Jordi Alba: Chciałbym zagrać z Busquetsem w przyszłym roku [Wypowiedzi pomeczowe]

Bartosz Pluciński

28 maja 2023, 21:35

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Przedstawiamy wypowiedzi piłkarzy i pracowników klubu po meczu Barcelony z Mallorcą, będącym pożegnaniem Camp Nou, Sergio Busquetsa i Jordiego Alby. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany.

Mateu Alemany - przed meczem

- To prawda, że ich odejścia pomagają w kontekście finansowego fair-play. Odrobiliśmy pracę domową, jeśli chodzi o oszczędności. Za około dziesięć dni lub w przyszłym tygodniu spodziewamy się "OK" od LaLigi.

- Busquets i Alba to dwie legendy klubu, dwaj niesamowici zawodnicy, jedni z najlepszych na swoich pozycjach. Zasługują na uznanie ze strony wszystkich. To emocjonalny dzień dla kibiców i zawodników. Będą mieszane uczucia radości i smutku.

- Najlepsze wspomnienie z Camp Nou? Gol Kessiégo w Klasyku. Ten gol dał nam mistrzostwo. Ale jest wiele wspomnień związanych z Camp Nou.

Xavi

- To wieczór celebracji i radości. Jestem dumny i wdzięczny prezydentowi za zatrudnienie mnie. Dziękuję sztabowi i zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko. I fanom, którzy byli wspaniali.

- To nie fair mówić o "LaLidze Xaviego". To praca zespołowa prezydenta, Mateu Alemany'ego, sztabu trenerskiego, zawodników i wszystkich.

- Były trudne momenty: odpadnięcie z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, ale zbliżyliśmy sie do zawodników i od tego wszystko się zmieniło.

- Szkoda, bo najlepszy lewy obrońca w naszej historii i najlepszy pivot w naszej historii odchodzą. Myślę, że wybrali dobry moment by odejść, a to nie jest łatwe. Gdy będę mówił o bocznych obrońcach i defensywnych pomocnikach - zawsze będę porównywać do nich.

- To było ważne - wygrać, zrobić krok w przód. Jestem bardzo zadowolony z nastawienia. Mecz wywrócił się do góry nogami po golu i czerwonej kartce Amatha. Myślę, że fanom się to podobało.

Ter Stegen

- To smutny dzień, Camp Nou już nigdy nie będzie takie samo. Kiedy grasz tu tyle spotkań, to jak dom. Dzieliliśmy wiele rzeczy z Busquetsem i Albą. Pożegnanie ich jest bolesne. Życzę im wszystkiego najlepszego. 

Sergio Busquets

- Było mi to solą w oku, że przez ostatnie trzy lata nie osiągnęliśmy tego, na co zasługuje klub i z tego powodu odejście w ten sposób, z tytułami i pozostawiając zespół, który dobrze rokuje, jest bardzo wyjątkowe. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie tak samo lub nawet lepiej.

- Z Xavim wszystko było bardzo łatwe, ponieważ zawsze byliśmy szczerzy. Dla mnie było łatwiej niż dla Jordiego, ponieważ grałem trochę więcej (śmiech). Nie odchodzimy z tyloma tytułami, co Xavi, który na pożegnanie zdobył potrójną koronę (więcej śmiechu), ale nie jest źle.

Jordi Alba

- Chciałbym zagrać z Busquetsem w przyszłym roku, ale jeszcze nie mam nic dogadane i nie sądzę, żeby on miał.

- Nie spodziewałem się, że otrzymam tyle miłości, to najlepszy dzień w moim życiu pod względem zawodowym. Nie zdobyłem tylu tytułów co on, ale to, co wygrałem, też nie jest złe.

Ter Stegen

- Osiągnięcie 26 czystych kont to szaleństwo. Bardzo trudno było to zrobić. Teraz celem jest pobicie tego wyniku. To nie jest moja misja, tylko całego zespołu. Muszę przyznać, że teraz jestem spokojniejszy, dotrzeć do takiego poziomu i nie wyrównać rekordu byłoby bardzo ciężkim ciosem.

[zapytany o obniżkę zarobków] – Zawsze jestem otwarty na wysłuchanie kogoś i rozmowę. Poczyniliśmy już jednak wiele wysiłków.

Sergi Roberto

- Zawsze będę pamiętał moment, w którym Sergi dał mi opaskę. Teraz moja kolej na bycie pierwszym kapitanem. Kiedy byłem w grupie kapitanów, zawsze mówiłem, że to duma, a teraz to dla mnie ogromna duma. Busquets pomógł mi od pierwszego dnia, kiedy wszedłem do pierwszej drużyny. Sergi i Jordi byli bardzo ważnymi zawodnikami dla klubu i bardzo mi pomogli.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alemany: „A nie mówiłem że to będzie ciekawe lato?”

z Alba mogli sie jeszcze dogadac -beda tego zalowac

Alemany się nie bawi w sentymenty, tam ludzie płaczą, a on już Excela odpalił i zaraz ściąga Kimmicha.