje i bd derby z CR7 w Arabii
« Powrót do wszystkich komentarzy