A Bola: Ruben Neves o krok od Barcelony! [Aktualizacja 19:41]

Mateusz Doniec

27 maja 2023, 19:30

Relevo

130 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta nie daje za wygraną i podtrzymuje chęć sprowadzenia Rubena Nevesa wbrew woli Xaviego. Jednak zdaniem Relevo Ansu Fati, który mógłby zostać wymieniony na Portugalczyka, nie chce odchodzić do Wolverhampton.

Według Matteo Moretto z portalu Relevo możliwość dołączenia Rubena Nevesa wciąż jest "żywa", ale jak na razie nie można powiedzieć, że jest o krok od finalizacji. Zdaniem dziennikarza Ansu Fati, który miałby zostać włączony w operację wymiany, nie chce odchodzić do Wolverhampton i z tego też względu ta opcja została skreślona.

Taka wymiana z dopłatą Wolves pomogłaby Barcelonie znacząco poprawić swoją sytuację finansowego fair play. Od dawna było już wiadomo, że opcja szykowana przez agenta Jorge Mendesa będzie skomplikowana do zrealizowania, lecz portugalski pomocnik nadal pozostaje celem Barçy, a przynajmniej prezydenta Joana Laporty. Xavi podkreślał już wiele razy, że nie odpowiada mu profil Portugalczyka i woli zdecydowanie bardziej Martína Zubimendiego.

Jednak z racji, że Ansu Fati nie zamierza być częścią tej operacji, trzeba szukać nowych rozwiązań. Całkiem możliwe, że wkrótce zamiast Hiszpana będzie mówiło się w tym kontekście np. o Abde, który budzi spore zainteresowanie w Premier League.

Aktualizacja

19:41 A Bola: Rúben Neves jest o krok od Barcelony! Do oficjalnego ogłoszenia transferu Rúbena Nevesa do Barcelony pozostało jeszcze kilka dni. Według portugalskiego dziennika A Bola Wolverhampton i kataloński klub osiągnęły już pełne porozumienie w sprawie warunków transferu, który może zostać przeprowadzony poprzez stosowną zapłatę, lub poprzez włączenie do transakcji Ansu Fatiego. Ewentualna kwota transferu może wynieść około 30 milionów euro. Portugalczyk zaakceptował również kontrakt zaproponowany przez Hiszpanów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika
« Powrót do wszystkich komentarzy