Kamień węgielny pod przebudowę Camp Nou położony! [WIDEO]

Mateusz Doniec

29 maja 2023, 11:05

FCB

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś na Spotify Camp Nou odbyła się uroczystość symbolicznego położenia kamienia węgielnego pod nowe Camp Nou, nad którym prace rozpoczną się już 1 czerwca. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Joan Laporta, Xavi i Sergio Busquets.

- To była wspaniała noc. Pożegnanie Camp Nou, które ma w sobie tyle wspomnień culés, potem pożegnanie kapitanów Sergio Busquetsa i Jordiego Alby i zwycięstwo. Musimy się tym cieszyć i to bardzo ważne - powiedział Xavi Hernández. Zapytany o to, gdzie najbardziej cierpiał: na trybunach, na boisku czy na ławce odpowiedział: "Matko! W Barcelonie zawsze się cierpi, ale to jest nieporównywalne do ławki trenerskiej. Jesteś najbardziej odpowiedzialny za futbol i bardzo cierpisz. My, Katalończycy, tacy jesteśmy: jeśli nie cierpimy, to się nie cieszymy" - powiedział Xavi, po czym umieścił koszulkę FC Barcelony w "skrzyni wspomnień", która symbolizowała kamień węgielny.

Następnie wypowiedział się Sergio Busquets. - To przywilej i wielka duma być kapitanem pierwszego zespołu Barçy, klubu mojego serca. Od małego miałem wyjątkowe połączenie z Barçą. Miałem też szczęście, że grałem z wieloma kaptanami, którzy byli dla mnie przykładem. Najlepszy mecz na Camp Nou? Myślę, że 5:0 z Realem Madryt było pięknym meczem, a także rewanż z PSG - powiedział Sergio, umiejszczając w skrzyni wspomnień opaskę kapitańską.

Na końcu przemówił równiez Joan Laporta. - Camp Nou jest naszym domem, naszą fortecą, naszą twierdzą; dumą dla wszystkich barcelonistów. I chcemy, aby nadal tak było. Chcemy, aby stał w tym samym miejscu. Nowe Spotify Camp Nou będzie tutaj. Chcemy też, aby stadion pozostał w tej dzielnicy, dzielnicy Les Corts, co nie zmieniło się od 1922 roku. Nowe Camp Nou będzie spełnieniem marzeń barcelonistów. Będzie też dziecictwem dla naszych dzieci i wnuków. To dziecitwo będzie musiało przejść przez proces budowy i jesteśmy właśnie w tym momencie. Zaczynamy ten proces z największą ekscytacją. Wrócimy tu jeszcze silniejsi. Chcemy, aby ten stadion był sceną chwalebnych dni, zbiegając się ze 125-leciem powstania klubu. Dlatego też, chcemy wrócić tu pod koniec 2024 roku, kiedy stadion będzie już gotowy do funkcjonowania - powiedział prezydent, dziękując członkom zarządu, trenerom, zawodnikom, a także członkom Rady Miasta, i wkładając do "skrzyni wspomnień" flagę FC Barcelony.

Wcześniej wypowiedzieli się jeszcze José Manuel Asensi jako przedstawiciel prasy codziennej, który włożył do skrzyni dzienniki sportowe; Melanie Serrano, kapitanka Barçy Femení, która włożyła do kamienia węgielnego piłkę Barçy, a także przedstawiciel oraz przedstawicielka La Masii Guiu Xucla i Jana Muro, którzy umieścili w skrzyni buty piłkarskie. "Skrzynia wspomnień" została następnie spuszczona do wykopanego dołu i zakopana przez głównych bohaterów ceremonii oraz honorowego prezesa firmy Limak Nihata Özdemira.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Turki nie potrafią prosto skrzynki w ziemi umieścić, a będą nam stadion budować

@LM10GOAT Zobacz co budowali wcześniej. Był news o tym.
« Powrót do wszystkich komentarzy